wmaraci reklam

C# Siteden veri çekip Mysql eklerken belli bir süre sonra yavaşlaması?

3 Mesajlar 604 Okunma
wmaraci reklam

kikiemre61 kikiemre61 https://anime.tc Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Blacksheep saolsun 404 hatası işlemini hallettim programın yavaşlama sebebinin string ile çalıştırmam olduğunu düşündüm stringBuilder ile onuda halletim sayılır fakat asıl sorunun halen daha ne olduğunu çözemedim,program verileri çekip direk Mysqle yazdırıyorum acaba çektiği verileri panelde göstermemden dolayı birikip şişmemi yapıyor yoksa başka bir nedeni olabilirmi belli bir süre sonra yavaşlaması neden olabilir?

Daha açıklayıcı olmak için programdan bir resim;

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
kikiemre61 Sana tavsiyem programını Windows Console üzerinde tasarlaman çekilen her kayı bir arayüz elemanına atadığın için yavaşlık söz konusu oluyor.Eğer MultiThread kullandıysan tek yapman gereken şey programını Windows Console Application üzerine taşıman. Yada böyle kalsın dersen yapman gereken şeylerden birisi her kaydı program ekran görüntüsünde gözüken listeleme elemanı isterisine atmaman.İllaki çekilen kaydı görmek günlük tutmak istiyorum dersen son 10 kaydı ekletebilirsin.Ama senin için önemli olan programın arayüzü değil işlevi ise programı tamaman Windows Console Application üzerinde yapılandırmanı öneririm.

kikiemre61 kikiemre61 https://anime.tc Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Blacksheep Birde öyle deniyelim 3 saniyede 100'e yakın veri alırken şimdi 1 2 tane anca çekiyor bu şekilde 2 haftada anca bitirir resimdeki tarihi görüyorsunuz 2018 e kadar gidicek siz düşünün :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al