wmaraci reklam
lidertakipci

Bahar Alerjisi Olanlar

25 Mesajlar 2.031 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

onurcetin60 onurcetin60 ------------------------- Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)
Dijiseo bence farklı bir doktora görün her doktor farklı teşhis koyabiliyor. Adeta cehennemi yaşıyoruz şu güzelim mevsimde

wmaraci
reklam

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Hocam 2 farklı şehirde birçok doktora gözüktüm yapacak bir şeyim kalmadı artık.

onurcetin60 onurcetin60 ------------------------- Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Müh.
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 308 / 170
  • Ticaret 1, (%100)
Dijiseo Hangi ilacı kullanıyorsunuz hocam?

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Göz ilacını hatırlamıyorum ama astım krizinde kullanılmak için verilen bir ilaç var adını vermem doğru olmaz.

wmaraci
wmaraci

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Bende bu hastalıktan muzdaribim. 2 sene öncesine kadar aşırı değildi hatta gün içinde hapşurmadığım bile oluyordu. Ama 2 senedir günde 15 20, bazen 30 kere hapşuruyorum. Ayrıca gözlerimde kızarıyor ve kaşınıyor. Kaşıyınca daha da kötü oluyor tekrar güneşe çıkınca vampire dönüşüyorum sanki böyle mi sızlatır güneş ışığı gözü.. Biraz bilgi vermek isterim..
İşin üzücü yanı alerjik hastalıklarda semptomatik tedavi dışında fazla bir seçenek yok.. Bu alerjide de sorun burundaki mukusu üreten hücrelerin allerjenlere aşırı reaksiyon vermesi sonuç olarak üretilen mukusun çabuk kuruması. Ayrıca mukus haricinde allerjene karşı direkt verilen cevap da kaşıntıya ve kuruluğa sebep oluyor. Bu kuruluk genelde burnun iç kanatlarında (iki deliğin ortası) oluyor.. Gözden de burna giden kanal var. Örn. ağladığımızda ordan burna bir miktar akıyor. Normal durumda göz sıvısı dinamik döngüde ve hissetmeyeceğimiz şekilde fazlası ordan atılıyor. Burunda kuruluk olunca vücut bu kuruluğu engellemek için ordan da sıvı üretimini arttırıyor. Ancak o sıvı burundaki kuruluğu önlemeye yetmediği gibi gözde de kaşıntıya sebep oluyor..
Alınan ilaçlar genelde antihistaminik dediğimiz aşırı cevap veren ve üretim yapan hücreleri engellemeye yönelik. Bu da kısa süreli bir tedavi sağlıyor.. Sürekli kullanımda direnç gelişimi nedeniyle bu tedavi süresi kısalıyor ve etki etmiyor diyebilecek kadar düşebiliyor. Sonuç olarak yaz ayını vampir olarak geçiriyoruz..
Dijiseo onurcetin60

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al