wmaraci reklam
lidertakipci

0'dan Blog Açıp Tek Bir Makale Yazarak Ayda 100 TL Nasıl Kazanıyorum!

92 Mesajlar 17.576 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
dnaz Hocam niş blog açmanın edeple, adapla ne ilgisi var inanın anlayamadım. Çekişise katılım şartları arasında sadece mail ile abonelik yok. Sosyal payşaımlar da zorunlu. Malesef sadece mail ile çekilişe katıldıysanız, çekiliş şartlarında da belirttiğim gibi çekilişte siz çıksanız dahi katılımınız geçersiz olacaktır.

wmaraci
reklam

• Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Gopher Eğer yazı uzun ömürlü bir yazı ise, gayette doğru bir uğraş. Mesela uygulamalı anlattığım dizi blogumdaki yazı yılda 1 kez güncelleme ister. Yeni diziler varsa eklenir listeye. Hepsi bundan ibaret. Uzun soluklu, uzun vadede güncelliğini yitirmeyecek bir konu üzerine yazmak gayet mantıklı.

Evet, gelirde mutlaka dalgalanmalar olabilir. Bu dalgalanmaları oluşturacak bir çok faktör vardır. Reklam verenlerin sayısı, dönemsellik, kampanyalar, dövizin yükselmesi vs. Ancak bu rakam düşüş gösterebileceği gibi yükselişite gösterebilir.

Her yazımın elbet ki bir amacı var. Siz de ben de bir amaç taşımasak ne ben blog yazarım, ne siz bu işlerle uğraşırsınız.
zxyxyz

kişi bu mesajı beğendi.

bagwell34 bagwell34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
İmrenerek takip ettiğim sevdiğim bir site. başarılarının devamını dilerim. Aklıma takılan çoğu şeyi sitede bulabiliyorum. Ancak her hafta yayınlanan yazılar artık yayınlanmaz oldu.üzülüyoruz haberiniz olsun :)

• Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
bagwell34 Valla hocam inanın ben de her hafta yazı yayımlamak isterim ancak yayınladığım eski yazılarım güncelliğini kaybediyor. Dolayısı ile eski yazılarımı göncellemek zorundayım ki bu da blogu bi döngüye soktu. Bu yüzden de pek yeni içerikler üretemiyorum. Ancak bu sene sonuna doğru tekrar ağırlığım yeni içerik üretimlerine kayacak ( eski içeriklerin güncellemesi bittikten sonra ) Bu sürece kadar da yeni yazılar ayda 1 veya max. 2 haftada bir gelir hocam. Yorumunuz ve desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim.
bagwell34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Wpmavi bloğunuzda dikkatimi çeken çok şey oldu ve sormak istiyorum.

- İçerik kalitesi bir hayli fazla, temanız da bir hayli kullanıcı dostu ve detaya sahip, sitenizde reklam da bulunmuyor. Lakin konu görselleri çok ama çok amatörce hazırlanmış, Beceriniz mi yok yoksa başka bir neden mi var ? Her şey mükemmel iken hazır bulduğunuz görseller dışında hazırladığınız üzerine yazı girişi sağladığınız görsellerden bahsediyorum.

Son olarak sitenizin değerleri bir hayli havalı :) Hiç tanıtım yazısı falan sattınız mı ? tanıtım yazısı var mı diye incelemedim :)

Bu paylaşım bir çok arkadaşımız için rehber olacaktır diye düşünüyorum. Tebrik ediyorum sizi

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Ben de yazı güncelleme olayına takıldım..Harika tavsiyelerinizden faydalanan biri olarak soruyorum; eski yazıları güncellemek derken neyi kastediyor sunuz? Hem de o kadar üzerinde durmuşsunuz ki, yeni içerikler yazmak konusunun bile önüne geçmiş? Gerçekten bunu yapıyor musunuz? Nasıl ve neleri değiştiriyor sunuz? Link verdiğiniz sitenin kapanması, tanıttığınız eklentinin iptal edilmesi, yeni bir güncelleme gelmesi dışında?

EDİT; Ben reklamı yapılan bu yazıda GODADDY için tanıtım yazısı havası soluyorum. :) Bana katılan forumdaşlar olacaktır. Böyle kaliteli içerikler ile pek çok eklentinin örneğin fastest cache vs. tanıtım yazılarından çok iyi para kazanılır.Tebrikler. (kötü bişey söylemedim bu arada)

• Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
SerkanERGÜN Görseller konusunda benim elimden gelen bu hocam. Yani yapabildiğim bu kadarı. Benim için önemli olan görselde ziyaretçiye aktarılmak istenenin net bir şekilde aktarılması. Bundan fazlası değil. Başarısızsa da yapacak bir şey yok :) Ancak tabi ki konu görsellik olunca bu görüş kişiden kişiye farklılık da gösterebilir diye düşünüyorum. İnsan zaten her konuda dört dörtlük olamaz :)

Hayır, sitemde hiç bir şekilde tanıtım yazısı yayımlamıyorum hocam.

• Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
mrtrclb Tabi ki eski yazıları da güncellemek önemli. Yani güncelliğini yitirmiş bir yazı yoktan farksızdır. Yeni bir yazı yazmaktansa, eskide kalmış güncelliğini yitirmiş yazı üzerine çalışıp, google sıralamasını korumak daha önemli diye düşünüyorum. En azından benim uygulamalarım bu yönde.

Tanıtıma gelince. Blogumda bugüne kadar hiç bir şekilde tanıtım yazısı yayımlamadım. Yayımlamıyorumda hocam. Yani o yazıyı hangi hosting firması üzerinden anlatırsam anlatayım ya da hangi eklentilerden bahsedersem bahsedeyip ( isimler değişse de) yine aynı algı oluşacaktır diye düşünüyorum. Ona da yapabileceğim bir şey yok.

Yorumunuz ve desteğiniz için ayırca teşekkür ederim hocam.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Ben de yazı güncelleme olayına takıldım..Harika tavsiyelerinizden faydalanan biri olarak soruyorum; eski yazıları güncellemek derken neyi kastediyor sunuz? Hem de o kadar üzerinde durmuşsunuz ki, yeni içerikler yazmak konusunun bile önüne geçmiş? Gerçekten bunu yapıyor musunuz? Nasıl ve neleri değiştiriyor sunuz? Link verdiğiniz sitenin kapanması, tanıttığınız eklentinin iptal edilmesi, yeni bir güncelleme gelmesi dışında?

EDİT; Ben reklamı yapılan bu yazıda GODADDY için tanıtım yazısı havası soluyorum. :) Bana katılan forumdaşlar olacaktır. Böyle kaliteli içerikler ile pek çok eklentinin örneğin fastest cache vs. tanıtım yazılarından çok iyi para kazanılır.Tebrikler. (kötü bişey söylemedim bu arada)

Godaddy, önerilen temalar ve eklentiler referans linkiyle süslenmiş durumda; kısaca bu firmaların reklamını yapmıyor arkadaş, kendi referans linkinin reklamını yapıyor :).

Yazılarınız gayet güzel ve kaliteli ancak başlıklarda ve birkaç yerde aldatıcı hamleler yaptığınızı düşünüyorum, bu gibi şeylere ihtiyacınız yok çünkü içeriğiniz zaten çok kaliteli, her halükarda beklediğiniz okumalara ulaşacaktır.

Başarılar dilerim.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
WPMAVI Bende yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum gerçekten kaliteli içerikler sunuyorsunuz :)

Fakat ben mi bulamadım bilmiyorum ama genel olarak Wordpress'in güvenliğini sağlama ile ilgili bir yazı göremedim. Güvenlik için tavsiye ettiğiniz eklenti varsa eklenti veya eklentisiz yöntemler vs. yazı eklerseniz bence o alandaki eksikliği gidermiş olursunuz :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al