wmaraci reklam

Sorunlu Müşteri Kitlesi

12 Mesajlar 1.949 Okunma
smmexpress

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

WM Aracı ve diğer bir çok platform üzerinde, ayrıca gerçek hayatta yazılım işi yapıyorum.

Fakat özellikle internet üzerinden iş veren kitlede bazı sıkıntılar gözlemliyorum.

Bu sıkıntılı kitle genelde ilanlarını şöyle veriyor "Basit bir işim var ", "Basit bir program yazdırılacak", "Basit hataya ücretli yardım istiyorum".

Ben bu arkadaşları anlayamıyorum, iş madem basit; sen neden yapmıyorsun? Yapmayacağın kadar "zor" ise sen mi çok beceriksiz/aptalsın, yoksa paran çok diye basit işleri başkalarına mı yaptırmayı seviyorsun?

Genel olarak gördüğüm bu arkadaşlar da "iş basit nasılsa ucuz bir fiyata halledin" çıkarmasını yapabilmek.

Arkadaşlar her işin bir bedeli vardır, işinizi gerçekten basit olduğunu düşünüyorsanız oturun siz yapın, yapmaya çalışıp beceremediyseniz "yardım bölümü"ne konu açın; zaten orada bir çok arkadaşa yardımcı oluyoruz. Hayır öyle olduğunu düşünmüyorsanız sırf ucuza kapatmak için bu tarz saçma taktiklere girişmeyin.

Para kazanmak istiyorsanız, para harcamanız gerekir bu işin kuralı budur.
webisyo Kotil Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
Basit olabilir :/ Sizin deyiminizle basit bir iş yoktur. Wordpress kurulumu yapmıştım bir arkadaşa kendisi de basit demişti. Ama iş harbi basitti ne diyeyim ben şimdi:D

Bazen bazı işleri kendimizdeki yükleri azaltmak amacıyla iş veririz. Yapamayacagimdan değil gerçekten ben diğerlerini hallederken o da şunları yapsin diye ücretli destek aliyorum. Ücretli destek almam demek zaman kazanmakdir benim için yoksa onun yapacagi isleri bende yapabilirim böyle de bir pencere var yani :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Sonuna kadar katılıyorum.

Basit kelimesini okuduğum an ne yardım edesim geliyor, ne de ücretli iş yapmak.

Zaten hiç birine yazmıyorum. Basit ise kendileri yapsınlar, bu kadar ''basit''
AhmetKarabulut

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam sonuna kadar haklısın ama gerçekten basit olupta zamanı olmayan veya uğraşmak istemeyen kişi sayısı çok fazla oluyor. Dediğiniz gibi forumda görüyorum gerçekten basit olan bir işi oluyor 5 dakikada hallediyorum 5-10tl harçlığımı çıkarıyorum.

Ancak dediğiniz gibi zor olupta basit bir iş diye fiyatı ucuza kapatmak isteyenlere sözüm yok. Gerçekten bu tarz kişilerden sıkıldık.
Bipixel AhmetKarabulut Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

Disco adlı üyeden alıntı

Basit olabilir :/ Sizin deyiminizle basit bir iş yoktur. Wordpress kurulumu yapmıştım bir arkadaşa kendisi de basit demişti. Ama iş harbi basitti ne diyeyim ben şimdi:D

Bazen bazı işleri kendimizdeki yükleri azaltmak amacıyla iş veririz. Yapamayacagimdan değil gerçekten ben diğerlerini hallederken o da şunları yapsin diye ücretli destek aliyorum. Ücretli destek almam demek zaman kazanmakdir benim için yoksa onun yapacagi isleri bende yapabilirim böyle de bir pencere var yani :)

Hocam zaten bahsettiğim kitleyi ikimizde biliyoruz. Yoksa ben de bildiğim diller de dahi bazen hazır satılan bir şeyi tercih ediyorum. Burada sözüm işi basit(en azından bahsettiği ücreti karşılamayacak kadar) olmayıp, basit yazanlara. Yoksa siz atıyorum siteye 10 yorum atma işi için basit yazıp 1-2 tl dahi önerebilirsiniz, fakat 0'dan yapılacak 1 haftayı bulacak bir iş için basit deyip 100TL derseniz benim lafımı yemiş olursunuz :)

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ben de ayrı bir konu açacaktım lakin yeri gelmişken yazayım, birde şu tip müşteriler var kendi adıma mesela anahtar kelime odaklı çalışma yapıyorum çalışma bitiyor raporlamasıni geçiyorum kelime atıyorum 20 30 basamak düşmüş veya 50den 10a inmiş vs.. adam demesin mi ben başka çalışmalar da yaptırıyorum ya da sizin çalışmanızdan dolayı düşmedi.

Yahu kardeşim madem benim çalışmamdan dolayı düşmedi neden çalışma bitinceye kadar ki ara raporlamalarda harika harika çok iyi cart curt diyorsun. Bu yüzden her adımın ekran görüntüsünu kaydeder oldum artık

Ya da mesela 7/24 yazan müşteriler oluyor. Ya bir insan sürekli yazar mı? Geçen müşterimin biri 10 dakika içinde 3 kez mesaj atıp 6 kez aramış diyor hayırdır bir sorun mu var mesaja cevap vermedin? Bunu dediği saat akşam 8 ve 10 dakika içinde cevap bekliyor sanki ben sekreteriyim. Bu konularda çok sert bir uslubum olduğundan gerekli cevaplarını verip susturuyorum lakin 2 kuruş para verip başımıza ilah olmaları da cidden saygısızca ve rezil bir durum. Bu titizlik değil bu bizzati satıcıya ya da işyapana saygısızlık edebsizliktir.

Onun harici sürekli mesaj atan lakin iş vermeyen insanlar da var. Detaylı pm istiyor bir ton bilgi istiyor sonra cevap yok. Bir işi almayacaksanız almayacağım ya da şu an düşünmüyorum demek zor olmamalı.

Ben bunu halkın cehaletine ve bilgisizliğine veriyorum.

Mesela şu da ayrı bir problem bir ilan açıyor bir konuda sorun belirtiyor size yardımcı olabilirim diyorum ücretli mi? diyor :) yok kardeşim ben kara kaşınıza kara gözünüze size yardım edeceğim. İyilik meleğiyim polyannanın kayıp erkek kardeşiyim. Bu nasil soru ücretli deyince ee ben ücretsiz sandım diyor. Beter ol be kardeşim. Tabii ki 2 kuruş para kazanamazsın bu şekilde. Sen emekçiye emeğinin karşılığını vermiyorsun ki emeğinin karşılığını alasın.

Ha birde mesela bir konuda bilgi veriyorsun soruyor soruyor soruyor en az 20 pm gönderiyor üşenmeden yılmadan cevaplıyorum. Neyse 21.pm sonunda demesin mi neyse hocam ben bunu düşüneyim ileride alirım. Bahsettiği paket 20 TL.

Normal ticarette cahil insan elbet çok lakin eticarette inanın daha fazla. Satıcının arsızı namussuzu çok evet. Ama müşterinin de saygısızı beleşçisi edebsizi çok.

Ülkede genel olarak ticaret konusu problemli. Yabancı birinden iş alıp teslim edilme süresi bitene kadar arayın sürekli mesaj atın bakın size ne diyecek? Direkt işi iptal eder ücretinizi de vermez mesela. İş ticaret ahlakı denen şey çok önemli
Bipixel AhmetKarabulut Yeninesil44

kişi bu mesajı beğendi.

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
Arkadaşlar benim soy adım Satıcı :D ve gerçekten çok haklısınız iki kuruşa patron kesilenler var. Sıkbogaz edenler var yani vereceğin 10-20tl be bu yahu lütfen yapmayın yani umarim insanlar kendileri hakkinda bazi seyleri duzeltir

UtkuBrs UtkuBrs WM Aracı Yönetici
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** P**
  • Mesajlar 1540
  • Beğeniler 527 / 526
  • Ticaret 186, (%100)
Sen bu işi ucuza yap benim çevrem geniş, sana çok müşteri yollarım kardeşciler var birde :)
Bipixel AhmetKarabulut SosyalSatis

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
"Hocam bilmediğim bir konu. Ben bir araştırıp yazayım." diyip yazmayanlarda var.
Zaten bilmediğin için biz yapıyoruz?!

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

"Hocam bilmediğim bir konu. Ben bir araştırıp yazayım." diyip yazmayanlarda var.
Zaten bilmediğin için biz yapıyoruz?!

Çok bilmişleri de unutmayalım :)
AhmetKarabulut worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al