CloudFlare Siteleri Yavaşlatıyor..!

9 Mesajlar 2.261 Okunma
smmexpress

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Arkdaşlar , az önce denedim ve bizzat gördüm.Güzelhosting ve Netiyi Firmalarında VDS , Reseller ve Datacenter'larım var. Biraz önce bir site kurdum aşırı yavaş olduğunu gördüm. Öncesinde tema kaynaklı , ya da wordpress kaynaklı olduğunu düşündüm.Komple sildim , yeniden kurdum : )
Sonrasında site yine yavaştı. NameServer'ları değiştirdim site hızlandı.Daha sonra Cloudflare hesabımda kayıtlı olan tüm sitlerin Cache'lerini sildim. Siteler neredeyse tamamen durdu.
Tüm siteleri tek tek orjinal NameServer'lara geçirdim.Şu An radore uçak gibi maşallah nazar değmesin.

wmaraci
reklam

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
eğer sitenize aşırı yük varsa zaten yavaşlatıyor bu bilinen bişi cloudflare zaten sitenize yapılan ddos ve benzere saldırıları en az hasarsız şekilde almanızı sağlıyor. Birde ücretsiz sürüm kullanıyorsanız oda normal :)
farelwarock

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

HasanSorumli adlı üyeden alıntı

eğer sitenize aşırı yük varsa zaten yavaşlatıyor bu bilinen bişi cloudflare zaten sitenize yapılan ddos ve benzere saldırıları en az hasarsız şekilde almanızı sağlıyor. Birde ücretsiz sürüm kullanıyorsanız oda normal :)

Aynen birde cloudflare siteyi yurtdışında hızlandırıyor Türkiye ye bir faydası yok hatta zararı var :)

82584 82584 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 19 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Geçenlerde Türkiye'de CDN açtılar. Ben Cloudflare kullanırken optimizasyonla birlikte 1.02 gibi bir sürede açtırmayı başarıyordum. Cloudflare olmadan hiçbir zaman da 3 saniyenin altına indirememiştim siteyi. Kendi modülü olarak optimizasyon ayarlarını yapmadıysanız yapın.

wmaraci
wmaraci

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
ASametYildirim zararı yok eğer siten otoriter site ise sürekli saldırı alıyorsan cloudflarenin ddos özellikli paketleri çok işe yarıyor.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

farelwarock farelwarock Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Security Expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

HasanSorumli adlı üyeden alıntı

dostuma katılıyorum. Ücretsiz ise normal bişeydir. Ama kasması elbette doğaldır. DNS sunucuları sizin sunucularınıza erişim yönlendirme isteği ile çalışmaktadır.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Bak şimdi örnek vereyim.

Tarayıcı bilgisi Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/66.0.3359.139 Safari/537.36 şekilde olan bir ziyaretçi sitemde bir konuya Google'dan arayarak gelmiş.

Fakat CF bunu öncelikle kendi sisteminde süzüyor ve 78.2.4.** şeklinde gelen ip değerini 172.69.54.41 olarak kendisine ait ipden ziyaret ettirerek yaptırmış.

Kendi ip adresine ait lokasyon Hollanda - Amsterdam olarak görünüyor. O kadar hizmete karşılık bu kadar yavaşlama da ister istemez olacaktır. Her gelen isteği filtreliyor.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Cloudflare ücretsiz ssl özelliğini kullanıyor musunuz?

Ctrl+C

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
GrafAdem Bahsettiğiniz gibi olsaydı, CF ekibi üye olacak free kullanıcı bulamazdı... Sorun yapılandırma ayarlarınızda. Tavsiyem; paravan site açıp sorunu test ederek bulmayı denemeniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al