wmaraci reklam

Ofis,Vergi,Sorunlar...

13 Mesajlar 1.358 Okunma
wmaraci reklam

uykusuzkaptan uykusuzkaptan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar dilerim.Forumu biraz fazla kullanıyorum tüm yanlarından yararlanmaya çalışıyorum :)

Benim sorularım şu yönde hepinizin değerli yorumlarınız benim için önemlidir.

1-2 ortak ofis kurup makale yazarlığı yapmak istiyoruz.Ekip kuracagız yüksek kelimeli işler almayı planlıyoruz.Herşeyiyle LEGAL olmasını istediğimiz için vergi falan ne gerekiyorsa vermek istiyoruz.

2-Bu tarzda bi iş yapmak istediğimiz için yüksek miktarda paralar döneceğini düşünüyorum.Fatura falan kesilmeli diye duydum,ancak faturayı kime kesicem ? Yani kurumsal firmalar olmayacagı kesin.Kişisel olarak fatura kessem problem olur mu ?

3-Sadece gelir vergisi ödesek bunları kurtarabilirmiyiz ? Ya da anlatmak istediğimi vurguladığımı düşünüyorum aklında olan yada bilgisi olan biri yazabilir mi ? Lütfen şuanda çok yardıma ihtiyacım var.

TEŞEKKÜR EDER,SAYGILARIMI SUNARIM..

wmaraci
reklam

meraboy meraboy En değerli şey emektir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 23 / 53
  • Ticaret 7, (%100)
Ofise ne gerek var? Home ofis tarzında yer yapın. Günlük çalışmalarınızı beraber yürütebilirsiniz. Ne vergi verirsiniz ne de şirket açmak zorunda kalırsınız. 10 15 kişiyiz deseydin anlardım ama 2 kişi için değmez bu masrafa

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Hocam 2 kişiyiz ancak 4 kişi çalışıcaz.2 ortağız 2 de eleman olacak yanımızda.Ayrıca bildiğim kadarı ile yıllık 23 bin kadar kazancı geçince vergi vermek gerekiyor muş.Home office bize göre değil hocam.300 tl bi ofis bulunduğum bölgede.Ve güzel yerler.

meraboy meraboy En değerli şey emektir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 23 / 53
  • Ticaret 7, (%100)
İşleri kuralına göre oynamanız takdir edilecek davranış, tebrik ederim. Ancak internettet free çalışmanın takibi mümkün değil o yüzden size öyle bir öneri sundum, yanlış anlamayın.

wmaraci
wmaraci

brk66 brk66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
kredi kartı ödemeleri ile yani sanal postla ödeme yapılarak hizmet verilecekse belki fatura kesimine ihtiyaç duyula bilir ama diğer konular da hiç bir firmanın makale için fatura ihtiyacına gerek duyacağını sanmıyorum sanal post almak da kolaymı zormu bilmiyorum

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Bende öyle düşünüyorum fatura isteceğini hiç düşünmüyorum.Kredi kartı ile ödeme olur mu bilemem.Onuda işin içine katabiliriz.Fakat vergi işini nasıl çözeceğim ? Yani fatura değil de vergi işini ? Ben ailemden herşeyin düzgün kuralına göre yapılmasını öğrendiğim için daha sonradan başım ağrısın istemiyorum.Ne gerekiyorsa yaparım.En azından bişey olacak mı korkum olmaz. 3 5 daha az kazanıırm ancak kafam rahat olur.

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
@meraboy Hocam ben sizi anladım :) Ancak hesaplarımda yüksek derecede hareketlilik olunca problem olmaz mı?

Durgun sular derin akar.

brk66 brk66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
ondan yana hiç bir sorun olmaz milyon dolarlar dönmeyecek ya sonuçta adamın birisi uçurumun kenarında kendisine kanat yapmış altına da ağrlık baglamış bu ağırlıklar ne diye soranlara da uçarken fazla havalanmayım demiş uça bileciğinden o kadar emin ki :) sizinki de o hesap oldu biraz

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Türkiye'deki sistem zorunlu olmadıkça işinizi el altından yürütmeye teşvik eden bir sistem. Bir mali müşavirle görüşürseniz gerekenleri anlatacaktır.

Kabaca özetlersek Ltd. şirketi kurmanız gerekecek. Müşteri kim olursa olsun banka hesabınıza giren her kuruşun faturasını keseceksiniz. Fatura kesmek demek vergi demek. Kesmeyeyim derseniz elden ödeme almanız gerekir.

Müşterileriniz yurt içindeyse %18 KDV kesilecek. Bunu ücret + kdv şeklinde müşterilerinize yansıtmanız gerekecek. Bağkur pirimlerinizi ödeyeceksiniz, damga vergisi, stopaj vs gibi ufak tefek vergiler olacak.

Tüm masraflar düşüldükten sonra elde edilen kâr üzerinden %20 gelir vergisi ödeyeceksiniz. Burada da bitmiyor. Kalan para hala sizin değil şirketin sayılıyor. Sizin olması için kâr payı dağıtımı yapacaksınız. Bunu yaparken %15 yine gelir vergisi ödeyeceksiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al