wmaraci reklam
lidertakipci

Akıllı Saat Kullanıyor musunuz? Hangi avantajları var?

42 Mesajlar 8.102 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Akıllı saat değilde, sağlam bir telefon yapılmalı. İphone kullanıcısıyım siri ile komut veriyorum özellikle arabadayken veya o an telefona bakamayacak ellerimle kullanamayacak olduğumda fakat siri çok berbat. Sabit belli başlı şeyleri yapıyor. Mesela diyorum ki annemi ara, fakat aramıyor. Ya da müzik komutunu algılamıyor, mesaj yazamıyor, internetten aramak istediğim bir şeyi arayamıyor. Bence akıllı telefonlar geliştirilmeli. Komutları sesli olarak net bir şekilde algılayıp geniş kapsamlı komutlar alarak isteneni yapabilmeli. Siri ile saçma sapan sohbetlere girenler bu durumları bilmeyebilir ama faydası olacaksa dediğim gibi olabilir. Akıllı saat konusu bence hiç kolaylık değil. Whatsapp bildirimi gelse ve görsen ne olur? Küçücük ekrandan mı cevap yazmak daha kolay, yoksa telefon ekranından mı? Ya da sarj problemi.
Bence akıllı saatin tek güzel yanı telefon tutma derdiniz olmuyor bileğiniz ile sohbet ediyorsunuz bu kadar. Bunu da bt cihazları ile zaten yapabilirsiniz hatta daha zevkli çünkü kolunuzu falan çekmek zorunda kalmazsınız ağzınıza kadar.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FarkliAdam FarkliAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 27 / 81
  • Ticaret 6, (%100)
Gear 3 kullanıyorum. Medya kontrolü en çok hoşuma giden özelliklerden birisi... İstanbul'da metro ve metrobüste telefonu çıkartacak alan olmuyor bazen, baya işe yarıyor yani :D
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
SosyalSatis sayılır tabii, artık gerçi onlardan pek kalmadı. Kullanıcıların geneli akıllı saatlerine yöneliyor.

sofu44 şahsen ben de almayı düşünüyorum fakat sunabileceği pratik avantajları konusunda hala makul şüphelerim var. Ayrıca fiyatı çok önemli bir kriter. İşime yaramayacak ve hayatıma ekstra katmayacak bir saat için o paraları veremem :D

UNKEF kesinlikle katılıyorum. Siri'yi hem gündelik hayatımda MacBook ile kullanıyorum hem trafikte yardım alıyorum. Yine de hata payı çok yüksek. Harun'u ara dediğimde Hande'yi getirdiği oluyor :D Millete SiriZede oldum diye anlatmak ayrı bir dert. Yalnız gelecek bu yönde ilerliyor. Çoğu şey sesli komutlara dönecek.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ben bermuda şeytan üçgenini seviyorum.

İphone 8 - Macbook Pro - Apple Watch

İos savunurken bir anda nexus 6p ile saf android ile tanıştım. Ardından hemen Androdi savunmaya başladım. Şimdi İphone 8 aldım. İos döver abi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Korkmaz bahsettiğin konuda kullanıcı alışkanlıkları devreye giriyor. Ben de birkaç kez iOS safından Android'e kaydım. Birkaç ay sonra kendimi Apple Store'da buldum :D :D
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Çekincelerim olmasa çinden bir tane. Yaklaşık 500 tl ye bir saat beğendim ama işte çekincem fazla. Alip da normal saat gibi kullanmak istemiyorum. Tüm özelliklerini kullanamadiktam sonra 500 tl vermek istemiyorum.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

dejawu32 dejawu32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
fitness ile ilgileniyorsanız alın. sınırlı erişiminiz var telefon gibi değil. samsung, iphone yerine xiomi gibi fiyatı daha makul olanları tercih edin. gps var zaten bu saatlerde bisiklete atlayacaksın, yürüyüş derken ne kadar km yürüdüğünü, kalori hesabı bunlar için alın. telefona arama gelmiş, whatsup mesajlarını görmek bunlar da güzel tabi.

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Apple watch'da eğer telefon bataryası biterse yada bluetooth kapatırsan Wifi'den devam ediyor normal çalışmasına. Airpods'lada saat üzerinden müzik dinlemeye devam edebiliyorsun.

sofu44 adlı üyeden alıntı

Öncelikle konu için teşekkürler Being.
Tam da akıllı saat almayı düşünüyorken ve bazı çekincelerim varken konu iyi oldu.
Kullanan arkadaşlardan şunu sormak isterim.
Günümüz telefonları bile yoğun kullanımda 1 günü zor çıkarıyorken birde sürekli bluetooth açık kalması şarja extra zarar vermiyor mu?
Saat almayı düşünüyordum dedim ki madem almışken akıllı olanı alayım.
Ama şu soru kafamı kemiriyor. Şimdi diyelim akıllı saat aldım telefonun şarjı bitiyor diye bluetooth kapatırsam o saati normal bir saat gibi kullanacak olursam ve 400 tl verirsem pişman olurum.
Almamadaki tek çekincem bu.

ozkankrdrl ozkankrdrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek free
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 12 / 6
  • Ticaret 9, (%100)
Gear s3 kullanıyorum S8 ile uyumlu şekilde çalışıyor. Akıllı saat olmasını geçtim. Tasarım olarak da oldukça şık. Kordonları 22 mm. İnternette 10-15 liraya satılıyor, ya da saatçilerden temin edebiliyorum. Saatin iç yapısını olsun, dış yapısını olsun istediğim gibi değiştirebiliyorum. Ayrıca telefon cebimdeyken gelen çağrıları görebiliyor duruma göre yanıtlayabiliyorum ya da reddediyorum. Samsung health ile kaç adım attığım, nabzımın durumu vs her şeyin kontrolü yapılıyor. Misal yürümeye başladım saat bunu algılıyor, duruncaya kadar verileri işliyor. Ve durunca verileri bana sunuyor. Şarjı da 2 gün kadar gidiyor. Telefonu geceden şarja koyarken saati de koyuyorum. Bence oldukça iyi.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

ismailhatay ismailhatay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ajanların akıllı saati gibi olunca kullanabilirim :D Şu an bence biraz işlevleri az.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al