freelance iş ilanları

seo hakkında tüm söylenenler saçmalık mı ?

18 Mesajlar 2.453 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)

artvinhopa adlı üyeden alıntı

benim bu işten anladığım şu paran olmadan para kazanamıyorsun. Yani açıp bi blog içerik üretip para kazanayım biraz hayal gibi adsenseden kazanmak için bile para harcayıp büyük bir site yapacaksın ki kazanasın o da ya tutarsa...

Abartarak ve sıfırdan başladığımızı düşünerek örnek vermek gerekirse, sıfırdan bir site kurun, her gün 1000 kelimelik fotoğraflı, infografikli, özgün, yarar sağlayan ve paylaşılabilir içerik ekleyin... Her başlık en az aylık 1.000-10.000 aranma hacmine sahip olsun. 1 senenin sonunda 365 adet içerik olsun. Yan anahtar kelimelerle birlikte ortalama günlük en az 15.000 hitli doğal backlinkli bir siteniz olur... O saatten sonra yeni kaliteli yazılarınızda da tepede olursunuz...

wmaraci
reklam

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)

websitetr adlı üyeden alıntı

Abartarak ve sıfırdan başladığımızı düşünerek örnek vermek gerekirse, sıfırdan bir site kurun, her gün 1000 kelimelik fotoğraflı, infografikli, özgün, yarar sağlayan ve paylaşılabilir içerik ekleyin... Her başlık en az aylık 1.000-10.000 aranma hacmine sahip olsun. 1 senenin sonunda 365 adet içerik olsun. Yan anahtar kelimelerle birlikte ortalama günlük en az 15.000 hitli doğal backlinkli bir siteniz olur... O saatten sonra yeni kaliteli yazılarınızda da tepede olursunuz...

bunu denediniz mi bilmiyorum hocam ama bir sene boyunda minimum 600, 700 karakterli ve en az 10 görselli 240 civarı içerikli bir site hazırladım. hiti 300
websitetr

kişi bu mesajı beğendi.

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)

artvinhopa adlı üyeden alıntı

bunu denediniz mi bilmiyorum hocam ama bir sene boyunda minimum 600, 700 karakterli ve en az 10 görselli 240 civarı içerikli bir site hazırladım. hiti 300

Hocam aranma hacmini ve kelimeleri takip etmek gerekiyor. Webmaster tools'tan yazıya gelen kelimelere ve sıralamalara bakıyorum. Yüksek sayıda görünmüş ama düşük tıklama oranı varsa içeriğe o kelimeleri ekleyip optimizasyon yapıyorum. 2016 Haziran 2017 Şubat arasında 1100 hite geldim, zorda kalıp sattım. Alan arkadaş tanıtım çalışması vs de yapmış. Site şu an günlük tekil 20.000 hit
artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek gazeteci, yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 825
  • Beğeniler 418 / 269
  • Ticaret 6, (%100)
işte diyorum ya hocam para kazanmak için bile para şart. ***'nda saçma sapan bi site satmıştım adam bin liralık tanıtım almıştı nerdeyse sattığım fiyatı 3 ayda çıkardı

wmaraci
wmaraci

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
1. si Doğan medya grubuna bağlı ATV'de yani dolayısıyla Sabah'ta çalışan bir insan olarak söylüyorum, içeriğinizin çalınması son derece doğal. Amir haber istiyor, çalıp paylaşıyorsun.
2. si ise zaten bu dediğiniz olay SEO'nun işe yaradığını destekler nitelikte. Kendi kendinize SEO'nun önemini vurgulamışsınız. SEO demek özgün içerik üretip yükselmek değil ki. O siteler zaten sizden çok daha iyi durumda olduğundan aranmalarda çıkıyor. Siz kimsenin hakkında tek kelime bilmediği bir makale yayınlayın. Örneğin bu bir tez olsun. Karadeliğin aslında var olmadığını yazın. "Karadelik yalanı" adı altında bir makale yazın. İnsanlar Google'a girip sizin makalenize ulaşmak isteyip, "karadelik yalanı" diye arattıklarında, "karadelik keşfedildi", "karadelik nedir", "karadelikler nasıl oluşur" tarzında makalelerle karşılaşacak. Neden tam olarak aksi sonuca ulaşacak bu kullanıcı? Çünkü onların siteleri sizinkinden milyon kat kuvvetli. Ben size çalışmalarımdan örnekler atayım, ya da şuan daha çalışmaya başlamadığım bir sitenin linkini vereyim anahtar kelimesiyle beraber, bu sitenin 1 hafta sonraki sıralamasını kontrol edersiniz. Çok kaptırmışım kendimi kusura bakmayın, okuduğunuz için teşekkürler :)

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
BeeSeo Buaradan çıkan şey otoritersen çal istediğin gibi mi oluyor ?

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Ne alakası var hocam? Bu kanıya nereden vardınız? Adamlar çalıyor dedim yalnızca. Birebir çalmaları da iyi bir şey. Sizin siteniz daha önce indeks yediyse, Google bunu destekleyici içerik olarak görür ve sizin siteniz kuvvetlenir. Yazımda demek istediğim şey yalnızca özgün olmak yetmiyor. Tureng sözlük bile sizin üzerinizde çıkabilir. Sebebi ne? Site otoriter. İçerik önemsizleşmiş artık bu devler için. Özgün içerik yazdım üste çıkamadım falan filan yok yani. SEO'ya aylık 100 lira ayırmayıp, günlük 100 lira Adwords parası ver, sonra Adwords'e para vermeyi bırak Google seni 20 sıra geri atsın otur ağla. Yok öyle. ramazayn

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
BeeSeo Anladım teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al