wmaraci reklam
lidertakipci

Opencart 3.0.2.0 da "wishlist" düzenleme nasıl yapılabilir?

11 Mesajlar 2.983 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;
3.0.2.0 sürümde Sayfa başındaki barda bulunan " Hesabım", " A. Listem", "Sepetim", "Kasaya Git" kısımlarını kaldırmak veya düzenlemek istiyorum. header.twig dosyasında kodları buldum ve kaldırdım ancak sitede halen görünmeye devam ediyor. Başka bir dosyada düzenleme gerektiğini düşünerek kodları geri koyup yine yayınladım.

Header.twig içeriği

{{ title }}

{% if description %}

{% endif %}
{% if keywords %}

{% endif %}
<script></script>

<script></script>

{% for style in styles %}

{% endfor %}
{% for script in scripts %}
<script></script>
{% endfor %}
<script></script>
{% for link in links %}

{% endfor %}
{% for analytic in analytics %}
{{ analytic }}
{% endfor %}

{{ search }}

{{ cart }}

{{ menu }}

wmaraci
reklam

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam tüm dosyaları indirip düzenlemek istediğiniz yazıyı klasörde aratın mesela ‘My Cart’ kelimesi.
Klasöre My Cart diye aratma yaptığınızda hangi dosyalarda bulunduğunu yazar sizde düzenlersiniz kodlarla işiniz yok pek zaten düzenlemek istediğiniz yer genellikle tırnaklar içerisinde yazılı oluyor şuan mobilim tam hangi klasörde yer aldığını söyleyemiyorum

Prozexis Prozexis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Frontend Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Eğer Eklenti Yöneticisi aracılığıyla kurulan herhangi bir OC Extension'unuz var Opencart bu eklentinin değişiklik yaptığı tüm dosyaları system/storage/modification klasörü altında depolar. Doalyısıyla siz ilgili tema dosyasında değişiklik yapsanız da sistem hala modification klasöründeki örneğini kullanmaya devam eder. Bu nedenle Yönetim Panelinde Eklentiler->Modifikasyolar bölümüne giderek modifikasyon önbelleğini temizleyip yeniden oluşturmalısınız. Bu durumda değişikliklerinizi görebilirsiniz. Sorun çözülmediyse lütfen tekrar belirtin.

Joomla, Opencart, Wordpress Destek...

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc

düzenlemeyi hangi platformda yaptınız note++ ile dosya düzenleyerek mi yoksa adminden dizayn kısmından tema düzenleme kısmından mı ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, ilginize teşekkürler...
Anladığım kadarıyla değerlendirme yapıp sonuçları hakkında bilgilendirme yapacağım.

@uonrl >> Karışık bir yol gibi görünüyor önerin. yine de çıkış bulamazsam denemekte fayda var. Teşekkürler.

@Prozexis >> system/storage/modification klasörü yolu doğru gibi görünüyor. İlk önce bu yolu izleyeceğim. Gelişmele hakkında yayına yprum yazacağım. Teşekkürler.

@Kiroglumarket >> Dreamweaver kullanıyorum.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc

eğer default temyı düzenliyorsanız , bunu dış yolla program vasıtasıyla yapamazsınız. Düzenlemeleriin default tema üzerinde yapılması ve aktif olarak çalışabilmesi için sırasıyla

admin-> Dizayn -> Tema Editör -> Şablon Seç kısmından düzenleme yapılacak olan twig dosyasını bu bölümden düzenleye bilirsiniz. Bu sadece default temada geçerlidir. Diğer farklı temaları dışardan program aracılığıyla düzenleyebilirsiniz.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
@Kiroglumarket Tema Editörü tarafından header.twig üzerinde yaptığım düzenleme neticesinde istediğim şekilde "A.veriş Listem" "Sepetim" sekmelerini kaldırdım.

Ancak orada telefon ve hesabım duruyor. Yanlarına bir mail ikonu ve adresi eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Ayrıca Ana Sayfadaki Ürün altında bulunan Sepete Ekle yerine de sosyal paylaşım ikonları konulabilir mi?

Prozexis Prozexis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Frontend Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Şöyle yapalım istersen. Anydesk üzerinden canlı yardım edebilirim. Bu arada system/storage/modification yolu ile ilgli herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok zaten. Eklenti önbelleğini temizlerseniz. header.twig dosyasında değişiklik yapan eklentiler system/storage/modification klasörü altında bu dosyanın da yenisini oluşturacağından yaptığınız değişiklikleri görmeniz daha olası olacaktır diye düşünüyorum. Dediğim gibi Uzaktan bağlanarak veya dosya kodlarınızı paylaşrısanız (tema adınız da olabilir) yardımcı olabirim.

Ürünlerin listelendiği sayfalarda (kategori veya ana sayfa vb) her ürün için sosyal paylaşım simgesi yapılabilir. fakat bu paylaşım scriptleri ek sunucu yüklemesine sebep olacaktır. Bu nedenle paylaşım scriptlerinin sadece ürünün sayfasında gösterilmesi site erişilebilirliğiniz için daha doğru bir adım olacaktır.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

Joomla, Opencart, Wordpress Destek...

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Prozexis

Çok teşekkürler...
Düzeltme editörü ile bir aşama yol aldım ve istediklerimi sildim. Ancak insan istedikçe istiyor işte :)

Aynı yerde mail ikonu ve adresi koyabilirmiyiz onu öğrenmeye çalışıyorum.

Ürünlerin listelendiği sayfalarda (kategori veya ana sayfa vb) her ürün için sosyal paylaşım simgesi yapılabilir. fakat bu paylaşım scriptleri ek sunucu yüklemesine sebep olacaktır. Bu nedenle paylaşım scriptlerinin sadece ürünün sayfasında gösterilmesi site erişilebilirliğiniz için daha doğru bir adım olacaktır.
bu konuda harici (uluslararası) bir yardım almaya başladım. Onlar hallediyorlar.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

@Kiroglumarket Tema Editörü tarafından header.twig üzerinde yaptığım düzenleme neticesinde istediğim şekilde "A.veriş Listem" "Sepetim" sekmelerini kaldırdım.

Ancak orada telefon ve hesabım duruyor. Yanlarına bir mail ikonu ve adresi eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Ayrıca Ana Sayfadaki Ürün altında bulunan Sepete Ekle yerine de sosyal paylaşım ikonları konulabilir mi?

tasarrım yaptığım pc de değilim müsait olunca yazarım
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al