wmaraci reklam
lidertakipci

Google Chrome için SSL Sertifikası Zorunlu Hale Geliyor!

32 Mesajlar 3.974 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
1 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanacak olan Chrome 68 sürümünde Chrome SSL sertifikası olmayan HTTP siteleri ''GÜVENLİ DEĞİL '' olarak işaretlemeye başlayacak bu durumda seo yapmadıklarımızda dahil tüm müşterileri sitelerine ssl mi kuracağız. Peki yıllık uzatmalarda domain hosting güncelleme ücretine birde ssl ücretimi eklenecek başına gelen arkadaş varmı bilmiyorum genelde firma sahipleri rakip sitelerine göstererek çoğunlukla çalışma yaptırmaktalar rakip sitelerde ssl i görünce haliyle benimki neden güvenli değil diyecek SSL onusunda müşterilerle nasıl bir yaklaşımda bulunmak gerekir genç beyinlerin bu konuda görüş önerilerini yazmalarını rica ederim sevgililerle...

wmaraci
reklam

hdizleyelim hdizleyelim WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek pc
  • Konum ABD
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
örnek vereyim hocam ssl olan bi site hem hızlı index alır hemde google 'nin gözünde güvenli olur.
birde anahtar kelimelerde iyi yere gelir ben sizin yazdıgınıza katılıyorum zaten koskoca google 'nin yapması lazımdı hem site sahipleri için hemde kullanıcılar için bizde aldık aslında iyi fazla pahalı değil 1 yıllık 35 tl ye var 40 tl var ama ona 40 tl yada 35 tl olan ssl inanki o paradan daha fazlasını hakkını veriyor . saygılarımla
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
Önemsiz bir sertifika. SSL olan siteden dolandırıldım.
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
C panelinizde Let's encrypt özelliği varsa tek tıkla ücretsiz ssl sertifasına sahip oluyorsunuz.Çoğu hosting firmasında bu var şu an 3 farklı hostingde sitelerim var hepsindede bu özellik mevcut.
bilisimhukuku Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
@bleucity bunu ilk kez duyuyorum fakat bu işlemde mesela reseller hosting kullanıyorsak bu resellerde 25 site barınıyorsa hepsine alabiliyormuyuz yoksa sadece anadomaine veriyor bu özellik

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
Bir sitemde 1 hafta önce kurmuştum ancak aklıma takılan bir soru var cevaplarsanız sevinirim. Şimdi benim aldığım bir kaç adet backlink var bunların hepsi http://www.siteadi.com şeklinde benim bunları https://www.siteadi.com olarak değiştirmem gerekiyor mu olumsuz bir etki yaratmasını istemiyorum. Sitemde birde Really Simple SSL eklentisini kullanıyorum ilerde bir gün bu eklentiyi sildiğimde sorun olurmu?

hdizleyelim hdizleyelim WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek pc
  • Konum ABD
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
sonuçta ikisi aynı yere gitiyor ama değiştirsen daha iyi olur olmadı daha iyi bilene sor

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
@millertekadam benimde aklımda deli sorular eski bir siteyi 300-500 indexli sayfası var ise googleda https olarak link değişince 404 hatası alırmıyız acaba bilgi sahibi olan arkadaşlar destek verirlerse sevinirim

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

itsover adlı üyeden alıntı

Önemsiz bir sertifika. SSL olan siteden dolandırıldım.

SSL sertifikası, site sahibinin niyetini belli etmez. Site sahibi **************ysa, SSL bunu önlemez. SSL, verilerinizi girdiğiniz formları şifreler ve sunucu ile sizin aranıza 3 kişilerin girip bilgilerinizi okumasını önler.

bilisimhukuku adlı üyeden alıntı

@bleucity bunu ilk kez duyuyorum fakat bu işlemde mesela reseller hosting kullanıyorsak bu resellerde 25 site barınıyorsa hepsine alabiliyormuyuz yoksa sadece anadomaine veriyor bu özellik

Bayi paketinizdeki tüm alan adlarına ayrı ayrı kurmalısınız. Ayrıca sunucunuz SNI(sunucunuzu satın aldığınız firmaya danışın) teknolojisini desteklemiyorsa sabit IP adresi de satın almalısınız. Destekliyorsa gerek yoktur.

Ücretsiz ve ücretli SSL sertifikaları mevcuttur ve farklı özelliklere sahip bir çok SSL sertifikası vardır. Ücretsiz sertifikalar sadece Alan adı doğrulama (DV) sağlar. OV SSL Sertifikaları ya da EV SSL Sertifikaları almayı düşünüyorsanız ücretli olarak satılmaktadır.

Daha fazla bilgi için SSL sertifika türleri ile ilgili aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.
SSL Sertifika Çeşitleri - SSL Sertifika Türleri Nelerdir?

Ücretli SSL sertifikası satın almak isterseniz yardımcı olabilirim.
Kiroglumarket bluecity bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

bilisimhukuku adlı üyeden alıntı

@millertekadam benimde aklımda deli sorular eski bir siteyi 300-500 indexli sayfası var ise googleda https olarak link değişince 404 hatası alırmıyız acaba bilgi sahibi olan arkadaşlar destek verirlerse sevinirim

http bağlantınızı https bağlantısına yönlendirme yapmalısınız. Bunu yaptığınız sürece bir sorun yaşamazsınız. Eğer WordPress kullanıyorsanız WordPress SSL Kurulumu makalemizi inceleyebilirsiniz.
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al