Kişisel blog açacağım Blogger mi? Wordpress mi?

29 Mesajlar 2.206 Okunma
smmexpress

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Kişisel blog açmak istiyorum, uzun süre açık kalması benim için önemli. Çektiğim fotoğrafları, haftada 1 de farklı konulardan yazı paylaşıcam. en az 10-15 yıl boyunca ben de kalsın diyorum. Blogger`de açarsam hosting parası yok direkt 10 yıllık domain alsam çok iyi olur diye düşünüyorum sizce olur mu?

Wordpress olursa hosting`de lazım o da biraz maliyetli oluyor. Hosting`e bir şey olursa o da sıkıntı. Yavaşlama vs. Blogger biraz daha stabil sizce hangisiyle açmam lazım?
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer profesyonel düşünmüyorsanız, hobi olarak yapacaksanız kesinlikle blogger kullanın. Hem bloggerda hem de wordpresste bloglarım var. Açıkçası bloggerda ki bloglarımda hem googleda ilk sayfadayım çoğu yazıda hem de gelirleri daha iyi. Wordpresste sürekli birşeylerle uğraşmanız gerekiyor. Alan adın .blogspot olmasın yalnız özel bir alan adı alman daha iyi olur.

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Fotoğraf vs atacaksan Bloggerda güzel temalar var hem dediğin gibi hosting sorunun da olmaz

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

iguanabey adlı üyeden alıntı

Fotoğraf vs atacaksan Bloggerda güzel temalar var hem dediğin gibi hosting sorunun da olmaz

Aynen hosting sorunun olmaz ancak bir gün sabah uyandığında siteni göremeyebilirsin yani Blogger asla %100 özgür bir platform değildir. Blogger kısıtlı özelliklere sahip bir yapı, ileriki zamanlarda wordpress sitelerine özenip taşıma işlemleriyle uğraşabilirsiniz. Bu yüzden en başından karar vermelisiniz Blogger mı başka blog sistemlerimi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

netpisiko adlı üyeden alıntı

Aynen hosting sorunun olmaz ancak bir gün sabah uyandığında siteni göremeyebilirsin yani Blogger asla %100 özgür bir platform değildir. Blogger kısıtlı özelliklere sahip bir yapı, ileriki zamanlarda wordpress sitelerine özenip taşıma işlemleriyle uğraşabilirsiniz. Bu yüzden en başından karar vermelisiniz Blogger mı başka blog sistemlerimi.

Nasıl yani hocam? Google altyapısı olan firmaya güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz?

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Ercany adlı üyeden alıntı

Eğer profesyonel düşünmüyorsanız, hobi olarak yapacaksanız kesinlikle blogger kullanın. Hem bloggerda hem de wordpresste bloglarım var. Açıkçası bloggerda ki bloglarımda hem googleda ilk sayfadayım çoğu yazıda hem de gelirleri daha iyi. Wordpresste sürekli birşeylerle uğraşmanız gerekiyor. Alan adın .blogspot olmasın yalnız özel bir alan adı alman daha iyi olur.

Hocam çok profesyonel düşünmüyorum. İleriye anı olarak kalsın hep açık kalsın isterim.

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)

netpisiko adlı üyeden alıntı

Google kuralları çok açık. Kuralları çiğnerseniz blogunuzun silinmesi normaldir.
Hosting v.b şeylerle uğraşmayayım ve profesyonel bir blog oluşturayım demiyorsanız Blogger işinizi görür.

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam sizin için Blogger tavsiye ederim

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
blogger kullanıyorum tavsiye ederim. Dilersen alan adı satın alabilirsin. Ben sadece çok fazla emek vericeğim sitelerime alan adı alıyorum.Kalanlarını blogspot olarak kullanıyorum.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

blogger kullanıyorum tavsiye ederim. Dilersen alan adı satın alabilirsin. Ben sadece çok fazla emek vericeğim sitelerime alan adı alıyorum.Kalanlarını blogspot olarak kullanıyorum.

Hocam kesin alan adı alacağım aklımda alacağım alan adı da var. Yıllık en fazla 40 -50 TLye gelmiş olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al