lostyazilim

Tek kullanımlık link oluşturma hakkında.

3 Mesajlar 885 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Hayırlı sabahlar.
Ben bir kaç projemde kendi mantığımla tek link oluşturma sistemi oluşturdum. Firefox, Chrome taracıyla deneyerek yapmıştım indirmeyle ilgili hiç sorun yaşamadım. Bazı kişiler indirmede sorun yaşadıklarını söylediler. Sorun yaşayan kişiler download manager ile indirenler sorun yaşıyormuş. Sonradan anladım ki ilk indirmede dosya bilgilerine ulaşırken dosyayı indirmiş gibi oluyor indir butonuna basınca link çalışmıyor bir daha. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Önerisi olan var mı?

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Belki gözden kaçmıştır, tek kullanımlık linkler genelde sadece ip erişimine açık oluyor, yani x linkine tıkladın, sana indirme için y linki oluşturuyor. Herkes y türevi ip tabanlı linkleri kullanacağı için bir başkasına devretmen mümkün olmuyor. Tabi bu linklerin süre kısıtı da olabilir, eğer 24 saat limiti olan bir link varsa ve süre bittiğinde o an indirme işlemi sürdürülmüyorsa bağlantı geçersiz kılınır.

Bu detaylardan haberdarsan muhtemelen kod kısmında hata yapmışsındır.

no time for caution

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Ben ip kısıtlaması yapmadım. Daha doğrusu gerek duymadım böyle birşeye. Tek kullanımlık olması yeterli oluyor. Ama dediğim gibi bazı kişiler yardımcı indirme yöneticisi kullanıyor, bu tür programlar da önce dosya bilgilerine erişmeye çalışıyor, bilgileri aldıktan sonra tek kullanımlık link kullanılmış oluyor ve asıl indirme işlemini gerçekleştiremiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al