lostyazilim

ThemeForest Tema İade Süreci Nasıl Oluyor?

4 Mesajlar 1.604 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

ThemeForest'den bir tema aldık ve iade ettik diyelim. İade edilen temanın lisansını nasıl iptal ediyorlar?

Daha doğrusu, biz temayı indirdik ve iade ettik. İade öncesi indirdiğimiz için geliştiriciler temayı kullanmamızın önüne nasıl geçiyorlar?

Yanlış anlaşılmasın, daha iyi bir internet ortamı oluşturabilmek için geliştirici ve onların verdiği emeklere sonuna kadar saygılıyım. Aklıma takıldığı için sormak istedim çünkü Themeforest, temalara uzaktan lisans kontrolü yapmıyor diye biliyorum.

wmaraci
reklam

rugal34 rugal34 Güvenli Ödeme Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ödeme Hizmetleri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ü**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 91 / 147
  • Ticaret 92, (%100)
Merhaba, ThemeForest'ten hiç tema almadım ancak yorum bırakmak istiyorum. Lisansı olmayan bir ürün aldıysanız ve Demo hizmeti tarafınıza sunuluyor ise bu süreçten sonra iade edilmesi bence mümkün değildir. Lisans sistemi var ise Ioncube gibi yöntemler ile eklenen lisans kodunu dilediği gibi iptal edebilirler. Bu kodlar tema içerisinde silindiği zaman temanız bozulabilir.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)
ThemeForest te tema iadesi şöyle oluyor: İlk önce talep açılıyor. Bu talebi satıcının kabul etmesi gerekiyor. (ThemeForest in kendi sattığı ürünleri iade edilemiyor ancak ThemeForest teki üçüncül tema vs yapımcılarının yaptıkları iade edilebiliyor ki burada da o kişiyi ikna etmek biraz güç) Satıcı kabul ederse bakiye hesabınıza geçiyor. Genelde iyi ve sağlam satıcılar Theme Forest in wordpress eklentisi ile hesabınızı bağlıyor ve onaylama işlemi yapıyor. İade edilince tema o alanda görülmediği ve lisansınız da iptal olduğu için tema dosyaları sizde olsa da kullanamıyorsunuz. Ancak adam direkt olarak para karşılığı tema dosyalarını vermişse hiçbir doğrulama işlemi yapılmamışsa yapacak bir şey yok ki muhtemelen bu tür satıcılar iade almıyor genelde.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Genelde themeforest temalarında lisanslama yöntemi kullanılmıyor. Geri iade ederseniz dosyalar elinizdeyse istediğiniz gibi kullanıp dağıtabilirsiniz. Ama işin etik tarafı var işte size kalmış bir durum oluyor.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al