wmaraci reklam
lidertakipci

Ciddi Projeler için Blogger Kullanımına Nasıl Bakıyorsunuz?

9 Mesajlar 1.013 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Az da olsa sürekli gelir getirmesi için adsense reklamlarına yönelik siteler açmak istiyorum. Fakat daha önceden çok fazla saldırı aldığım ve hack yediğim için wordpress ve türevi altyapılara sıcak bakmıyorum. Blogger bana çok cazip geliyor fakat harcadığım parayı uzun vadede alamamak beni korkutuyor. Halı hazırda açmak istediğim 7 site için 50 bin TL nakit param var. Bu parayı bu sitelere harcayacağım. Merak ettiğim konu şu:
Niş bir sağlık sitesi açtığımızda daha sonradan bunun Blogger yönetimi tarafından kapatılma durumu var mı?
Açtığım bloglar sadece çok fazla şikayet aldığı için kapanabilir mi?
Blogger konu olarak yazarları çok mu kısıtlıyor? Denetime tabii konularda görüş beyan ettiğimizde bu durum doğrudan blogun kapatılma nedeni olabilir mi?

Özel tasarım, tema yaptırmayı kesinlikle düşünmüyorum. Sorularım sadece Blogger konusunda. Fikirlerinizi merak ediyorum, sizce değer mi?

I Love Yandex Money
wmaraci
reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
evet blogger istediği siteyi sorgusuzca kapatabilir, daha önce tecrübe ettim.
(edebilir, olabilir, ihtimal)

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
asılsız şikayetlere kapanıcağını sanmıyorum ama telif hakkı, illegal olursa kesindir. Siteniz kapansa bile googleCache/webarchiveden verileri kurtarabilirsiniz büyük ihtimal.

MultiAnaliz.com

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Özel domain bağlarsanız hiçbir sıkıntı olmaz. Benim de Blogger'da barınan sitelerim var, yedeğinizi alırsanız blog kapansa bile domaini Wordpress hostinge yönlendirip kullanabilirsiniz. Ancak blogspot uzantısıyla kullanırken blog kapatılırsa yapacağınız bir şey yok.

wmaraci
wmaraci

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Google politikalarına ve şartlarına aykırı bir içerik yayınlamadiginiz sürece ve illegal iceriginiz olmadığı sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Günümüzde blogger tasarım anlamında wordpressin çok gerisinde değil. Hem seo ile uğraşmanıza gerek kalmıyor sadece makale içi seoya bakıyorsunuz, hem de güvenlik anlamında gmail hesabınızın şifresini kimseye vermeyin sorun yaşamazsınız.

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)
İllegal içeriklerle Wordpress te de çok ileri gidemezsiniz, eğer sadece paravanlardan bahsediyorsak Blogger'ı tercih edin ama hem kurumsal hem kişisel bir proje düşünüyorsanız Wordpress.

Lawyer

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Şu blogger altyapısını kullanan siteler ile ilgili olarak yıllardır hep sebepsiz yere kapanabilir-kapatıyor gibi haberler yer alıyor bu tamamen asılsız öyle olmasa bile sitenizin yedeğini kolayca alabiliyorsunuz zaten öyle bir durumda direk wordpress e geçiş yapabilirsiniz. Ama nedense bu söylenti yıllardır kulaktan kulağa yayıla yayıla kalıcı bir hal almış. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir.

Ama soruna gelecek olursak, ciddi bir proje ... cevabım blogger kullanmanı tavsiye etmem. Blogger sadece yazı yazmak hobi amaçlı kullanman için ideal öbür türlü sana çok kısıtlı imkanlar verir. Kısıtlı imkanlar ile ciddi bir proje yürür mü? Bu soruyu sor kendine zaten fazla düşünmene gerek kalmayacaktır :)

Wordpress kullan, vakit kaybetme ;)

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Özel domaine bağlı sitwnin asılsızca kapatılma durumu söz konusu dahi olamaz. Tecrübe ettim ki, onlarca .blogspot.com uzantılı sitemden sadece bir tanesi kapatildi, nedensiz yere. İtiraz hakkim vardi ama kullanmadim.
Bir başka konu, profilimdeki siteyi WordPress'e gecirir gecirmez saldırı yemeye başladım. Cloudflare ile engelledik ama hemen Blogger'e dondum.
Blogger ile profesyonellik olmaz, kisitli imkan diyen.arkadaslar, siz imkanları kullanmayı bilmiyorsunuz. Zamanında Blogger ile interaktif sözluk bile açılmıştı.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)

worldww adlı üyeden alıntı

Özel domaine bağlı sitwnin asılsızca kapatılma durumu söz konusu dahi olamaz. Tecrübe ettim ki, onlarca .blogspot.com uzantılı sitemden sadece bir tanesi kapatildi, nedensiz yere. İtiraz hakkim vardi ama kullanmadim.
Bir başka konu, profilimdeki siteyi WordPress'e gecirir gecirmez saldırı yemeye başladım. Cloudflare ile engelledik ama hemen Blogger'e dondum.
Blogger ile profesyonellik olmaz, kisitli imkan diyen.arkadaslar, siz imkanları kullanmayı bilmiyorsunuz. Zamanında Blogger ile interaktif sözluk bile açılmıştı.

Çoğu kişi saldırı kısmını es geçiyor ama iyi kelimelerde yükseldiğim anda hep saldırı yedim. Maalesef güvenlik konusunda teknik bilgim yok, blogger bu anlamda bence de en iyisi. Teşekkür ederim artık kararımı verdim :)

I Love Yandex Money
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al