freelance iş ilanları

Egitim videosu serisi hazirlayarak satmak

7 Mesajlar 1.345 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Mesleki alanda 25 30 ar dakikalik 8 10 video hazirlamak istiyorum. Udemy de boyle bir egitim setini pazarlayabilir miyim? Baska bir pazaryeri var mi bildiginiz? Avantaj & dezavantajlari nelerdir?

wmaraci
reklam

hdursun hdursun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Ben olsam udemy üzerinden satmaya çalışırdım. Birçok farklı yer var ama ben udemy üzerindeki videoların en azından cep telefonundan download özelliği olduğu için indirdiğim videoları mobil de rahatlıkla izleyebiliyorum.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

hdursun hdursun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
bir de eğitim sürelerini maximum 15 dakika şeklinde ayarlayabilirsen çok iyi olur 30 dakikalık dersler birde uygulamalı ise benim açımdan çekilmez oluyor
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Forumdaşlar benimde merak ettiğim belki etik bir soru olmayacak ama yapacağımdan değil yanlış anlaşılmasın.

Bu videoları indirip ekran boyutunu küçülterek youtube gibi alanlarda yayınlamalarının önüne nasıl geçiyorlar veya böyle bir teşebbüs yok mu yani ?

Adamlar dizileri bile bu filtreden geçiriyorlar udemy'den hayli hayli geçirirler gibi geliyor.

Konuya cevaben: Bilinen en iyi eğitim pazarlama yeri udemy sanırsam. Kesinti oranları yüksekti dezavantaj o var. Avantajı zaten bu dezavantajı absorbe ediyor çünkü ziyaretçi sayısı çok iyi bu da çok müşteri demek.

wmaraci
wmaraci

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle mesleki alanda kendini kanıtlaman lazım hocam. Bana kalırsa sosyal medya ve video paylaşım portalları üzerine gidip oralarda pr kasmak size daha çok kapı açar diye düşünüyorum.

WmOptimize Direk mahkeme :D Telif hakkı üzerine çalışan firmalar var hocam. Genelde kazanç üzerinden % alıyorlar.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Egitim verenlerin video egitim setlerini hazirlayanlarin hepsi kendini kanitlamis kisiler oldugunu sanmiyorum. Mesleki alanda 8 yillik aktif deneyim kendini kanitlama cabasi noktasinda yeterlidir sanirim. negiu

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
mrtrclb Zaten eğitim verdiği sektörde kendini kanıtlayamamış insanların eğitim setlerinin tutulmadığını görürsünüz. Anca indirim kodlarıyla 3-5 sallayabilirlerse. Deneyiminizi yeterli görüp görmediğiniz size kalmış. Arkanıza belirli bir kitle almadan, sektörde kendinizi yeteri kadar göstermeden,amiyane tabirle pazarlama kısmını es geçerek ben nasılsa bu işi biliyorum kafasıyla, pat diye udemy e girmek anlamsız olur. Sosyal medya platformlarında öncelikle kendinizi deneyin. Bakın bakalım insanlar sizi izliyor mu, yaptığınız işleri beğeniyor mu? Bu işlerde bilgi birikiminin ve tecrübenin yanında, bildiklerini karşıya aktarabilmek ve üslup da önemlidir.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al