lostyazilim

Dosyalar için veritabanı önerisi

3 Mesajlar 432 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

septillioner septillioner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ben Şifreli Cloud Sitesi oluşturmayı düşünüyorum. Birkaç düşüncem var.
Sizce, MySQL Blob ile dosyalarımı depolayayım yoksa MySQLe dosya isimlerini depolatıp phpye kontrolmü ettireyim. Yada MySQL gibi dosyaları depolamak için veritabanı önerisi varsa yada algoritma önerisi çok işime yarar.Yardımlarınızı bekliyorum. :) :angel:

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ne depolayacağına, kaç kişinin bilgisinin kaydedileceğine, bilginin nasıl kullanılacağına vs bağlı. Bir de hangi veritabanında iyisin onu da bilmek lazım.
22 yaşında ve öğrenci olduğuna göre bilişimle ilgili bir üniversite bölümü okuyorsun heralde. Veri yapıları dersini almadıysan o konuyu bir daha gözden geçir.
Performans ve rest api desteği arıyorsan allegro ya bakabilirsin. https://franz.com/agraph/allegrograph/ ücretsiz versiyonu baya esnek. Ayrıca gruff diye bir ürünleri de var bedava. Grafikel olarak ilişkileri gösterebiliyor.

septillioner septillioner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşşekürler fakat bilişim okumuyorum :) Yapıcağım sistem local file system gibi birşey electron ve c# ile uygulama tasarlamaya üşendiğim için bende apache yi kullaniyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al