freelance iş ilanları

Sandbox Nedir? Nasıl Engellenir? Sıralama ve Hit Düşüşlerinin Sebebi Nedir?

3 Mesajlar 756 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

umutr umutr Project Development E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Bu yazımda sizlere "Sandbox" teriminden bahsetmek istiyorum. Aranızda duyan veya duymayanlar olabilir, fakat bu Sandbox dediğimiz olayı çoğu kişi yaşamıştır. İsmini bilmese de bunu "ne yaparsam yapayım kelimem de yükselemedim" veya "hitlerim bir anda çok düştü" olarak nitelendirmiştir. Evet artık bu şikayetlerinizin sebebini biliyorsunuz. Sandbox Google'ın bir tür filtre uygulaması. Adalet sisteminden örnek vermek gerekirse "Denetimli serbestlik"

Bu uygulama Google tarafından spam yaratan siteler için geliştirildi. Çok hızlı ve haksız yükselmelerin önüne geçmek ve bir adalet ortamı yaratmak için oluşturulan bir filtreleme sistemi. Sandbox'a giren siteler iyi sıralamalar kazanamaz, hatta mevcut sıralamasında düşüş yaşar. Buna paralel olarak içerik değerlerindeki düşüşler hit düşüşlerini meydana getirir.

Sitemiz Sandbox'a Nasıl Girer?

Aslında bunun tek ve basit bir açıklaması var "Spam". Bilinçsiz yapılan işlemler, bir anda alınan linkler gibi çeşitli spam çalışmalar sitenin sandbox'a girmesine yol açabilir. Ayrıca bir anda yükselmek de sandbox sebeplerinden bir tanesidir.

Aşırı link girişleri ve link çıkışları, kopya içerikler, yoğun anahtar kelime kullanımı, site içi bozuk hiyerarşi gibi etmenler sandbox tetikler ve sitenizin denetime alınmasına sebep olabilir. Bu nedenle sabırlı ve tutarlı olarak ilerlemelisiniz.

Sandbox Ne Kadar Sürer?

Bu uygulama 3 - 6 ay kadar sürebilir. Bu süreçte anahtar kelimelerinizde düşüş, ziyaretçi sayınızda düşüş ve yükselememe gibi durumlar yaşarsınız. Bu süreci olabildiğince kısaltmak için spam yaratan durumu ortadan kaldırmanız gerekir.

Sandbox'da Olduğumu Nasıl Anlarım?

Bunun cevabını aslında yazımın başında verdim. Hit düşüşü, anahtar kelime düşüşü gibi etkiler bir anda baş gösterir ve ne yaparsanız yapın eski halinize dönemiyorsanız Sandbox girmişsiniz demektir.

Sandbox Girdiğimi Anladım Neler Yapmalıyım?

Yayın hayatınıza olağan biçimde devam edin. Özgün içerikler girin, spam yaratan durumu olabildiğince ortadan kaldırın, yeni link giriş ve çıkışlarından kaçının. Bir denetim altındasınız o nedenle Google'a masum olduğunuzu göstermeye çalışın.

Kaynak: https://expertmedya.com/pdf/sandbox.pdf
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 74
  • Ticaret 15, (%100)
Elinize sağlık başarılı bir yazı olmuş. Peki bu sandbox a düşecek sitelere nasıl karar veriliyor ? Bunun hakkında bilginiz var mı acaba ?

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP

umutr umutr Project Development E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Frankresh Merhabalar, teşekkür ederim yorumunuz için.

Yazıda da bahsettiğim üzere spam yaratan siteler belli bir inceleme sürecine alınıyor. Buna çok fazla link girişi ve çıkışı, kopya içerik, aynı içerik, site içi bozuk hiyerarşi, bir anda yükselme gibi etkenler sebep oluyor. Bu şekilde bir durumda siteniz Google tarafından incelemeye alınıyor.
Frankresh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al