freelance iş ilanları

Tüm Tasarım Programlarının Klavye Kısayoluna Ulaşın: Shortcuts.design

9 Mesajlar 971 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Klavye kısayolları, gününün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirenler için adeta kestirme Osman Gazi Köprüsü. Sıkça tekrar yaparak, kas hafızanıza öğretebileceğiniz bazı önemli kombinasyonlarla; zamanınızdan tasarruf edebilir, verimliliğinize takla attırabilir ve en önemlisi sarf ettiğiniz fazlalık eforu düşürebilirsiniz.

Kas hafızamız birçok şeyi aklında tutabilecek düzenekte yaratılmasına karşın, bizler tüm klavye kısayollarını aklımızda tutacak kadar maharetli değiliz. Bu sorunu ortadan kaldırma odağında geliştirilen Shortcuts.design, başta tasarımcılar olmak üzere tüm kullanıcılar için harika bir mini kaynak. Shortcuts.design majör tasarım araçlarından geliştirme ortamlarına kadar birçok yazılım için tüm klavye kısayollarını görsel şekilde tek bir menüden sunuyor.

Shortcuts.design’in ana sayfasına uğradığınızda, henüz kapıdayken sizi üç farklı kategori karşılıyor: Tasarım, Geliştirme ve Karışık. Sitenin adından tahmin edebileceğiniz gibi en çok kısayol elbette tasarım araçları için sunuluyor. Geliştirme ve çeşitli diğer araçlar için de makul oranda klavye kısayoluna erişebilmek mümkün. İçeriği hazırladığım sırada Shortcuts.design’ın tasarım kategorisinde: Photoshop, Illustrator, InDesign, Adobe XD, Sketch, Principle, Figma ve InVision gibi daha birçok popüler yazılım bulunuyor. Bazı tasarım yazılımları ise sisteme kapalı olarak eklenmiş. Kısa süre sonra Shortcuts.design kullanıcıları bunlara da ulaşabilecekler.

Bilgisayar kullanma ve çalışma hızınızı arttırmak ve bilmediğiniz klavye kısayollarını öğrenmek açısından Shortcuts.design oldukça kullanışlı. Kendisinin ayrıca klavye kısayolu sayfasından kategori sistemine kadar, minimalist ve kullanıcı kankası aurası var. Tek bir sayfa üzerinden CTRL+F ile istediğiniz klavye kısayoluna elinizle koymuş gibi bulmanız da cabası.

Ücretsiz bir servis olan Shortcuts.design’ın tek kusuru elbette İngilizce olması. Bunun dışında Shortcuts.design başta yeni başlayanlar olmak üzere grafikerler ve tüm webmaster’ların ihtiyaç duyacağını düşündüğüm nadide araçlardan biri.

❱❱ Shortcuts.design
ikodev VolkanYildiz kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Güzel siteymiş hemen inceleyeyim :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Being Sana bir sorum olacak. Şuan CS5'i lisanssız kullanıyorum ve bu bana dokunuyor açıkçası. Ama hem satın alıcak yer bulamıyorum hemde 700 dolar vermek bana ağır gelir açıkçası. Napayım sen söyle? CS2 işimi görür mü? Hani free oldu ya.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
worldww vaktiyle CS2'yi Linux'da cayır cayır kullanıyordum (daha yenilerini Wine desteklemiyordu) ve gayet memnundum. Benim için arayüz dışında pek fark eden bir şey olmamıştı. Yalnız PS'yi sosyal medya grafikleri ve web yayıncılık grafikleri için kullandığımı da belirtmiş olayım. Hiç büyük grafik projeleri üzerinde çalışmadım.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Being Sosyal medya grafikleri, logo tasarımı, küçük çaplı vektör çizimleri, küçük çaplı grafik tasarımları ve (amatörce) manipülasyon için CS5 kullanıyorum. CS2'de merak ettiğim tek bir özellik var, mesela biz cetveli sürükledik diyelim. Direkt olarak katmanın ortasına gidiyor mu? CS5-CS6'da falan bu özellik var. GIMP'te sırf bu özellik yok diye Photoshop kullanıyorum.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Çok güzel site teşekkürler :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
worldww bahsettiğin tam olarak ne olduğunu anlayamadım :D Olsun sonuçta CS2 ücretsiz ve boyutu da oldukça düşüktü hatırladığım kadırıyla. Bir indirip dene derim :)

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
İndirdim. Tek kelime ile HARİKA! Kisisel kullanim için ideal. CS5 hala duruyor ama CS2'yi kullanacagim artik.
Not: Cok bug var yalniz ;)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
worldww Linux'da bazı bug'lar yaşamıştım ama onlar Wine'dan dolayı oluyor diye düşünmüştüm :) Windows'da ne durumdadır bilemiyorum.
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al