BİLGİLENDİRME & Sosyal Medya Hesaplarınıza Takipçi - Beğeni Almak İşe Yarar mı Zararı Var mıdır ?

7 Mesajlar 862 Okunma
smmexpress

AYJANS AYJANS Webmaster & Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster & Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)

Merhaba İyi Forumlar...

Ortalama 4-5 yıldır sosyal medyaya yöneldim ve hep panel üzerine kendimi geliştirdim.Sosyal medya hizmetleri satışını yaparak yüksek gelirler elde ettim bu süreçte edindiğim tecrübeleri sizinle soru cevap şeklinde. paylaşayım uyarılarda bulunayım dedim.

SORU 1 : Sosyal medya hesaplarıma takipçi - abone almak zararlı mıdır ? Yararı nedir ?

Eğerki hesabınız bir işletme veya ticari hesapsa takipçi & abone almanızın bir zararı olmaz aksine müşterilerinizin ve markanızın kalitesini artırır. Fakat hesabınız organik mizah - kişisel - spor tarzı sayfalar ise takipçi & abone gönderimi yaparsanız hesabınızın aktifliği kısa süre içerisinde diplere kadar inecektir.Çünkü instagramın geliştirdiği algoritma hangi hesap organik - bot belirleyebiliyor.Bu yüzden şuanki bir çok büyük sayfa hesaplarını gizlemiş durumda sebep ne ? Rakipleri felan takipçi gönderimi yapıp aktifliğini düşürmesin diye.
Peki aktif olmayan sayfaya takipçi & abone gönderimi sağlıklı mıdır ? Eğer hesapla ilgilenilecekse bence sağlıklıdır.Kaliteli paylaşımlar yapılacaksa hatta daha iyi olur. Fakat ben takipçiyi atayım hesap dursun derseniz atmayın paranıza yazık Misal isim vermiyeyim Ç*****T**** adlı kişi instagram sayesinde şuan para basıyor peki nasıl ? Bot hesapları sayesinde.7 Milyon takipçisi varsa 6 milyonu bottur diğer hesaplarıda aynı şekilde.Ama kendisi botu bastıktan sonra hesapların reklamlarını yaptırdı güzel bir kitle oluşturdu ve paraya para demiyor.

SORU 2 : Beğeni Satın Almak Zararlı mıdır ?

İnstagramda beğeni gönderimi erişimi keser ve sayfanın aktifliğini düşürür.Fakat ticari ve işletme hesabı ise gönül rahatlığı ile gönderim yapabilirsiniz.Beğeniyi şu şekil atabilrsiniz misal gönderiyi paylaşırsınız 1-2 gün sonra organik beğeni daha gelmez anasayfadan düşer o zaman beğeni gönderirsiniz bir porblem olmaz hatta takipçilerin dikkatini çeker sayfaya yararı olur.Aynı durum facebookta geçerli fakat facebook artık benim gözümde bitti.Gruplar sayesinde ayakta bence.

SORU 3 : İzlenme satın almak günah mıdır şaka şaka zararlı mıdır ?

Uzmanlık alanım instagram olduğu için oradan başlıyayım. İzlenmenin hiç bir zararı olmaz aksine sayfanın dikkat çekmesine yarar. Keşfet - Erişim destekli izlenmeler ise sayfayı uçurur videoyu keşfete düşürebilir ve organik takipçi - beğeni - izlenme kasmanıza yarıyabilir. Facebook içi ise durum aynı mı bilmem ama facebookta video paylaşıp izlenme atsaniz bile pek dikkat çekeceğini sanmam. Youtube için ise izlenmeyi almayı hiç tavsiye etmem çünkü para kazandırab bir sektör ilerde sıkıntı çıkarabilir ek olarak videoların erişimini kesecektir.

Soru 4 : İnstagram kaydetme neye yarar ?

Paylaşım yaptığınıız gönderi ve hikayelerin keşfete çıkmasında çok büyük yararı vardır. Bunu kesinlikle tavsiye ederim. Fakat sabır gerektirir hemen düşme olasılığı düşüktür.İlerleyen zamanlarda düşecektir.

[SIZE="4"]Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe sizinle paylaşırım.Sorusu felan olan varsa sorabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.Verdiğim bilgiler hoşunuza gittiyse[B] BEĞEN [/B]butonundan beğenebilirsiniz [/SIZE]

slmmrb12 OzanWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Çok güzel yazmışsınız , gayet açıklayıcı
AYJANS

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)
noktapanel Teşekkürler hocam bu aralar böyle bilgi vericem hep :) Büyük ihtimal 1 yıl forumlarda olmucam o yüzden ne biliyosam aktarıcam.
noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

OzanWeb OzanWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 128 / 97
  • Ticaret 6, (%100)
Klavyene sağlık teşekkürler bilgiler için
AYJANS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)

likecin adlı üyeden alıntı

Klavyene sağlık teşekkürler bilgiler için

Rica ederim :) İyi forumlar.

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 223 / 229
  • Ticaret 18, (%100)
Çok güzel bilgilendirme olmuş ellerinize sağlık

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

• Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)

C4NN adlı üyeden alıntı

Çok güzel bilgilendirme olmuş ellerinize sağlık

Teşekkürler işinize yaradıysa sevindim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al