wmaraci reklam
lidertakipci

silinebilir

8 Mesajlar 867 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
silinebilir

wmaraci
reklam

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Ortak olmak isteyen varsa yazabilir.

ysf10 ysf10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Egitimci yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
"ekstra kazanmak istersekde büyük siteleri şikayet ederiz, napalım artık"

bu kafa yapısı ile ben güvenmem sana.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

ysf10 adlı üyeden alıntı

"ekstra kazanmak istersekde büyük siteleri şikayet ederiz, napalım artık"

bu kafa yapısı ile ben güvenmem sana.

O işin esprisiydi ama neyse, ilk aşamada ortalama aylık bin lira geliri olan 2 bin kişi bulsak %5'den aylık 100 bin lira temiz para, düşünmek lazım, olmadı %10 alırız böylece bir iki de eleman alırız. 500-1000 lira geliri olupda vergiyle uğraşmak istemeyen iki bin kişi çok kolay bulunur.

wmaraci
wmaraci

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
nigne2011 Niye insanlar kendi vergilerini ödemek yerine size %5 komisyon versin ki?

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

kehribar adlı üyeden alıntı

nigne2011 Niye insanlar kendi vergilerini ödemek yerine size %5 komisyon versin ki?

bunun için bir sürü sebep sayabilirim, ayrıca amacımız türkiyedeki tüm adsense yayıncılarını sisteme dahil etmek değil, sadece 3-5 bin kişi yeterli, bunlarda şu şekilde gelecek;

* üşengeçler, her ay vergi dairesi vs ile uğraşmak istemeyenler, yıllık ödenen vergiden dolayı parayı aylık çekip yiyenler dolayısıyla para biriktiremeyenler,
*memurlar, banka hesabını riske atmak istemeyenler,
*vergi borcu olan insanlar vs.

şimdilik aklıma bu kadar geldi, dediğim gibi zaten tüm yayıncılara değil, ilk aşamada bin kişi bulsak güzel para. önümüzdeki dönemde meclisten geçecek zaten yasa, fenomenler falan hepsi vergi vermek zorunda kalacak, denetimler artacak vs. çok sıkıntılı bir iş fikride değil, deneme amaçlı bir iki siteyle başlanabilir, minumum 2 yıl adsenseden ödeme almış ve düzgün siteleri kabul edeceğiz,

ek olarak sisteme girenlere ekstra özellikler olabilir;
*ödeme bekletme,
*ptt havale,
*site hızlandırma, editörlük hizmeti,
* 3 yıl sistemde kalanlara her ay 300-500 tl kredi verme imkanı,
*sistemde 1 yıl kalanlara tablet, 2 yıl kalanlara cep telefonu, 5 yıl kalanlara son model oyun bilgisiyarı, hem vergini ödene hem de hediyeler kazan:)

şartları salladım biraz ama kabaca böyle şeyler olabilir, hukuksal ve muhasebe kısmını danışıp hemen başlayabiliriz.

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
nigne2011 Vergi dairesine gitmemek için kimse aylık kazancının %25'ini vermez :) Vergi ödemek o kadar zor bir şey değil. Youtube'da partner şirketlerinin tutma sebebi ekipman desteği yapması, başka youtuberlar ile bir araya getirmesi, herhangi bir sorun olduğunda youtube ile iletişime geçmesi. Yani aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar, önüne yüzlerce kapı açıyorlar.

Şimdi sen diyorsun ki vergi dairesine gitmek istemeyen insanlar için bir sistem yapalım. Gelirlerinin %25'ini alalım vergilerini biz ödeyelim. Bu insanların sana güvenmesi için bir sebep söylermisin? Öyle bin kişi bulsak temizinden 100 bin lira kalır her ay falan onlar hikaye. Bu kafa yapısıyla yola çıkamazsın. Hep diyorum hep diyeceğim aklınıza ufak bir fikir düşünce hemen konu açmayın önce enine boyuna araştırın detaylandırın mantıklı geliyorsa bize anlatın.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

kehribar adlı üyeden alıntı

nigne2011 Vergi dairesine gitmemek için kimse aylık kazancının %25'ini vermez :) Vergi ödemek o kadar zor bir şey değil. Youtube'da partner şirketlerinin tutma sebebi ekipman desteği yapması, başka youtuberlar ile bir araya getirmesi, herhangi bir sorun olduğunda youtube ile iletişime geçmesi. Yani aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar, önüne yüzlerce kapı açıyorlar.

Şimdi sen diyorsun ki vergi dairesine gitmek istemeyen insanlar için bir sistem yapalım. Gelirlerinin %25'ini alalım vergilerini biz ödeyelim. Bu insanların sana güvenmesi için bir sebep söylermisin? Öyle bin kişi bulsak temizinden 100 bin lira kalır her ay falan onlar hikaye. Bu kafa yapısıyla yola çıkamazsın. Hep diyorum hep diyeceğim aklınıza ufak bir fikir düşünce hemen konu açmayın önce enine boyuna araştırın detaylandırın mantıklı geliyorsa bize anlatın.

hocam şimdi vergi dairesine gitmek kısmını aceleyle yazdım, kabaca; tabi ki internettende ödenebilir ama bugün kaç kişi girip ödeyebilir, ben iki üniversite bitirdim, vergi dairesinin sitesine saatlerce baktım en ufak detay yok üstüne nettede bilgi yok, hadi diyelim ilerleyen zamanlarla yapıldı bu sistem o zamanda dediğim şartlar geçerli, herkes uğraşmaz, herkesin akla hayale gelmeyecek sıkıntıları olabilir ve bizim sadece 3-5 bin kişiye ihtiyacımız var, tamamına hitap etmek istersek dediğiniz gibi mutlaka kendi halleden çıkar, vergiyi % 20 olarak zaten devlete vermek zorunda +5'de sisteme verecek, artıları olacak falan filan, dediğim gibi tamamına hitap etmiyoruz, bir kısmına hitap ediyoruz, nasıl bugün herkes youtube'da partnerle çalışmıyorsa bizle de çalışmak zorunda değil, bu ihtiyaçtan doğmuş bir fikir, ilerleyen günlerde çok iş yapacak, şimdiden 3-5 kişiyi sisteme dahil edip güvenlerini kazandık mı, onlar her yerde zaten ismimizin reklamını bedavaya yapar.

bence ufak ayrıtılar sizin dediğiniz şeyler, o zaman bende facebook kullananlara sesleniyorum, niye kendi sitenizi kurup reklam yayınlayarak para kazanmıyorsunuz da facebook'u dünyanın en zengin şirketi yapıyorsunuz? mantık bu o zaman sizin dediğinize göre.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al