wmaraci reklam
lidertakipci

Site açılış hızını nasıl artirabilirim ?

9 Mesajlar 660 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Bonneval Bonneval WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Adwords danismani
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaslar merhaba. Siteme suan bir seo çalışması yapiyorum cok da deneyimli degilim acikcasi. Sitem suan da yaklasik 4 saniyede falan aciliyor seo analizlerde bu düşük goruluyor. Sizce site acilis hizini nasil artirabilirim ?

wmaraci
reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Altyapı?

Bonneval Bonneval WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Adwords danismani
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Altyapi ?

blogtecrubem blogtecrubem www.blogtecrubem.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, en basitinden görselleri optimize edebilir ve CSS kodlarını sıkıştırabilirsiniz. Gereksiz eklentilerden de kurtulmak işe yarayacaktır.
Bonneval

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
wp kullanıyorsan litespeed öneririm...
Bonneval

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com

RAZADOR RAZADOR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 4 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
Resimleri, css ,js , html, php tüm dosyaları öncelikle optimize etmekle başlayabilirsiniz. Sonrasında ise Sayfalarda gereksiz load eden css js dosyalarını tespit etmelisiniz yani kullanılmayanlar olabilir eğer html entegre bir temaysa büyük ihtimal çok fazla mevcuttur bu. Bunların haricinde sade ve kullanışlı bir tema kullanmanız yararlı olacaktır. Son olarakta database optimizasyonu gerçekleştirmelisiniz ve cloudflare ücretli üyeliğine geçerek bir çok işlemi rahatlıkla ve sitenizin açılış hızını 0.3 saniyeye kadar düşürebilirsiniz fazla uğraşmadan ben dünya rekoru kırmak istiyorum diyorsanız ileri düzey optimizasyon yaparak 0.19 saniyeye kadar düşürmeniz mümkündür.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
RAZADOR İşin uzmanı olmayan site sahiplerine js ve html sıkıştırma yapmasını tavsiye etmek ne kadar doğru bir yaklaşım, anlamış değilim. Biraz empati yaparak tavsiyede bulunun. Her siteye farklı optimizasyon çalışması yapılması gerekir.

Dünya rekorundan bahsetmişsiniz, komik olmayın. Google kriterlerine göre 3 sn altında açılan siteler idealdir. Bu kadar iyi biliyorsanız siz bir dünya rekoru kırsaydınız?

hretinqer Wordpress sitelerde, Litespeed web server mevcut ise litespeed eklentisi ile hepsini yapabilirsiniz ancak her tema ve eklentide farklı sonuçlar meydana getirebileceği için daima iyi kontrol ederek yapılması gerekiyor ayarların.

Html tema kullanıyorsanız tüm css dosyalarını manuel olarak minimize edebilirsiniz.

Tüm sitelerde en önemli husus daima resimlerin optimize edilerek siteye yüklenmesidir.

Cloudflare ise tamamen gereksizdir. Saldırı dışında kullanılmamalıdır. Siteyi bir süre sonra yavaşlattığı gerçeğini insanlar neden görmezden geliyor anlamış değilim doğrusu.

İyi forumlar herkese.
samsa Serenad muhammetali70

kişi bu mesajı beğendi.

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, W3 Total Cache eklentisini kurdum google'de arattım W3 Total Cache ayarları diye hatırlamıyorum şimdi bi siteden tüm yapılmasını gerekenleri yaptım gtmetrix den kontrol ettim yanlış hatırlamıyorsam %100 olmuştu o an sitede bi sorun görmedim hızı falan güzel açılıyordu açılmada sorun yoktu. Bugün siteye girdiğimde beyaz sayfa ile karşılaştım siteye erişim yoktu wp-admin e girmeyi deniyim dedim ona girdi, girer girmez en son eklediğim W3 Total Cache eklentisini etkisizleştirdim ve site kendine geldi. Bu W3 Total Cache neden böyle yaptı ayarlarında mı sıkıntı oldu acaba? ama o an ve atıyorum yarım saat falan geçti hiç bir sorun yoktu sonradan bu olayla karşılaştım neden olmuş olabilir? Bir de W3 Total Cache kullanamayacaksam hangi eklentiyi öneririsiniz hızlandırmak adına..

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
fRee Litespeed web server mevcut ise eklentisini kullanabilirsiniz.

Ancak W3 total cache eklentisini ''uninstall'' olarak araştırın ve o şekilde kaldırın mutlaka. Ve hemen yeni cache eklentisi yüklemeyin, bir kaç gün bekleyin. Daha sonra kurulum yapın.
samsa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al