wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar Teknik Analizimi Paylaşıyorum.

9 Mesajlar 1.544 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 721
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Not: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarıma bakarak yatırım kararı almayınız, sadece kendi yorumumdur.

2017 sonunda düşük trendini kıran dolar 2018 yılını epey yükselişle gerçekleştiriyor. Son sıralar doların grafiğini inceliyorum. Art arda ABCD formasyonu yakalıyorum ucundan ve gerçekten de tutuyor. kısa vade yatırımcılıkla ilgilendiğim için ilgilenen olursa yorumum şöyle alt dirençleri 4,84 ve 4,75
5.07 üstü çok zor bir desteği vardı (zaten alamayacak gibi gözüküyor.) üçüncü bir formasyon yapacaksa 4,84'e gelip tekrar atılım yapacağını düşünüyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak vermiyorum. Dünya siyaseti ve ekonomik durumlar da çok fazla etkiliyor. ilk çizdiğim formasyon tuttuğu için ikinci olur mu merak ettim o yüzden bu konuyu açıyorum. Şu an demek istediklerim böyle bakalım ne olacak!..

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Dolar 2 3 ay içerisinde 5.20lere sabitlenecek. Bu da benim gorüşüm kalsın burda :)

Faiz yükseltmek de kesmez artık. Geç kalındı. Yine!

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 721
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Backlinkcigeldi zaten faiz yükselterek dolar düşürülmez boşuna yoksulluğu tetikliyorlar. Bizim enerji ve turizmi yeniden şekillendirip döviz kaynağı yaratmamız gerek :D

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

dogubaklaci adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi zaten faiz yükselterek dolar düşürülmez boşuna yoksulluğu tetikliyorlar. Bizim enerji ve turizmi yeniden şekillendirip döviz kaynağı yaratmamız gerek :D

Doların 10a kadar yolu var.

Rahip brunsonu Türkiye mecbur birakacak fakat eğer Türkiye fetö başarilı olsa cia başkanı olacak dediği adamı herhangi bir korkudan yaptırımdan dolayı serbest bırakacak olursa zaten eser miktarda kalan saygınlığını da kaybecek ve fetö işi ciddiyetini yitirecektir.

Ha bırakmazsa ne olur peki bence yaptırım tehditleri sunlar.
1-) Reza Zarrab davasının sonuçları Trye yansımadı daha halkbanka 50 milyar dolar yaptırım gelecekti. Sayet bu gelirse halkbank direkt çöküyor zaten. Bunun harici daha bu işin uzandıği bilmediğimiz yönler var bu da zamanla ortaya çıkar.
2-) Nato ve f35 meselesi ile de yaptırım uygulayabilir.
3-) Eser miktar kalan abdli milyoner yatırımcılari geri çekebilir.

Bu liste uzar gider devamı siyasete giriyor. Siyasi yaptirimlari az cok tahmin ediyorsunuzdur. Sadece yukaridaki 3 madde uygulansa yerin dibine giriyoruz zaten.

Haaaa ama madem dik bir duruş dediler en başindan beri fetöye karşiyiz başini ezecegiz dediler dik dursunlar o vakit! Brunsonu vermesinler gelen yaptirimlara da gögüs gersinler bakalım.

Kozlarını ortaya doksun herkes kim agir basacak.
gendue dogubaklaci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
aman hocam, dolar demeyin kudurup saldırıyorlar. dolar 5 lira oldu diye konu açmıştım o bile silinmiş galiba. umarım minik minik yatırımlarla iyi paralar kazanırsınız. dolar 10 lira olur keyfimize bakarız, boşverin. kendinizi düşünün, millet ağzının kokmasından memnun.

neyse konuya dönersek. webten kazandığım doları çekmemekle iyi yaptığımı anlıyorum. şahsı fikrim minumum 4,70 e kadar gerileyebilir ve tekrar yükselişe geçer. 5 i aşar mı? aşma imkanı var. siyasi faktörler bunu gösteriyor, şuanlık..

çok basit bir Yatırım tavsiyesi olarak, siyasileri takip etmek en önemi faktör.. durum ılımlı gözüküyorsa düşüşe geçer, eğer aksi ise yükselecektir. şimdiye kadar böyle oldu. ayrıca istatistik yalan söylemez olanı gösterir, şöyle geniş bir pencereden bakarsak son 10 yıllık türk lirasının değer kaybı ve doların artışının ''düzenliliğini'' görebiliriz.

dogubaklaci

kişi bu mesajı beğendi.

godofwar61 godofwar61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
2019 İlk 2 ayında içerisinde 7₺ 2019 yazında 7.5₺ sabitlenecek
Rakoto dogubaklaci

kişi bu mesajı beğendi.

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
bakıyorum 20 yaşındakiler burda ekonomist olmuş biri 10 diyor biri 7 kışa kadar dolar bu seviyelerinden düşecek hızlı çıktığı gibi hızlı düşecek. görüceksiniz. Dünya tarihinde hiç bir para birimi bu 10 lara kadar değer kaybetmedi abartmasak iyi olur
emrecelen MehmetMasa HasanSorumli

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
7 lirayı göreceğiz hocam rez...

aOktemer aOktemer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Worker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 78 / 56
  • Ticaret 3, (%100)
İnsanın aklına Venezuela gelmiyor değil. Kağıttan değersiz para birimi;
Venezuela Bolivarı

indirimkuponlari.site
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al