wmaraci reklam
lidertakipci

Üni için burs nasıl alabilirim ?

23 Mesajlar 1.535 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RootFRM RootFRM Müşteri Temsilcisi Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek MT
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 88 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Ailemden farklı bir şehirde üniversiteye gidicem ve benim burs almam gerekiyor bu konuda hiç bilgim yok nasıl bir yol izlemeliyim yardım edermisiniz ?

Bugüne kadar hep ileri denedik.
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam %100 burs mu %50 mi %75 mi istiyorsunuz? Puanıniz kaç. Çok başarılı bir oğrenci değilseniz sonuçlar tatmin edici değilse işiniz zor. Hatta imkansız

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Şehrindeki Vakıf/Dernek tarzı yerlerden başka şehire gideceğin için burs alabilirsin. Kyk geri ödemeli veya ödemesiz bursta alabilirsin. Eğer aile durumunuz iyi değilse geri ödemesiz burs çıkacaktır. Belli başvuru tarihleri var.

Bunların dışında, üniversite puanın iyiyse başarı bursları alabilirsin.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Backlinkcigeldi aylık olarak burstan bahsediyor arkadaş

wmaraci
wmaraci

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam %100 burs mu %50 mi %75 mi istiyorsunuz? Puanıniz kaç. Çok başarılı bir oğrenci değilseniz sonuçlar tatmin edici değilse işiniz zor. Hatta imkansız

Siz arkadaşın sorusunu anladığınıza emin misiniz ? Olumsuz konuşarak karamsar yapmaya gerek yok karşıdakini . Arkadaş kurum veya özel kişilerden burs almayı kastediyor .

Cevabım : ben istanbulda okuyorum özel bir okulda tam burslu . Kendi memleketmden bir dernek istanbulda okuyan öğrenciler için burs ayarlıyor . İlk önce kendi memlketinizde burs verecek kurum , dernek , vakıflar var mı onu kontrol edin . Lisenizin müdür veya müdür yardımcısına gidip sorarsanız , onlar az çok bilgi verirler .
Kyk bursları var her sene başvuru oluyor . Galiba eylül veya ekim aylarında . Eğer pek maddi durumunuz yoksa başvurun çıkabilir .

Özel vakıflar var . Onların websitelerinden de başvuru yapabilirsiniz .

Başbakanlık bursu var kyk gibi . Onun için de başvuru yapabilirsiniz

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ŞenolK adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi aylık olarak burstan bahsediyor arkadaş

O da zor herkese verilmiyor gerçi lakin Geri ödemesiz ve geri ödemeli burs şeklinde Detaylara şuradan bakabilir arkadaş,
https://www.devletdestekli.com/devlet-bursu-nasil-alinir/

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Siz arkadaşın sorusunu anladığınıza emin misiniz ? Olumsuz konuşarak karamsar yapmaya gerek yok karşıdakini . Arkadaş kurum veya özel kişilerden burs almayı kastediyor .

Cevabım : ben istanbulda okuyorum özel bir okulda tam burslu . Kendi memleketmden bir dernek istanbulda okuyan öğrenciler için burs ayarlıyor . İlk önce kendi memlketinizde burs verecek kurum , dernek , vakıflar var mı onu kontrol edin . Lisenizin müdür veya müdür yardımcısına gidip sorarsanız , onlar az çok bilgi verirler .
Kyk bursları var her sene başvuru oluyor . Galiba eylül veya ekim aylarında . Eğer pek maddi durumunuz yoksa başvurun çıkabilir .

Özel vakıflar var . Onların websitelerinden de başvuru yapabilirsiniz .

Başbakanlık bursu var kyk gibi . Onun için de başvuru yapabilirsiniz

Karamsar olacak bir durum yok. Bir ton burs tipi var konuda KYK bursu yazmayınca ilk aklima gelen burs hakkında yazdım. Bir yanlış anlaşılma varsa kendisi bunu izah edebilir, polemik yaratmana gerek yok. Keza bir sonraki yorumda diğer bursun cevabını da verdim :)

grey23 grey23 WebmasterTR Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Google Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 1037
  • Beğeniler 243 / 172
  • Ticaret 14, (%100)
Türkiye genelinde burs veren vakıf ve kurumlar sitemde ayrıntılı yer verdim

https://www.egitimdestek.org/2018/06/turkiye-genelinde-burs-veren-vakiflar.html

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
KYK ve TEV burslarına başvur. İkamet ettiğin yerdeki belediye veya dernekler de burs verir. İstanbul'da burs veren vakıflar epey fazla(İstanbul Ticaret Odası,Sabancı,Koç vakfı). Üniversite okuyacağın ildeki vakıflara derneklere de başvurabilirsin. Üniversitelerin de yemek bursları falan olur ona da bir göz at ihmal etme. Bazı liseler mezunlarına burs imkanları sağlıyorlar, okul müdürüyle ve müdür yardımcısıyla görüş.
KYK bursu çıkmasa bile kredi yüksek ihtimalle çıkar. Üniversitelerin kendilerine bağlı kantinlerde,yemekhanelerde veya getir götür işlerinde çalıştırmak için ders saatleri haricinde part time çalıştırmak üzere üniversite öğrencilerinden eleman alırlar. Bunu da değerlendirebilirsin.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Merhaba hocam, ilk olarak yaşadığınız ilçenin belediyesini arayıp burs imkanı sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Genelde 200 TL veriyorlar (Yaz tatilleri hariç).
Yine ilçenizde isim yapmış vakıflara bakabilirsiniz. Eğer güzel bir üniversiteye gidecekseniz kesinlikle geri çevireceklerini sanmıyorum. Vakıfların verdiği burs miktarları değişiyor.
Ayrıca çevrenizde cebi kadar gönlü de zengin yardımsever insanlar varsa onlardan da yardım isteyebilirsiniz.
Son olarak KYK var.

Ek olarak bir tavsiye vereyim müsadenizle. Gideceğiniz şehirde KYK yurtlarında kalmanızı tavsiye ederim. Hem fiyat olarak çok ucuz olur hem de sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verirler. Tasarruf için birebirdir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al