wmaraci reklam

En İyi Bilgisayar Programcılığı 2 Yıllık Üniversiteler

16 Mesajlar 14.720 Okunma
smmexpress

Fenty Fenty Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 65 / 60
  • Ticaret 4, (%100)
dogubaklaci Blacksheep

Peki ben şimdi dersleri dolu dolu olan 2 yıllık bir bilgisayar programcılığına mı gideyim yoksa dersleri o kadarda dolu olmayan beni zorlamayacak bir üniversiteye gidip 4 yıllık sınavına mı çalışayım?

(Yazılım seviyem üst düzey)

wmaraci
reklam

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 723
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Elon Musk üniversitede ek olarak fizik ve yazılım dersleri alıyormuş kafasına göre gidip geliyormuş :D

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam yazılım alanında iş bulmak için önlisans veya lisans fark etmez. Fakat ortamları çok farklı. Ne yazıkki öyle. Daha güzel bir ortam için 4 yıllık lisans bölümünde okuman lazım. Daha mutlu daha eğlenceli bir öğrencilik hayatı geçirirsin. Baksana bir arkadaş demiş gazi üniversitesi kazan myo diye. Kazanda her öğlen gidip kavurma yersiniz artık. Ne eğlence kalır ne bişey. Ama odtüde okuduğunu düşünsene mühendislik. Hadi odtü uç bi nokta, selçuk üni olsun, yıldız teknik olsun ne bilim güzel bir ünide daha seviye yüksek insanlarla okursun. Seviyeden kastım bilgi birikim seviyesi. Ama sen myo takmışsın bu sene ne diyeyim.

Fenty Fenty Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 65 / 60
  • Ticaret 4, (%100)
impjix hocam myo falan taktığım yok benim. Yazılımda birçok projeler geliştirdim dünyaca ünlü sitelerde haber konusu oldum falan ama bir Allahın kulu burs vermedi. Neden? çünkü o üniversiteleri reklam yapmadım.

Diğer yandan böyle eğitim sistemi sayesinde bu tür ilgi alanında yetenekli kişiler ezilip gidiyor ve 4 yıllık ödtü bilgisayar programcılığı kazanan adam yazılımla alakası yok boş kafayla gidiyor oraya 0 dan başlıyor. Denecek çok şey varda her şey boşuna. Elimden geldiği anda yurtdışına çıkacağım

wmaraci
wmaraci

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

Fenty adlı üyeden alıntı

Blacksheep ne iş yapıyorsunuz siz peki şuan?

E-ticaret sitelerim mevcut bunun yanında kurumsal büyük bir projenin planlarını yapıyorum buna ek olarak CRM yazılımı geliştiriyorum hemde MIS okumaktayım.

Edit: 2 Yıllık dolu dolu eğitim aldıktan sonra 4 yıllığa geçiş yap bu şekilde ço kdaha iyi olur senin için eğer 4 yıllıkta da dolu eğitim alabileceğin bir okulu kazanırsan derslerde senin için bildiğin şeyleri sıfırdan öğrenmek gibi olacak ama bu süreçte de kendini geliştirmelisin.

hytru07 hytru07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Manavgat MYO bilgisayar Programcılığı
Selam KAÇMAZ bu hoca okul dersinin yanında bir kodlamamcinin nasıl olması gerektiğinde öğretiyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al