freelance iş ilanları

İşletim Sistemi Yapıyorum (Yardım)

49 Mesajlar 12.980 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Gingboard Gingboard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
shmstyrn onu biliyorum yineden teşekkürler

wmaraci
reklam

mhmtknbck mhmtknbck WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Cry adlı üyeden alıntı

WM olan telefonlara Android yüklüyorlar buna ne diyeceksin :)

"İşletim sistemleri telefonlarda farklılık gösterir" diye bir cümle kullanmıştım :p

Okantiryaki Okantiryaki -Tryki Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
ah be güzel kardeşim işletim sistemi yazıyorum diyosun ama yeterli bilgin yok visual basic ile işletim sistemi yazılır mı ? böyle kolay bişeymi sanıyosun hemde tek başına.Kusura bakma ama imkansız bişey visual basic ile işletim sistemi yazman.Anladım bilişim teknolojileri okuyosun visual basic dersi görüyosun belkide 10. sınıftasın heyecanlısın ama ilk önce araştırma yapmalısın. Çabana sağlık :)
Batuhan Onur89TR Gingboard

kişi bu mesajı beğendi.

-Tryki

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam vb gibi programlar bir işletim sistemi için çok amatör geliyor bana. C++ öğrenin derim :). Ayrıca size tavsiyem Linux tabanlı bir işletim sistemi yapmanız Windows ve Mac Unix tabanlı ama bu tip bir şey yapmak çok çok zor.

wmaraci
wmaraci

sunshine sunshine WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Herhangi bir framework kullanan diller ile işletim sistemi yapamazsın.İşletim sitemi yazmak için donanımları yöneticek kontroller yazmak gerekir ki Türkiyenin en iyi araştırma kuruluşu bile linux çekirdeğini kullanarak çakma linux( pardus ) yapabiliyor.Her ha diyen işletim sistemi yazsa Microsoft diye bir şey olmazdı.

kemalaydin kemalaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
şevkini kırmak istemem ama vb.net ile randımanlı bir işletim sistemi yazamazsın. O dilin çıkış amacı belli. Bu iş için en uygun dil C dilidir. Tek başına yapman yıllarını alabilir. vb.net ile ancak basit bir masaüstü arayüzü çıkartabilirsin. Telefonlara gelince bildiğim kadarıyla telefonların elektronik devresi işletim sistemine göre ayarlı. Yani ya bir android in kodlarına bakıp ona göre bir yapıda sistem yazıcaksın yada kendi elektronik devrelerinle uğraşcaksın. Bu konuya girişmenden dolayı tebrik ederim. Ayrıca bir tavsiyede bulunayım. Bir işletim sistemi yazmak oldukça zor. Bir çekirdek yapıya ihtiyacın olacak. Bunu yazmak kolay değildir. Bunun yerine linux çekirdeğiyle kendine has bir işletim sistemi geliştirebilirsin. Hatta debian gibi büyük sistemlerin yapısını kullanırsan programların uyumluluk sorunu kalmamış olur. Hem meego ve android telefonlarda bunları çalıştırman daha kolay olur.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Bir çekirdek indirerek bilgi alış verişi yapabilirsiniz, daha sonra bir adet linux indirip kod sayfasına erişip kodlarını inceleyebilirsiniz. Ben Superspeed OS yazmayı düşünüyorum, tamamen oyun ve programla dolaşacak. Eğer destek olacak ve gereken kodlamayı hep beraber öğrenirsek epey testten sonra başlamayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Neden Tizen OS'u geliştirmeyi düşün müyorsun?

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Tizen OS nedir hocam?

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Visual Basic ile işletim sistemi yapılmaz, bu Photoshop ile Paint yapacağım demekle aynı noktaya gelir. Sıfırdan işletim sistemi yapamazsınız ama Linux gibi açık kaynak kodlu bir çekirdek üzerine bir dağıtım inşa edebilirsiniz. Visual Basic ile işletim sistemi yapmaya çalışan gördüğüm tek kişisiniz.
cagatayturgut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al