wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Widget Gösterme Sorunu

3 Mesajlar 839 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yazarmfa yazarmfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, dinmatik.com sitemde sınırsız kaydırma özelliğini kullanıyorum Yani bir yazıyı okuyan fareyi aşağıya indirdikçe diğer yazı yükleniyor. Sağ widgette üç reklam koydum. Fakat her yazı aynı uzunlukta olmadığı için koyduğum reklamlar bazı yazılarda fazla kalıyor bazı yazılarda az oluyor. Üçüncü reklam için widget sabitleme yaptım o zamanda reklam yazı bitince diğer yazının üzerine taştı. Siteme girerseniz daha iyi anlarsınız. Her yazının full bir başlık resmi var sonra solda kategoriler sağda widgetler ve ortada yazı var. İşte widget sabitleme yapınca ilk yazı bitene kadar iyi gözüküyor fakat sonra diğer yazının başlık resminin üzerinde kalıyor ve aynı şekilde diğer yazının ilk 2 widgetininde üzerine taşıyor. Aklıma iki tane yöntem geliyor, bu yöntemleri yapabilir miyim yoksa başka nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olur musunuz?
1. Yöntem:
Her yazı ne kadar uzunsa o kadar sağ tarafta widget gözüksün. Yani 200 kelimelik yazıda 3 widget gözükürken 500 kelimelik yazıda 5 widget 1000 kelimelik yazıda 7 widget falan. Artık yazının uzunluğuna göre esnek widget sayıları çoğalabilsin
2. Çözüm:
3 tane widgetin 3. sünü sabit yapayım ama yazı bitince ve diğer yazıya geçince sabitleme kalksın. Diğer yazının ilk iki widgeti gözüksün sonra 3.sü sabitlenerek kaysın.

Benim aklıma bunlar geliyor, sürekli sağ tarafta sorunsuz bir şekilde reklam göstermek için ne yapmam hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler,
Vesselam...
Dinmatik | İslam Sitesi Ekibi

muhammedfurkanakdogan.com.tr
wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
En alt bileşene bir adet html ekleyin ve sadece
atın bu şekilde sorununuz çözülmüş olacak.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

yazarmfa yazarmfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
3 reklamı sabitledim ve altına içinde
bulunan html ekledim fakat olmadı? Tam olarak nasıl anlatabilir misiniz?

muhammedfurkanakdogan.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al