freelance iş ilanları

Cloudflareye geçişten sonra garip sorun !!

16 Mesajlar 1.727 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar Merhaba,

2 gün önce cloudflare geçmiş bulunuyorum.Ayarlamaları stardart yaptım '' wpmavi' sitesinden gördüğüm kadarıyla sorunsuz gerçekleşti.Ayrıca kendi özel ssl olduğu için sadece ayarlarıda onu değiştirdim. Sorunum ise name servelar yönlendi site açılıyor.Fakat garip bir şekilde bir kere wp admin panelinden girersem o tarayıcıdan hiç bir şekilde siteyi açamıyorum.Cache sıfırlayınca anca gidiyor.Yani admin panelinde bir kere girdinmi normal artık siteyi acamıyosun.Ama siteyi girmek için '' wp admin Panel '' hariç olan ya gizli sekme yada chromenin cachesini sıfırlayıp girmek. Yada başka bir tarayıcı opera vs gibi kullanıp bakmak.İlk defa böyle birşeyle karşılaştım.Ayrıca cache olarak litespeed kullanıyorum ondada herhanği bir hatayla karşılaşmadım ama cacheyi litespeedten sıfırlayınca 1-2 saat site hiç bir yerden açılmıyor sonra ise kendinden geliyor. Daha 2 gün oldu zamanla düzelirse bişey yapmayacağım.

Hatta şuan en ufak değişiklik yaptıgımda örneğin geçmiş bir yazıda site komple gitti gizli pencereden bile girilmiyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Ayarlarınız da sorun olabilir fakat 2 tane sitemde cloudflare kullanıyorum hiç bir problem yok büyük bir ihtimalle litespeed cache ayarlarınız da sorun var.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
hernagi bir özel ayar yapmadım. ne yapmak gerek ?

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

KomanBeğrek adlı üyeden alıntı

Ayarlarınız da sorun olabilir fakat 2 tane sitemde cloudflare kullanıyorum hiç bir problem yok büyük bir ihtimalle litespeed cache ayarlarınız da sorun var.

hernagi bir özel ayar yapmadım. ne yapmak gerek ?

wmaraci
wmaraci

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Litespeed cache menüsünde cloudflare ayarı var onu girmeniz gerekli.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Böyle bir sorun olmaması gerekiyor. Ayarlarla ilgili olduğunu sanmıyorum. Sertifika sorunu olmuş olabilir. Bazı anti-virüsler programları, girdiğiniz sitelerin sertifikalarını filtresi dahilinde kendi sertifikalarıyla değiştiriyor. Böylece SSL sorunu çıkıyor ortaya ve o cihazdan siteye erişilemiyor. Mobil cihazdan veya farklı bir bilgisayardan denediğinizde aynı sorun görünüyor mu?

Ayrıca Cloudflare 'ın Caching menüsüne girip '' Purge Everything '' 'e tıklayarak cache temizliği yaptınız mı?
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
Cloulflareden girip '' purge everything' yaptım ama nafile. Bu yıllardan beri kullandığım site taki cloudflare kurana kadar sorun yoktu. ssl kendi comodo sertifikam olduğu için ayarlarda '' Full '' olarak şeçili. Post güncelleme yapınca ve cacheyi silince admin paneli vasıtasıyla bir yerde çakışma yapıyor ama çözemedim gitti. Siteye erişememe problemi telefonda ve gmetrix yada https://www.proxysite.com/ gibi sitelerdende erişilemiyor. Şuan litespeed kapatıp tekrar açtım ama nafile. kendi kendine son güncellemeden sonra belli bir saat sonra oturuyor ne hikmetse.

Ayrıca litespeed ayarı cloud flare ili yapmama gerek yok sanırım.Çünkü kapatıncada site gelmiyor.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Dediğim gibi normalde böyle bir sorunun çıkmaması gerekiyor. Cloudflare üzerindeki SSL ayarlarınızı da kontrol edin. Yine olmuyorsa aşağıdaki adrese mail gönderin belki teknik bir arıza olabilir.

support@cloudflare.com
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

Cloulflareden girip '' purge everything' yaptım ama nafile. Bu yıllardan beri kullandığım site taki cloudflare kurana kadar sorun yoktu. ssl kendi comodo sertifikam olduğu için ayarlarda '' Full '' olarak şeçili. Post güncelleme yapınca ve cacheyi silince admin paneli vasıtasıyla bir yerde çakışma yapıyor ama çözemedim gitti. Siteye erişememe problemi telefonda ve gmetrix yada https://www.proxysite.com/ gibi sitelerdende erişilemiyor. Şuan litespeed kapatıp tekrar açtım ama nafile. kendi kendine son güncellemeden sonra belli bir saat sonra oturuyor ne hikmetse.

Ayrıca litespeed ayarı cloud flare ili yapmama gerek yok sanırım.Çünkü kapatıncada site gelmiyor.

sistemde valid bir ssl varsa full seçilmez, strict seçilir. Ayrıca page rules kısmından /wp-admin* olacak şekilde disable performans ayarını aktif edin. Ayrıca sağlayıcı engellemiş olabilir proxy vb
yilmaz70 lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
ssl kısmından strict seçtim. page rules kısmında bu aşağıdaki linkteki gibimi yapılıyordu acaba ?

https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200169526-I-get-a-site-offline-error-message-when-updating-or-accessing-the-admin-section-of-my-content-management-system

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al