Çok kötü durumdayım yardım edin

15 Mesajlar 2.793 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14614
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

furkanozden adlı üyeden alıntı

Ya şimdi uğraşılmaz onunla, .exe dosya adını verseniz çok makbule geçer. mspaint.exe miydi acaba ?

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
reklam

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Sistem çok kötü durumda muhtemelen Win XP dahada toparlanmaz o sistem geri yükleme yeni nesil kötü yazılımlara işlemez.Neden? Çünkü Win XP çok eski bir işletim sistemi olduğu için bu tür yazılımları geri yükleme yapsan bile yok edemez. Bu nedenlerden mütevellit eğer dosya kurtarımı yapacaksan Çalışır CD ile (bu CD xp olabilir) özellikle tavsiyem PARDUS gibi linux tabanlı çalışır CD'ler (Pardus'un sitesinden indirip hemen CD'ye yazabilirsin) sisteme girip dosya kurtarımı yapabilirsin.

Sistem geri yükleme bile işe yaramayacaktır tahminim bu yönde. Dosyalarını falan al. Format at. Hatta parçalanmışsa HDD birleştir sonra kendin tekrar böl. (Mümkünse eski boyutlarında değil başka boyutlarda böl) tertemiz var gitsin.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
painti buldum. Dediğim gibi mspaint.exe system32nin içindeydi. Onu bulmuşken msconfig'i de buldum. Başlangıçta 2 tane virüs programı çalışıyor. 3 tane iminent 5 tane de değişik programlar birazını eledim ama gene masaüstü gelmedi. Belki explorer.exe yi yada görevi sonlandır'ın .exe'sini bulsam belki olur yada denetim masasından programları sileyim :)

Dediğim gibi bilgisayar benim değil lazımdı, önceden de tamir için söz vermiştim. Aldım. Yapmasamda oluyor işimi göreyim yeter, ama elimde değil yardım da etmek istiyorum. Sistem Win7. Painti buldum bi foto atayım bare :)

Are you alright?

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Win7 ise sistem geri yükleme iş görebilir. geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
teşekkür ederim. Denetim masasına ulaştım. ne var ne yok sildim bakalım :)

Ek Olarak: Canım sıkıldı. Bi explorer.exe'yi aratayım dedim buldum tıkladım masaüstü başlat geldi görevi sonlandır yaptım yöneticini tarafından cart curt bilirsiniz. Demek ki o yüzden seçenek yoktu masasütü yokken. Nerden nereye getirdim pcyi valla :)

Are you alright?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al