wmaraci reklam

Android Telefon FTM Moddan Çıkmıyor

17 Mesajlar 10.032 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Elimde bir adet Avea in Touch 4 cihazı var. Bu telefon normal kullanımda hata veriyor güç tuşuna bastığınızda ekranı kapamıyor ses kısmıyor falan. Telefonu yeniden başlatıyoruz düzelsin diye bu sefer FTM moduna giriyor bir daha da açılmıyor. Telefonu ne yaptıysam açamadım.

Telefon içerisinde veriler var onlarıda alamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı acaba? Bazen açılıyordu güvenli modda çalışıyordu yeniden başlatınca yine FTM moduna giriyor. Şuan hiç açılmıyor telefon. Yardımcı olur musunuz?

Hard reset moduna da giremiyorum arkadaşlar. Telefon titriyor ama reset ekranı gelmiyor FTP yazısı geliyor

wmaraci
reklam

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar sorunum devam ediyor yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam ses kısma ve güç tuşu basılı kalmış olabilir. Bundan dolayı da cihaz her açılısında otomatik olarak FTM moda geçiyor olabilir.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

GraphicDesigner adlı üyeden alıntı

Hocam ses kısma ve güç tuşu basılı kalmış olabilir. Bundan dolayı da cihaz her açılısında otomatik olarak FTM moda geçiyor olabilir.

Bunu nasıl anlayabilirim. Kapağı söktüm fakat içerdeki parçadan bir şey anlaşılmıyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Teknik bilginiz varsa cihazı açarak ses açma tuşunu devre dışı bırakın hocam. Teknik bilginiz yoksa kesinlikle böyle birşeye girişmeyin. Diğer anlama yöntemi ise FTM modda ses kısma basın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Teknik bilginiz varsa cihazı açarak ses açma tuşunu devre dışı bırakın hocam. Teknik bilginiz yoksa kesinlikle böyle birşeye girişmeyin. Diğer anlama yöntemi ise FTM modda ses kısma basın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Cihaz çökmedi diyebiliriz değil mi o zaman. Ona göre bir telefoncuya götüreyim de

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam bahsettiğiniz olay kurtarma modu. Her kurtarma moduna giren cihaz çökmüş olmaz. Teknik servisten bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şayet ben bir çok cihaza rom attım içerisinde çöken cihazlarda oldu ancak hiç birisi çöktüğü için FTM moda girmedi. Dawloand moda girer içerisinde ki yazılım silinirse veya uyarı alırsınız.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Hocam bahsettiğiniz olay kurtarma modu. Her kurtarma moduna giren cihaz çökmüş olmaz. Teknik servisten bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Şayet ben bir çok cihaza rom attım içerisinde çöken cihazlarda oldu ancak hiç birisi çöktüğü için FTM moda girmedi. Dawloand moda girer içerisinde ki yazılım silinirse veya uyarı alırsınız.

Sizi biraz uğraştırıyorum kusura bakmayın. Ama bunalttı kaç gündür telefon. Telefonu 100'lerce kez açmaya çalıştım az önce açıldı. Güvenli modda açıldı fakat. Yeniden başlatmıyorum o zaman FTM moda giriyor. Baktığımda ses açıyor güç tuşu çalışıyor ama kısmıyor. Ne dersiniz bu konu hakkında yazılımsal değil gibi değil mi? Uygulamalar vs duruyor telefon normal ama güvenli modda olduğu için kullanılamıyor bu arada

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Cihaz açıldıysa yazılımsal değildir hocam. Tahmin ettiğim gibi ses kısma tuşu basılı kalmış olabilir bundan dolayı da cihaz açılışa geçerken tuşun basılı olduğunu anlayıp FTM modda açılıyordur. Yani çalışmıyor dediğiniz tuş aslında çalışıyordur ancak basılı kalmıştır. Eğer o tuşu onarma imkanınız varsa cihaz açılışta normal olarak açılacaktır. :)

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Cihaz açıldıysa yazılımsal değildir hocam. Tahmin ettiğim gibi ses kısma tuşu basılı kalmış olabilir bundan dolayı da cihaz açılışa geçerken tuşun basılı olduğunu anlayıp FTM modda açılıyordur. Yani çalışmıyor dediğiniz tuş aslında çalışıyordur ancak basılı kalmıştır. Eğer o tuşu onarma imkanınız varsa cihaz açılışta normal olarak açılacaktır. :)

Beni uğraştıran bu tuşsa hocam yaktım çırasını hocam. Tuş filmini çıkarıp başka bir parça ile sadece güç tuşuna dokunabilmem mümkün mü bu araca. Denemek için soruyorum. Bu son sorumdu ayrıca :) Çok Teşekkür ederim bu arada cevaplarınız için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al