wmaraci reklam
lidertakipci

Aklımdaki Deli Sorular.

9 Mesajlar 774 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Battymind Battymind WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 12 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar bu sorularımı cevaplayabilecek tecrübeli abilerimiz varsa bilgili arkadaşlarımız varsa bir gencin kafasındaki soruları siler beni rahatlatırsınız şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum merak ettiğim şu var mesela bir web sitesi yapacağım ama tamamen sıfırdan olacak sıfırdan olacak derken wordpress gibi hazır tema satın alıp kurmadan herşeyi kendim ayarlacağım mesela siteye kullanıcı kaydı alacağım o kutuyu yazacağım yada genel olarak sitenin ne iş göreceğini ayarlayacağım mesela baştan sona bir facebook yazmak istesem nasıl yaparım insanlara nasıl oraya kayıt üyeliği veririm nasıl herkesin kendi profili olur yani bunları başarabilmek yapabilmek için hangi konularda bilgi sahibi olmam gerekiyor hangi programlama dillerine hakim olmam gerek kafamdaki ilerde olacak projeleri baştan oturup kendim özgün birşey yapabilmem için hangi dilleri bilmeliyim hangi arayüzü kullanarak bir baştan sıfırdan site yapabilirim.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Html/css + Js + Js freamwork + Php + Php freamwork veya mobil icin react native :)
Kolay gelsin

Battymind Battymind WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 12 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaşlar güzel bir yazıyla anlatacak bir arkadaşımız yok mu mehmetmasayada teşekkür ediyorum

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Öncelikle bu konuda hiç bir bilginiz yok ise mehmetmasa kardeşimizin de dediği gibi başta Html/css + Js + Php öğrenmeniz şart ki tasarım için de PS gibi görsel gereken programda da bilgi sahibi olmanız şart. Udemy'da benzeri dersler var. Hatta Youtube'da da bu konuda detaylı bilgiler var hocam
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

atakanekmekci atakanekmekci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
İlk başta oldukça yeni olduğun için, frameworklerle kafanı karıştırmaya hiç gerek yok bana kalırsa. Öncelikle, kendi photoshop veya paint ile hazırladığın bir arayüzü web sitesi haline getirebilmek için öğrenmen gereken iki şey var; HTML ve CSS. Öğrenmeye bunlarla başlayabilirsin, ileri ki adımlarda HTML ve CSS'i tam anlamıyla öğrendiğinde bu sefer dediğin gibi profil sayfalarını, üye kaydı, üye girişi gibi sayfaları oluşturabilmek için PHP'yi bilmen gerekiyor. Sorduğun sorulara cevap alabilmek için aslında dediğim gibi HTML'den öğrenmeye başlarsan, aklında bazı şeyler oluşacak.

İlk başta HTML, daha sonra CSS ve PHP.

https://www.atakanekmekci.com/

XeroCS XeroCS Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Siz bu kafayla konu açabildiyseniz site tasarımıda yapabilirsiniz :)

Düzensiz gördüğüm 20.000 satır kodu tereddüt etmeden silip baştan yazabilirim.

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Tekrardan merhaba, mobil olduğum için hangi programlama dilini kullanmalıyım bölümünü cevaplamıştım şimdi size daha detaylı anlatayım.
Web sitenizin iskelet yapısını kodlamak için HTML etiket dilini öğrenmeniz lazım youtube üzerinden Mustafa Murat Çoşkun hocamanızın videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Aynı video serisinde css ve js'ide anlatıyor.
Css kütüphanesi kullanmadan 0'dan kodlamayı çok gereksiz olarak görüyorum size tavsiyem HTML/CSS mantığını kavradıktan sonra BootStrap Öğrenmeniz. İyi seviyede öğrendikten sonra Projenizin tasarımı yapar ve öğrenmeye devam edersiniz. ( Öğrenip tasarımı kafanızda oluşturup kodlamanız en az 2 ay)
Tasarımımız hazır şimdi bu siteyi dinamik hale getirmemiz lazım. Öncelikle kayıt işlemini anlatayım. Kullanıcılar sitenize kayıt oluyor ( Veri tabanına kaydediyorsunuz ) Giriş bölümünde ise o kullanıcı veri tabanına kaydedilmiş mi diye sorgulatıyorsunuz. Eğer kullanıcı veri tabanında var ise siteye giriş yapabiliyor. Yapılan işlemleri o kullanıcı üzerinden veri tabanından güncellediğiniz için her kullanıcının arkadaşları, bakiyesi vs farklı oluyor.
Üst taraftan analyacağınız gibi Tasarım ve Veri tabanı bilginiz olmadan PHP Hiçbir işe yaramayacaktır.
Peki tasarımı öğrendik veri tabanını nasıl öğreneceğiz? Veri tabanı kullanım syntax ve Mantığını anladıktan sonra php ile uygulamalar yapmaya başlamanız gerekiyor. En iyi bu şekilde kavrayabilirsiniz. EzSQL veya PDO kullanmanı öneriyorum. EzSQL kaynağı türkiyede yok denecek kadar az ( Udemyde anlatan yoktu ) o yüzden başlangıcı PDO ile yapmanız daha iyi olur. Tayfun Erbilen'in PDO derslerinden yararlanabilirsiniz.
Güzel Tasarımı yaptık veri tabanını öğrendik şimdi geldi programlama dili öğrenmeye. İstekleriniz web üzerine olduğu için öğrenmesi kolay olan PHP'yi tercih etmelisiniz. PHP'de istemediğiniz kadar fazla Türkçe ve İngilizce kaynak mevcut. Udemy üzerinden paylaşılan Tayfun Erbilenin Videolarını izliyorum şuan (OOP için). Ham php kullanımı bana kolay gelmişti OOP'ye kadar zorluk çekmeden öğrenirsiniz. Kendinizi belli bir seviyeye getirdikten sonra OOP mantığını öğrenip dahada geliştirmeniz gerekecektir. Bundan sonra PHP Freamwork Öğrenip kodlarınızı daha hızlı yazmalısınız. Freamwork kullanırsınız sitenizde oluşacak bazı açıklar otomatik kapanır ( Hepsi değil) ama ham php ile yazarsanız açıkları sizin kapatmanız gerekir. Bunun için profesyonel destek almanızı yada Udemyde bulunan Beyaz Şapkalı Hacker ve Etik Hacker Kursunu bitirmenizi öneririm.
Büyük bir proje geliştirmek isterseniz FreamWork kullanmalısınız ham php ile 2 kat daha zor olacaktır. Php Freamwork olarak bir çok seçenek mevcut phalcon, laravel vs.. Laravel öğreniyorum ben.
Gerekli Freamwork'ü öğrendikten sonra kodlarınız daha anlaşılır ve düzenli olacak ve projenizi daha hızlı kodlayabileceksiniz.
Tabii freamwork öğrenmeden önce en az 2 küçük proje bitirmiş php syntax'ına alışmış class, function mantığını kayramış olmanız gerekir.

Bu bilgilere e-ticaret sitesi yazacak kadar hakim olmanız öğrenim hızına göre değişiklik göstermekle birlikte benim tahminim 2 yıldır.
Mobil uygulamayıda anlatmak isterdim ama yazı bayaa uzun oldu :) React native diye aratabilirsiniz facebook paylaştı hatta :)

Not : Sitenizde İlla ki JS kullanmanız gerekecektir. Yeri gelecek sayfa ilk açıldığında post işlemi yaptırmanız gerekecek. JS'dede bir miktar bilginiz olması gerekiyor.

Html/css/js : https://bit.ly/2NOuwhf
PDO : https://bit.ly/2NNJO5N

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Html/css + Js + Js freamwork + Php + Php freamwork veya mobil icin react native :)
Kolay gelsin

Mysql unutmussun

Deneme

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
HuseyinAKKUS Haklısınız hocam bir üstteki yorumda ekledim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al