wmaraci reklam

Uçağımızı Suriye Düşürmüş !

11 Mesajlar 1.820 Okunma
smmexpress

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)
Suriye Savunma Bakanlığı, düşürülen Türk F-4 savaş uçağı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Suriye Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'Türk jetini Suriye karasuları üzerinde vurduk. Hedefi vurduktan sonra Türk uçağı olduğunu tespit ettik. Türk jeti karasularımız üzerinde alçak uçuş yapıyordu.' denildi.

AYRINTILAR GELİYOR...

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/planet/20826126.asp?gid=172&sz=20773

wmaraci
reklam

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam adamlar haklı Türk uçağının işi ne Suriye de Türkiye son zamanlarda dünyanın jandarmaligina soyundu fakat bundan yarar degil zarar görüyoruz . Amerika pispisliyor biz gaza gelip ona buna kafa tutuyoruz . Düşen uçak halkın cebinden çıkan para ile aliniyor yazık günah . Parasını geç akan kana giden cana yazık. Ben bir ülke olsaydim benim ülkemin hava sahasına giren uçağı bende vururdum.
Batuhan ozantepe Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

Hocam adamlar haklı Türk uçağının işi ne Suriye de Türkiye son zamanlarda dünyanın jandarmaligina soyundu fakat bundan yarar degil zarar görüyoruz . Amerika pispisliyor biz gaza gelip ona buna kafa tutuyoruz . Düşen uçak halkın cebinden çıkan para ile aliniyor yazık günah . Parasını geç akan kana giden cana yazık. Ben bir ülke olsaydim benim ülkemin hava sahasına giren uçağı bende vururdum.

Haklı değiller malesef , uluslararası karara göre ilk önce uyarmaları gerekiyordu.

Bir jetin vurulması bu kadar kolay bir şey değil , savaş nedeni bile olabilir.

İçinde bulunanlar bizim askerimiz , o jetlerin parası cebimizden çıkıyor.

Hiç bir devlet , başka devletin 1 kuruşuna bile zarar veremez.

ozantepe ozantepe Sinemasever Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek özel sektör
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 17 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Haklı değiller malesef , uluslararası karara göre ilk önce uyarmaları gerekiyordu.

Bir jetin vurulması bu kadar kolay bir şey değil , savaş nedeni bile olabilir.

İçinde bulunanlar bizim askerimiz , o jetlerin parası cebimizden çıkıyor.

Hiç bir devlet , başka devletin 1 kuruşuna bile zarar veremez.

Sevgili kardeşim belki bilirsin 1 nci dünya savaşına biz nasıl girdik? Midilli ve Yavuz gemileri Osmanlı bayrağı çekti ve Rus limanlarını bombaladı. Ortada kirli bir oyun var tıkır tıkır işliyor. başbakan, o uçağın neden, hangi gerekçeyle orada olduğunun hesabını bu millete vermelidir. Biz daha doğudaki yangını söndüremedik büyük abimiz ABD tarafında savaşa sokulmaya çalışıyoruz. Olan gene garibana olacak. madem bizimkiler o kadar yiğitte mavi marmara'da israil komandoları tarafından öldürülen 9 türk'ün kanının hesabını neden soramadılar, israil vurunca kedi gibi pus, suriye vurdu mu aslan gibi kükreyecezmi, tabii sırtımızı abd tıpışlıyor değil mi
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

ozantepe adlı üyeden alıntı

Sevgili kardeşim belki bilirsin 1 nci dünya savaşına biz nasıl girdik? Midilli ve Yavuz gemileri Osmanlı bayrağı çekti ve Rus limanlarını bombaladı. Ortada kirli bir oyun var tıkır tıkır işliyor. başbakan, o uçağın neden, hangi gerekçeyle orada olduğunun hesabını bu millete vermelidir. Biz daha doğudaki yangını söndüremedik büyük abimiz ABD tarafında savaşa sokulmaya çalışıyoruz. Olan gene garibana olacak. madem bizimkiler o kadar yiğitte mavi marmara'da israil komandoları tarafından öldürülen 9 türk'ün kanının hesabını neden soramadılar, israil vurunca kedi gibi pus, suriye vurdu mu aslan gibi kükreyecezmi, tabii sırtımızı abd tıpışlıyor değil mi

O konulara girmedim bile ben nerelere çekiyorsunuz , arkadaş haklı diyince onun üstüne konuştum.

Tartışma yaratmayın ve diğer ülkeleri kanıt olmaksınız yargılamayın.

Tamamen varsayımlar üzerine konuşuyorsunuz.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Çok güzel demişsiniz fakat aynı şeyin Türkiye'nin başına geldiğini düşünün. Suriye savaş uçağı izinsiz senin tepende dört dönse bu karışıklık içinde ne düşünürdün. Adamın bürokratını sınır dışına atıp sonra savaş uçağını tepesine dikersen vurulmayı da göze alman gerekir. İç savaş olan bir ülkede, kanlı bıçaklı olduğun ülkenin savaş uçağının işi ne, hal hatır sormaya mı gidiyordu acaba, kimse kusura bakmasın bunu kimse yemez. Savaşı arzulayarak barış sağlanmaz. Adı üzerinde savaş uçağı bu kargo uçağı falan değil. Kimseyle tartışmam fakat Türkiye bu konuda haksız kimsenin üzerinde baskı kurmaya hakkımız yok. Eğer onların savaş uçağı gezse de biz vursak o zamanda oh ne güzel yaptık işleri neymiş bizim ülkede diyecektiniz.
Batuhan melankolia Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Sırf buraya yazabilmek için giriş yaptım. Gençler Abd suriyeye girmemizi istiyor. Bunu da büyük ihtimalle abd planladı. Büyük resmi görmeniz lazım. Demokrasi palavralarına teslim olmak istemeyen bir Esad rejimi, ve onu alt edip getireceği iktidarla ülkeyi sömürmek isteyen bir emperyalizim var masada. "Mısır hala karmaşa içinde mesela." bu abd nasıl yapıyorsa bir şekilde insanları galeyana getirip istediği ülkeyi içinden işgal edebiliyor. Şu an bizim de düşmek üzere olduğumuz oyunun aslı budur. Ak parti, savaşa girerse bunun altından kalkamaz. Boğaziçili bakanımız politik yollardan halleder tahminimce. Biz savaşırsak ekonomik olarak çökeriz. Şişirilmiş bir ekonomimiz var zaten. Patlar gider. Ak parti bu oyuna gelmemek için aylardır abd ve yancılarının baskılarına ve telkinlerine cevap vermiyor. Umudum ve beklentim savaşa girmeme yönünde. Herkese iyi geceler. Unutmayın tartışarak ülke kurtarılmaz. Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır. Sevgilerle:) Eyyorlamam bu kadar.

Öğretmenlikte.

Vermidon Vermidon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenim Görevlisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 50 / 123
  • Ticaret 4, (%100)
O pilot ölürse, işte o zaman işler değişir.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Bizim teröristlerde yapamadığımız şey nedir ? "Vur emri".
Yani önce uyarmamız gerekiyor teröristleri bile.

Uçağımız ne kadar alçaktan uçarsa uçsun öncelikle uyarılmalıydı.
Eğer uyarıya cevap alınmaz ise, uçağı vurma hakları olurdu.
Cevap alındığı halde vururlarsa da savaş sebebi olurdu.

Şimdi şu barajlarımızı bi açsak,Suriye`yi sileriz de nerde....

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
O pilot ölürse işler değişirmiş 30 yıldan beri teröre kaç bin şehit verdik birşey değiştimi hayır suriye ile savaş çıkarmak için bahane aramasın bizim yetkililer.

Ek Olarak:

kasparow116 adlı üyeden alıntı

Sırf buraya yazabilmek için giriş yaptım. Gençler Abd suriyeye girmemizi istiyor. Bunu da büyük ihtimalle abd planladı. Büyük resmi görmeniz lazım. Demokrasi palavralarına teslim olmak istemeyen bir Esad rejimi, ve onu alt edip getireceği iktidarla ülkeyi sömürmek isteyen bir emperyalizim var masada. "Mısır hala karmaşa içinde mesela." bu abd nasıl yapıyorsa bir şekilde insanları galeyana getirip istediği ülkeyi içinden işgal edebiliyor. Şu an bizim de düşmek üzere olduğumuz oyunun aslı budur. Ak parti, savaşa girerse bunun altından kalkamaz. Boğaziçili bakanımız politik yollardan halleder tahminimce. Biz savaşırsak ekonomik olarak çökeriz. Şişirilmiş bir ekonomimiz var zaten. Patlar gider. Ak parti bu oyuna gelmemek için aylardır abd ve yancılarının baskılarına ve telkinlerine cevap vermiyor. Umudum ve beklentim savaşa girmeme yönünde. Herkese iyi geceler. Unutmayın tartışarak ülke kurtarılmaz. Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır. Sevgilerle:) Eyyorlamam bu kadar.

Yazdıklarınıza katılıyorum hocam bir haber sitesindede sizinkilere benzeyen yazı vardı

"Tayyip Erdoğan birkaç gün önce Obama'yla görüştüğü gün Fransız 24 kanalından geçen alt yazıda 'Tayyip Erdoğan Suriye'ye geçiş arıyor' idi. Öteden beri Amerika'nın hadi daha ne bekliyorsunuz girsenize ısrarları canlı röportajlarda dile getirilecek kadar aleni dile getiriliyordu, zaten."

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al