freelance iş ilanları

Forum sitesi nasıl geliştirilir? beyin fırtınası

2 Mesajlar 513 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Dnz Dnz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uçak Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır aktif bir forum sitem. Forum alışveriş üzerine aliexpress,gearbest,bim,hb,avansas gibi sitelerin kampanyalarını paylaşıyorum. Ortalama 1-1,5k civarı hitim var.
Yalnız site burada durdu daha fazla artmıyor, kendi kelimemde 5. sıradayım ve alt sayfalarımda güzel sıralama alıyor fakat site daha yükselmiyor.

İki sorum var:

1-Bu sitemi daha fazla nasıl geliştirebilirim ve insanları üye olmaya nasıl teşvik edebilirim.
2-Üyelerimi etkleşim kurmaya nasıl yönlendirebilirim genel olarak yorum yapmıyorlar fazla.

Sosyal medyayı özellikle facebooku çok aktif kullanıyorum forum üzerinde fakat insanlarla bir forum ortamı oluşturmak istiyorum ama insanlar alacağını alıp çıkıyor.
Konuları mı gizlesem dedim fakat o zaman da gerçekten faydalanmak isteyen kişilere faydalı olamayacağım için bundan vazgeçtim.
Adam faydalanmak istiyorsa üye olsun diyecekler olacaktır, o adam alacağını aldığından sonra gidecektir yani zaten benim için boş üye olacaktır. Ben üye olan kişilerin gerçekten forumda aktif olmasını istiyorum.

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, forum sitenizin alışveriş üzerine olduğunu söylüyorsunuz. Bu yüzden biraz stratejik düşünmeniz gerekir. Yani en başta kendinize benim gerçek kitlem kimdir diye sorabilirsiniz.

Sizin gerçek kitleniz e-ticareti sürekli yani aktif olarak kullanan insanlardan oluşuyor. Bu yüzden o kitleye özel içerikler sunup, yardımda bulunmanız lazım.

Bunun için en etkili servis kesinlikle google adwords. Eğer bahsettiğim kitleye yönelik sağlam kampanyalar oluşturabilirseniz kesinlikle buradan bir potansiyel kazanabilirsiniz.
Dnz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al