wmaraci reklam
lidertakipci

Adalet Bu Mu? Nalet Olsun Ya!

17 Mesajlar 2.098 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Şu fotoğraftaki adam yani Ersin Çakı zamanında Minecraft APK falan paylaşıyordu. Şuan YouTube'da onaylı ve 480k abonesi var. Lanet olsun! Biz emeğimizle içerik üretip afedersiniz bi tarafımızı yırtıyoruz, adamlar iki apk paylaşıp (emeğe saygı [!]) kazanıyorlar.

https://www.youtube.com/channel/UCW-IbRKU_lhCPzRmab-riIQ/videos

Allah bilir kazandıkları yetmiyordur. Yazılacak çok şey var da burası forum. Her neyse :)

wmaraci
reklam

Katzfiel Katzfiel x² + y² = ∞ Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 770
  • Beğeniler 5 / 173
  • Ticaret 30, (%100)
biz yanlis yerdeyiz valla, kazanan xxxxx aliyor.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Adam kötü olarak ne yapmış tanımıyorum? Haksız rekabet mi söz konusu? Birbirimizin başarısını takdir edip desteklersek bu ülke bi yerlere gelir diye düşünüyorum
FurkanCanoz FARKHOSTiNG

kişi bu mesajı beğendi.

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Biz sektördeyken belki adamlar doğmamıştı bile. Ama şans olmayınca gerisi boş...
Biz bu kadar çok saftiriğin Youtube da böyle videolar izleyeceğini düşünemedik...
UNKEF FurkanCanoz miyondemli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 173 / 146
  • Ticaret 32, (%100)
Sanki dejavu yaşadım ama hatırladım sene 2006 *** da bir arkadaş youtube hakkında böyle bir video paylaşmıştı hatta video da ismail yk Allah belanı versin video klibi vardı. O sıra youtube yenilik olarak patlamıştı diyebiliriz arkadaşın isyanıda ben niye böyle bir proje yapamıyorum diye kıvranıyordu.
İnsanın tek engeli beyni dostum sakın engel koyma!

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Adam kötü olarak ne yapmış tanımıyorum? Haksız rekabet mi söz konusu? Birbirimizin başarısını takdir edip desteklersek bu ülke bi yerlere gelir diye düşünüyorum

Ben emegimle makale alayim, yazdirayim 1-2 tller ile idare ederim. Adam minecraft apk warez yaptsin, paylassin ve 500kya yakin abone. Yeterli mi?
sagocu44

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Vallahi ben de anlamadım sorunun ne olduğunu. Adam gelişime uygun bir alan bulmuş, videosunu yapmış koymuş ve izlenmiş. Bunda ne var ki? Çok kötü yapmışsa siz daha iyisini yapın. Ben video montaj yaparken şu an youtube fenomenlerinin bir kısmı televizyon kumandası kullanamıyordu ancak gösterdikleri gelişimi takdir ediyorum. En kötüsü bile bir uğraş içerisinde, takdir ediyorum. Sizi de takdir ediyorum, içerik yazdırarak yazarların para kazanmasına yardımcı oluyorsunuz. Ancak şimdi o yazarlar, bizim 2 tl aldığımız yazıdan adam 10 tl kazanıyor diye isyan edip, kendine para kazanmak için site kurmazsa, size de içerik vermekten imtina ederse hiç kimse kazanamaz.

Cidden ben bu serzenişle neden bahsettiğinizi anlamadım. Eğer, bu eleman birilerinin emeğini çalmışsa, içeriğini kopyalamışsa, ahlaksız bir iş yaptıysa ben özür dilerim. Ancak yasa dışı herhangi bir faaliyet yoksa izleyici kitlesi var demektir, size de synı tür yayının daha kalitelisini yapmanızı tavsiye ederim.
FARKHOSTiNG

kişi bu mesajı beğendi.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaş youtube kanalına 23 Oca 2016 tarihinden bugüne kadar toplamda 1930 video yayınlanmış. Emek verip uğraşıp buralara gelmiş.

Bu arada bu arkadaşın abonelerinin çoğunun sahte olduğunu düşünüyorum. Bu kadar aboneye bu kadar az video izlenmeleri imkansız. Socialblade verilerine göre de günlük 250-700 abone kazanıyormuş bu arkadaş. Yani toplam abonelerinin büyük çoğunluğu bot.

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Akıl akıldan üstündür.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam arkadaşı tanımıyorum hiç denk gelmedim. Ama size şunu söyleyebilirim bulunduğunuz bölge de Emin'im ki aynı sektör de 2 farklı dükkan ( firma ) mevcuttur. Neden 2 tane diye hiç aklınızdan geçirmediyseniz böyle bir konuda isyan etmeniz çok normal. YouTube da artık üretilmeyen içerik Yok denilecek kadar az. Arama motorları kadar kapsamlı bir alan oldu. Hal böyle olunca binlerce farklı içerikte binlerce farklı video bulabiliyoruz. Yalnız önemli olan neyi nasıl pazarladığınızdır. Dijital ortam da pazarlama ve sunum iyi olduğu sürece her zaman kazanırsın. O mahallende aynı sektörde ki 2 dükkan da kendince bir tavır takınıyor ve o mahallede her iki dükkanın da kendine göre müşterileri vardır. YouTube da bu şekilde düşün. Aynı sektör de çok market var. Önemli olan kendi müşteri kitleni yaratmak. Özgün olmana yeni bir içerik üretmene gerek yok. Uygulanmış birşeyi de yapsan kendinden bişeyler katıp farklılık yarattığın sürece senin de izleyici kitlen oluşacaktır. 👍🏻

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al