wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense'den para kazananlar dikkat

94 Mesajlar 16.941 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufOzcan YusufOzcan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 51 / 63
  • Ticaret 31, (%100)
-----

wmaraci
reklam

Lederheld Lederheld Hello WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

YusufOzcan adlı üyeden alıntı

Hocam Google Türkiye ofisi var ya. Boşuna mı açtılar orayı? Vergilerini oradan ödemiyor mu? Vergi vermezse çalışanların maaşını, sigortasını nasıl ödüyorlar?

Hocam google ofisin ve çalışanların vergisini ödüyor. Adsense, cloud, adwords,youtube'dan kazandığı paranın değil. Atıyorum enes batur vergi verirken enes baturun videosunda yayınlanan reklamdan google'da pay alıyor ama google vergi vermiyor..

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
Ülke iyice foseptik oldu.. faha dün yargıdan izin alacaksan ben bu koltuktan kalkayim diyen bir ülke başkanının olduğu rezil bir ülkedeyiz. Olm yuttugunuz lokmadan 2 sini alırlar size de kole gibi çalışıp 3 lokma anca kazandiri bu ülke..

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)

ilkerozturk adlı üyeden alıntı

ADSENSEDEN KAZANILAN PARANIN VERGİSİ YOK

Anlaşmanın İmza Tarihi : 24/10/2008
Resmi Gazete Tarihi : 10/08/2010

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm

bu anlaşmaya göre İrlanda daki bir şirketten ödeme alan Türkiyede yaşayan şirket çalışanları veya Türk vatandaşları İrlanda şirketlerinden alınan para için vergi ödemeyecek. Cünkü bu şirket zaten irlandaya ben bunları çalıştırıyorum diye vergi ödüyor. Türkiyede de ödendiğinde paradan 2 kere vergi verilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye ye vergi ödemeniz gerekmemektedir.

söz konusu anlaşma ile muhasebeye gittim ve gösterdim. hesap ekstresini gösterdim. Vergi dairesi birşey ödemeden ayrıldım. ve google gelen ücretten vergi ödemiyorum cünkü DEVLET BU HAKKI BANA VERMİŞ.

Not: Vergi candır. Vergi kaçırmak kar değil zarardır. gerçekten ödemeniz gereken vergileri ödeyiniz.
Not2: Konuyu baltayacak arkadaşlar lütfen kanıtlarınızla gelin kafanıza göre yorum yapmayın

Soru ve Cevaplar
1 Genel olarak gelir elde ediyorsanız vergi vereceksiniz mantığı var
vergi olayı bu kadar kolay olsaydı muhasebe ve maliye diye üniversitede bölümler olmazdı.
2 Avrupaya kdv ödemiyoruz ama gelir vergisi öderiz
Kdvyi Türkiyede Ürünü satan öder. Alıcılar değil. bizde pazarlamacıyız. Google calışanıyız. Örneğin babanız almanya emeklisi ise siz türkiyede o maaşın vergisini vermez. birde bazıları sırf bu yuzden şirket kurduruyor adamlara düşünsenize sizin mantıkla emekli ucreti icin bile şirket kurup vergi ödemek zorunda

Alintidir

sanırım konuya son nokta konmuş....

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...
wmaraci
wmaraci

trydeipedra trydeipedra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Web Tasarıö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Adsense diye bir bölüm açılmamış zaten 😄😄

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

ADSENSEDEN KAZANILAN PARANIN VERGİSİ YOK

Anlaşmanın İmza Tarihi : 24/10/2008
Resmi Gazete Tarihi : 10/08/2010

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm

bu anlaşmaya göre İrlanda daki bir şirketten ödeme alan Türkiyede yaşayan şirket çalışanları veya Türk vatandaşları İrlanda şirketlerinden alınan para için vergi ödemeyecek. Cünkü bu şirket zaten irlandaya ben bunları çalıştırıyorum diye vergi ödüyor. Türkiyede de ödendiğinde paradan 2 kere vergi verilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye ye vergi ödemeniz gerekmemektedir.

söz konusu anlaşma ile muhasebeye gittim ve gösterdim. hesap ekstresini gösterdim. Vergi dairesi birşey ödemeden ayrıldım. ve google gelen ücretten vergi ödemiyorum cünkü DEVLET BU HAKKI BANA VERMİŞ.

Not: Vergi candır. Vergi kaçırmak kar değil zarardır. gerçekten ödemeniz gereken vergileri ödeyiniz.
Not2: Konuyu baltayacak arkadaşlar lütfen kanıtlarınızla gelin kafanıza göre yorum yapmayın

Soru ve Cevaplar
1 Genel olarak gelir elde ediyorsanız vergi vereceksiniz mantığı var
vergi olayı bu kadar kolay olsaydı muhasebe ve maliye diye üniversitede bölümler olmazdı.
2 Avrupaya kdv ödemiyoruz ama gelir vergisi öderiz
Kdvyi Türkiyede Ürünü satan öder. Alıcılar değil. bizde pazarlamacıyız. Google calışanıyız. Örneğin babanız almanya emeklisi ise siz türkiyede o maaşın vergisini vermez. birde bazıları sırf bu yuzden şirket kurduruyor adamlara düşünsenize sizin mantıkla emekli ucreti icin bile şirket kurup vergi ödemek zorunda

Alintidir

hocam sonuç olarak devlet bize vergi zorunluluğu getiriyor neye dayanarak bunu yapıyor anlamıyorum. O zaman bu google neyin kdv ve vergisini ödüyor

ilkerozturk ilkerozturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Getiriyor diyorsunuz kaynak nedir? Yasal devlet sitelerinden kaynak gormeden sirket acmak gereksiz bence. Onceki mesajimda olan cifte vergilendirme yazisi bile yeterli olabilir. Yani bu çağrıldığını iddaa eden arkadaş keşke biraz kanıt felan koysaydı şu konu 1500 kere gündemde geldi daha vergi vermedik.

SERBEST MESLEK KAZANÇLARINDA:
Madde 18 - (Değişik madde: 04/12/1985 - 3239/40 md.)
(Değişik fıkra: 11/08/1999 - 4444/4 md.)

Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekar, bilgisayar programcısı ve mucitlerin ve bunların kanuni mirasçılarının şiir, hikaye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, bilgisayar yazılımı, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, bilgisayar ve internet ortamı, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, CD, disket, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hasılat Gelir Vergisinden müstesnadır.
Eserlerin neşir, temsil, icra ve teşhir gibi suretlerle değerlendirilmesi karşılığında alınan bedel ve ücretler istisnaya dahildir.
Yukarıda yazılı kazançların arızi olarak elde edilmesi istisna hükmünün uygulanmasına engel teşkil etmez.
Serbest meslek kazançları istisnasının, bu Kanunun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
ilkerozturk hocam bu arkadaş ***da. 5 yıllık geliri 600 bin civarında olduğu için vergi dairesinden çağırmışlar. ordan bakarsanız anlarsınız biraz tuhaf bir durum doğrusu

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)

Getiriyor diyorsunuz kaynak nedir? Yasal devlet sitelerinden kaynak gormeden sirket acmak gereksiz bence. Onceki mesajimda olan cifte vergilendirme yazisi bile yeterli olabilir. Yani bu çağrıldığını iddaa eden arkadaş keşke biraz kanıt felan koysaydı şu konu 1500 kere gündemde geldi daha vergi vermedik.

SERBEST MESLEK KAZANÇLARINDA:
Madde 18 - (Değişik madde: 04/12/1985 - 3239/40 md.)
(Değişik fıkra: 11/08/1999 - 4444/4 md.)

Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekar, bilgisayar programcısı ve mucitlerin ve bunların kanuni mirasçılarının şiir, hikaye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, bilgisayar yazılımı, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, bilgisayar ve internet ortamı, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, CD, disket, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hasılat Gelir Vergisinden müstesnadır.
Eserlerin neşir, temsil, icra ve teşhir gibi suretlerle değerlendirilmesi karşılığında alınan bedel ve ücretler istisnaya dahildir.
Yukarıda yazılı kazançların arızi olarak elde edilmesi istisna hükmünün uygulanmasına engel teşkil etmez.
Serbest meslek kazançları istisnasının, bu Kanunun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.

Hocam kusurabakmayın da ticari işlemlerde çifte vergilendirme anlaşmaları mahsup amaçlı kullanılır. Bunun dışında ülkemizde dijital reklamcılık serbest meslek değil ticari faaliyettir. Bilginize.

Yazmiştim yine ekliyim küçük paralar kazananlara HİÇ BİR ŞEY OL-MAZ
ilkerozturk

kişi bu mesajı beğendi.

ilkerozturk ilkerozturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
@vergici siz benden daha bilgilisiniz hocam bu adsense vergi konusunda yasal bir dokuman var mı ? Yoksa maliye çağırınca bu çifte vergi olayını gösterip yırtma şansınız nedir ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al