Fizik Dersinin Formülleri Neye Göre Veriliyor

4 Mesajlar 597 Okunma
smmexpress

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
selam arkadaşlar dersanede ve internet üzerinde gördüğüm videolarda hoca sorduğu soruda cevabını açıklarken ve bunu tahtaya yazarken bir formülden yararlanarak soruyu çözüyüor fakat daha önce hiç şu kavramın formülü şudur yada budur gibi bir ibare kullanmadan tahtaya soruyu yazar yazmaz cevabını verirken bir formül kullanıyor ve bu formül doğrultusunda soruyu çözüyor iyide peki bu formül nereden geliyor yani demek istediğim hangi soruya göre hangi formülü cevapta kullanacağımı nereden anlayacağım örnek vermek gerekirse kuvvet ile ilgili bir soru çözerken formülü daha önce bize öğretmemiş ve göstermemiş olmasına rağmen tahtaya hemen kuvvet ile alakalı formülü yazıp bu doğrultuda soruyu çözüyor bende bu durum karşısında zora düşüyorum aranızda bilen arkadaş varsa yanıtlayabilir mi "hangi soruyu hangi formüle göre çözeceğimizi ve bu formülleri nereden bulup öğrenebileceğimizi bilen varsa yanıtlarını bekliyorum teşekkürler. açıkca anlatamadıysam bir örnek daha vermek isterim kimyada bir kavramın formülü veriliyor ve bu formüle göre çözülüyor ama fizik dersinde formülü bize öğretmeden formül ile soruyu çözüyor hoca. acaba ben 9. 10. sınıfları örgün 11. 12. sınıfları açıktan okudum diye benmi bazı dersleri kaçırmışım?

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
reklam

reklammahallesi reklammahallesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 15 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
İnternete çalıştığınız konuyu, formülleri kelimesini ekleyerek yazar veya ders kitaplarından çalışırsanız öğrenirsiniz
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

reklammahallesi adlı üyeden alıntı

İnternete çalıştığınız konuyu, formülleri kelimesini ekleyerek yazar veya ders kitaplarından çalışırsanız öğrenirsiniz

teşekkürler bir örnek verebilirmisiniz?

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al