wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım mühendisliği için hangi derslere yoğunlaşmalıyım

17 Mesajlar 1.225 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Selam arkadaşlar ben üniversiteye hazırlanıyorum ve fizik dışında diğer bütün sayısal dersleri anlıyorum acaba fiziğe hiç çalışmadan diğer sayısal derslere yoğunlaşsam bahsettiğim bölümü yinede kazanabilirmiyim yani sınavda fizikle ilgili soruları boş bıraksam bir sorun olurmu yoğunluğu matematiğe versem yeterli olurmu

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org
wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Nerenin yazılım mühendisliği olduğuna bağlı :) burslu mu istiyorsun vakıf üni de. Yok burslu değilse çok bişey yapmaya gerek yok.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
o konuda tam karar vermedi esasen ama dediğim gibi diğer derslerde yoğunlukla başarılıyım fakat fiziği anlamıyorum birşey yapmaya gerek yok derken yani çalışmasadam olur olarak anlayabilirmiyim? :)

sergennaslan sergennaslan Razer Gold %80 Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
Fizikten anlamıyorsan diğer sayısal derslerden de anlamıyorsun demektir diye düşünüyorum. Bence senin eksik noktan fizik değil sen kendini fizikten anlamıyorum diye şartlamandır.

Eğer temel fizikten başlarsan biraz çalışmayla 5-10 net çıkarırsın.

Bir elektronörofizyolog olarak ekleyim;
"Bilinçaltımız, bilincimizin inandığı ve doğru kabul ettiği emirleri aynen uygular. Mesela, sevilmeyen yemekler yıllar önce bilinçaltına gönderilerin emirlerin sonucudur."
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

reklammahallesi reklammahallesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 15 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle diyim yazılım mühendisliği bölümünde sana en çok lazım olacak ders matematiktir. Fakat fiziği yapamıyorum diye de koyuverme o dersi, temel konularını çalışıp sınavda iki net fazla getirsen ne zararı olur ?
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

byisaa02 byisaa02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yazılım Mühendisliği için 8-12 net arası fizik seni iyi bir noktaya getirebilir . Şuan için Yazılım Mühendisliği puanları uç noktada değil . Ben girdiğim zaman 13 netim vardı şuan durum ne tam bilmiyorum .Bölüme başladığın zaman sadece 2 dönem fizik 1 ve fizik 2 görüyorsun . Geri kalan her konu matematik ile alakalı .
sergennaslan Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Fizikle matematiği yanı sayısalı anlamanın bir alakası yok. Lise zamanlarında ben de hep uzak dururdum mat geo gibi derslerim 95ten asagi inmezdi sinavda 3unu de harika yaptim. Fiziğin püf noktası şu modelleme yaparak anlamaya çalış. Belgeselleri izle ve bol bol soru cözmeye çalışarak formülleri bir nevi ezberle. Formülü biliyorsan ve nereye ne koyacagini biliyorsan %80 soruları yaparsın.

Bunun harici geometri ve matematikten eksiklerin varsa fizikte zorlanirsin. Geometri şart. Temel işlem denklem becerisi şart.

Yazılım için matematiksel zeka yani analitik zeka gereklidir. Problem cözme becerisi de problem cözerek gelisir. Yetenek kismi var doğru. Bu isin %50llik kismi kalan %50 calisarak gelistirilebilir.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
yanıtlarınız için teşekkürler :)

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Merhaba, Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyordum lakin 2 senedir okulu dondurmuş durumdayım eğitimi beğenmememden ötürü. 250 gibi düşük bir puanla girdim ne kadar yüksek puan o kadar iyi eğitimdir bilginiz olsun sıkı çalışıp burslu bir özel üniversiteye girin devlet üniversiteleri bu konuda başarısız.
Psilocybin23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

Merhaba, Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyordum lakin 2 senedir okulu dondurmuş durumdayım eğitimi beğenmememden ötürü. 250 gibi düşük bir puanla girdim ne kadar yüksek puan o kadar iyi eğitimdir bilginiz olsun sıkı çalışıp burslu bir özel üniversiteye girin devlet üniversiteleri bu konuda başarısız.

cevabınız için teşekkürler bahsettiğinizi daha önceden duymuştum yetersiz olma durumunu artık bakalım hayırlısı birde ben temelden başladığım için 8 ay gibi bir sürenin yetmeyeceğini düşünüyorum artık bu sene başarılı bir üniversiteyi tutturamazsam bir sonraki seneye temeli hazır bir şekilde hazırlanacağımdan daha başarı olacağımı umuyorum ama bakalım hayırlısı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al