wmaraci reklam
lidertakipci

VERİTOON Firmasını Kullanan Var mı ?

15 Mesajlar 2.033 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emrebulut00 emrebulut00 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek butik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 311 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
MERHABA ;

Veritoon firmasını kullanan var mı ? Tavsiye eder misiniz ? Sunucuları nasıl ?

wmaraci
reklam

emrebulut00 emrebulut00 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek butik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 311 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
güncelll ++

Monster95 Monster95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Öncelik ile limitsiz hosting paketini kullanıyorum, sorunsuz şekilde diger bilindik firmalara göre çok çok iyi fiyatları ve hizmetleri var milletin agzında düşüremedigi diger firmalar doları bahane ederek hosting fiyatlarına hemen zam yaptı deneyin öyle yorum yapın derim

Edit: 1 tl ye hosting satan var :)
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

Kadirphp Kadirphp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP Geliştirici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 20 / 48
  • Ticaret 5, (%100)

Monster95 adlı üyeden alıntı

Öncelik ile limitsiz hosting paketini kullanıyorum, sorunsuz şekilde diger bilindik firmalara göre çok çok iyi fiyatları ve hizmetleri var milletin agzında düşüremedigi diger firmalar doları bahane ederek hosting fiyatlarına hemen zam yaptı deneyin öyle yorum yapın derim

Dolardan, veyada Türkiyedeki Datacentarların tamamının dolar bazında çalıştığından haberiniz yok heralde, Sizin Dediğiniz ben herzaman 50₺ 'lik benzin alıyorum ile aynı.

Kaba taslak bir hesap yapalım.
cPanel Dedicated Lisansı 30$
1 Gbit Portlu bir standart sunucu 2x2TB HDD Diyelim ortalama 40$

Sadece bu 2 kısım, toplamda 70 $ yapıyor aylık bazda.
Buna Litespeed, Soft, Cache gibi şeyler dahil değil, onlarıda eklediğimizde ortalama 125-130$ seviyelerinde bir rakam ortaya çıkıcaktır.

Şimdi sizin dediğiniz gibi doları bahane etmeden, güncel kur ile hesaplayalım.

Güncel kur üzerinde 130$ 706 ₺ yapıyor.

Düşük kalitede bir sunucunun hosting olarak maliyeti 706 ₺ her ay için.
Dolar yükseldiğinde, 706 ₺ rakamıda yükselicek, dolar düştüğünde 706 ₺ rakamıda düşücek.

Türkiyedeki elektriğe, internete gelen zamları ve sunucu aylık giderlerini hesaplarsak cevabınız yine diğer bilindik firmalar niye zam yapıyor olur mu?

Bugün kendinizi biraz daha geliştirin, yarın bugün dende daha fazla geliştirin.
EchoBilisim emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Kadirphp

Dostum öncelikle ile fırsatçı insanlar firmalar doları bahane etti ve zam yaptı sen şu yazdıkların ile neyi amaçlıyorsun?

50 tl lik benzin olayı örnek vermedim

USD Bazlı çalışıyor evet ama türkiyede olan datacenterlerda değişim olmadı mesela birçok firma var güncel fiyattan giden
büyük firmalar gördük marka dediler adamlar destek biletlerine bile zorla cevap veriyorlar müşteri kazandılar ya :)

Birçok şey var daha yazmadıgım

Ben Kendimi geliştirdim benim yerime zamları normal karşılayanlar kendini geliştirsin,
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

Kadirphp Kadirphp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP Geliştirici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 20 / 48
  • Ticaret 5, (%100)
Monster95

Heralde bu işleri bilmiyorsunuz, yada içinde değilsiniz bilemiyorum.

Türkiyedeki aktif olarak faliyet gösteren datacentar'ların tamaımı, bakın 1 veya 2'si demiyorum, tamamı fiyatlarına zam yaptılar, yapmak zorundalar.Çünkü herşeye zam geldi, elektriğie, internete, dolar yükseldiği için sunucu yedek parçalarına, sunuculara, lisanslara kısaca herşeye zam geldi, çünkü herşey dışarıdan geliyor.

Sizin büyük firmalar dediğiniz firmalar, eğer zam yapmadıysalar, muhtemelen zararı karşılamak için farklı şeyler yapmış olmalılar, çünkü matematik ortada, dolar kuruda ortada.
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

Monster95 adlı üyeden alıntı

Edit: 1 tl ye hosting satan var :)

Akıl ve mantık yürütelim lütfen bu şekilde daha çok yardımcı olabiliriz. Yıllık 10 TL 'ye hosting sizce ne kadar mantıklı ? Bir ampülün bile yıllık 10 tl civarı bir tüketimi söz konusu iken bu adı geçen hostingin bu şekilde fiyatlandırma yapması bana pek güven vermedi. Şu ana dek 20'den fazla hosting firmasında deneyimim oldu bunların hemen hemen yarısı bu şekilde fiyatlandırma çıkaran firmalardı daha doğrusu firma gibi gözüken şahıslardı. Eğer milleti bilinçlendirmek sizin deyiminizle karalamaksa ben bu firmalarcıkları karalarım birader niye milletin aklı ile dalga geçiyorlar.

Stein Stein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İT
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Kendilerinden limitsiz hosting kullanıyorum her hangi bir sorunla karşılaşmadım
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Kadirphp
Dediklerinizde %100 haklısınız ama işi büyütüp bu işten kar sağlayan firmalar dolu piyasada görüyoruz

Piyasayı çok iyi biliyorum sunucunun eklentileri usd dolar bazlı alınıyor fiyat zaten otomatik yükseliyor dolar bazlı olduğu için ama bu zam olayını %200 yapan firma var :)
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)

netpisiko adlı üyeden alıntı

Akıl ve mantık yürütelim lütfen bu şekilde daha çok yardımcı olabiliriz. Yıllık 10 TL 'ye hosting sizce ne kadar mantıklı ? Bir ampülün bile yıllık 10 tl civarı bir tüketimi söz konusu iken bu adı geçen hostingin bu şekilde fiyatlandırma yapması bana pek güven vermedi. Şu ana dek 20'den fazla hosting firmasında deneyimim oldu bunların hemen hemen yarısı bu şekilde fiyatlandırma çıkaran firmalardı daha doğrusu firma gibi gözüken şahıslardı. Eğer milleti bilinçlendirmek sizin deyiminizle karalamaksa ben bu firmalarcıkları karalarım birader niye milletin aklı ile dalga geçiyorlar.

Dostum 1 tlye hosting satış yapan firmalarda var
Lakin firma hakkında hizmetini kullanmadan yorum yapmak ne kadar mantıklı adam kampanya yapmış stok bitince 200 tl olucak
Sen başka firmaya bakıp bu şekilde her firmaya yorum yaparsan tüm firmalar sana göre kötüdür senin degişinle markadan ve pahalı hizmetten şaşmamak lazım
emrebulut00

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al