wmaraci reklam
lidertakipci

Foruma yaş sınırı getirilse nasıl olur - Çözüldü

33 Mesajlar 3.960 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Sen ne anlarsın bu işten yaşın kaç zihniyetinden nefret ediyorum. Akıl yaşta değil baştadır.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Bunun yaşla alakası yok.

serrrcan serrrcan Efe Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayarcılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 13 / 33
  • Ticaret 11, (%100)
foruma üye olanlara askerlik yaptınızmı diyede sorulsun hatta ? :D

www.valorantpazar.com | www.kayakseti.com | www.netflixdizileri.com Alan Adları Satılıktır PM.

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
ben 30 yasını gectimde ne oldu bende ogreniyorum burada :)
bu arada site açsam para kazanırmıyım :P

wmaraci
wmaraci

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Ya hadi diyelim o saçma sapan soruları konuları açanlar çocuklar olsun, 18 yasından küçük arkadaşlar olsun, onların sorduklarını yazdıklarını yaşına bağlayabiliriz öğreniyor diyebiliriz. Benim merak ettiğim belirttiğiniz kriterden büyük ama açtığı konular o cocukların açtığı konulardan daha kötü olanları ne yapıcaz? Örnek vermek gerekirse "Arkadaşlar ... scripti olan varmı? varsa ücretsiz verir misiniz, teşekkür ederim" yada "Bu kod çalışır mı?" yada "100 kelime 1.5 tl" diyip para alıp kaçanlar gibi gibi gibi. Her konuyu görmek zorunda değilsiniz, her mesaja karşılık vermek zorunda değilsiniz. Her 18 yaş altı boş yapcak, Her 18 yaş üstü düzgün konu yazcak diye bişey yok. Burası bir forum konulardan sıkıldığınızı, çöp olduğunu düşünüyorsanız size buraya girmeye zorlayan kimse yok.
coder45

kişi bu mesajı beğendi.

olcaytd olcaytd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 74 / 73
  • Ticaret 17, (%94)
öğrenmenin yaşı olmaz diyip bir klişe bırakalım buraya :)

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
nigne2011 afedersin kardeşim ama senin yaşın kaç acaba merak ettik.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

AkLımın İpLerini SaLdım !

isciadam isciadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal medya
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 37 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
yaş sınırı değilde üyelik rütbesi ola bilir.
Çaylak üyelikler yorum ve beğeni den sonra belli başlı başlıklar altında konu aça bilir konu beğeneleri ve konuların kalitesine ve konu açma kraterleri kontorlü sağlanıp, rütbesi yükseldikce farklı başlıklarda konu oluştura bilir.
Bu sistemin olumlu getirileri;
*Forumda açılan konulara cevap sayısın artması.
*sitede aktiflik oranın artması.
*Açılan konuların kalitesi artması.
Bu sistemin olumlu getirileri
*Cevap sayısı artması için sparm mesajların artmasına neden olcak.
*yönetime ek iş yükü.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
30 Yaşında ki Abilerin bile çok garip veya yanlış sorular sorduğunu görüyoruz maalesef yaş ile alakası yok.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Bence zekayı veya donanımı yaşa bağlayanlar için ayrı bir forum kurulsun, birbirlerinin yaşını sorup dursunlar. Biz de rahatlayalım sizde. Bu yaş konusu bir tek Türk forumlarda geçen bir muhabbet. Yahu milletin oğlu 10 12 yaşında yapay zeka geliştiriyor, oyunlar programlar gelistiriyor, daha önce denenmemiş şeyler deniyor biz daha burda yaştan dem vuranlara bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz.

Evet gereksiz soru soranlar olabilir
Evet bu sizi çileden çıkarıyor olabilir lakin bunu genel bir kıstas olarak alıp tüm bu yaştakiler gereksiz konular açıyor demek cidden üzücü bir durum.

Fırsat eşitliği sadece kamusal alanda olmamalı, hayatın her alanında olmalı. Ben pc ile çok küçük yaşlarda tanıştım 13 yaşından beri de kendi paramı kazanıyorum. Iddia ediyorum forumda yaştan dem vuranların birçoğundan da fazla kazanıyorum.

Bir kimseyle tartışırken konuda haksız veya bilgisiz çıkınca yaştan dem vurması da beni rahatsız ediyor mesela, ben de bu kişileri forumda istemiyorum şimdi ne yapacağız? Oldu olacak Mezun olunan ya da okunan üniversite, dil sayısı projeler baz alınarak üye alımı yapılsın! Ha ben buna da varım. Her türlüsüne varım fakat mevzu bu değil. Enteresan bir zihniyet hakim.

Dünyanın hiçbir yerinde kendi gencini bu kadar aşağılayan hor gören, geri plana atan başka bir toplum yoktur heralde. 3.sınıf gelişmemiş ülkeler hariç. Yahu sanarsın herkes anne karnından elinde laptopla kodlama yaparken doğuyor. Siz hiç mi ergen olmadınız? Hic mi gereksiz sorularınız olmadı? Belki de siz de baskılandıniz ve şimdi de siz baskı yaparak size yapılanı tekrar ediyorsunuz.

Derslerde hocalar konu anlattıktan sonra anlamadığinız yer var mı diye sorar sınifın %70i muhtemelen onu anlamamıstır fakat 1 kişi ben bunu anlamadım demez, diğerleri ne der ne yapar ne eder düşüncesi hakim olduğundan bu insanlar baskılanır baskılanir durur.

Sanal ortam böyle değil. Gereksiz utanç yok anlaşılmayan basit soruları pat diye sorabiliyorsun, kim ne der? Ne derse desin diyorsun. İşte bu da bir nebze fırsat eşitliğidir. Sanal dünyanın sunduğu bir olanaktır. Siz bu ortamda da baskı rejimi kurmaya çalışıyorsunuz. İnsanları yaşına göre yargılayan insan da benim için ırkçıdır.

Hata yapıyosunuz. Gereksiz egolarınızın altında kalmayın. Zamanla elde ettiğiniz birikimleri anne karnindan doğarken elde etmis gibi lanse etmeyin. En önemlisi geçtiğiniz yolları unutmayın.

Gençler birbirinden ne öğrenebilir? Birikim havuzuna girmekle boş bir havuzu birikimle doldurmak eşit midir? Neden onları bu olanaktan mahrum edelim? 1 2 3 5 kişi için genelleme yapmak ne kadar doğru?

Cidden anlamlandıramıyorum. Ülkece neden geri kalıyoruz sorusunun cevabı gibi bir konu olmuş. Hepsini siz üzerinize alınmayın. Bu ülkede kimse gencine değer vermiyor.
adnan358 worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al