freelance iş ilanları

WebP resim uzantısı

3 Mesajlar 486 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sergennaslan sergennaslan Razer Gold %80 Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
Merhabalar,

Çoğumuz webp uzantılı resimlerden haberdarız. Wordpress webp uzantılı resimleri bazı durumlarda kabul etmiyor. Bu biraz can sıkıcı olsada wordpress kullanıcı deneyimi açısından bu konuda ciddi görünüyor.

Sitesinde webp uzantılı resim kullanan arkadaşlar bu konuda yorum alabilir miyiz? tavsiye ediyorlar mı? etkisi oluyor mu?

wmaraci
reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
WebP uzantılı resimler performansa harika etkileri varmış. Çok büyük web siteleri bunu kullanıyor. Resimlerin çalınmaması adına da chrome kullanan hırsızlardan korunmak adına güzel bir tercih olabilirç Nasıl kullanılacağı, nerelerde kullanılacağı hakkında güzel bir yazı okumuştum. Faydalı olabilir.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Benim bir ara logo sorunum vardı. 150x20 civarlarındaydi küçüktü. Masaüstünde bir problem yoktu. Mobilde bulanikti. Tabi bu dosyayı buyultsem, 5 katına çıkarsam 750x100 civarlarında yapsam CSS ile veya height width değerleriyle kucultsem sorun çözülecek ama açıkçası işime gelmiyordu.

Webp aklıma geldi. Çözünürlük falan daha kaliteli oluyor yakınlaştırma olaylarında vs. Dpi olarak daha kaliteli , kayipsiza yakın bir yakınlaştırma işlemi görüyor ama buda bulanıklaştırma işlemini cozmemisti.

Benim tecrübeme göre yakınlaştırma da ki çözünürlük kalitesi dışında klasik PNG den bir farkı yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al