wmaraci reklam
lidertakipci

Staj maaşı alamıyorum

26 Mesajlar 2.375 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim adliyede staj yapıyordu ve maaşını alıyordu. Belirli bir ücret ödemek zorundalar diye biliyorum ben de. Staj hocanla bir görüş durumu anlat. Eminim o doğru bir şekilde yönlendirecektir.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
reklam

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Dostum dönem sonuna kadar sabret ve dönem sonunda şikayet et. Dönemin ortasında şikayet etmen ve iş yerinin sana gıcık kapması gibi nedenlerden dolayı stajını yakabilirler. Bu yüzden dönem sonuna doğru bölüm öğretmenine hatta sizinle ilgilenen müdür yardımcısına danışarak şikatte bulanman senin için iyi olur. İş yerine girerken staj sözleşmesi yapıyorsunuz. Bu sözleşmede yanlış hatırlamıyorsam bir fiyat yazıyor olmalı staj defterinden sözleşmeni okumanda yarar var.

rainsquad rainsquad Bizler, biziz. Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

ciplakyazar adlı üyeden alıntı

Kardeşim adliyede staj yapıyordu ve maaşını alıyordu. Belirli bir ücret ödemek zorundalar diye biliyorum ben de. Staj hocanla bir görüş durumu anlat. Eminim o doğru bir şekilde yönlendirecektir.

görüştüm, devlet para yardımı yapmayacak galiba diyorlar. yani ben bilmiyorsam onlar hiç bilmiyor hocam..

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Dostum dönem sonuna kadar sabret ve dönem sonunda şikayet et. Dönemin ortasında şikayet etmen ve iş yerinin sana gıcık kapması gibi nedenlerden dolayı stajını yakabilirler. Bu yüzden dönem sonuna doğru bölüm öğretmenine hatta sizinle ilgilenen müdür yardımcısına danışarak şikatte bulanman senin için iyi olur. İş yerine girerken staj sözleşmesi yapıyorsunuz. Bu sözleşmede yanlış hatırlamıyorsam bir fiyat yazıyor olmalı staj defterinden sözleşmeni okumanda yarar var.

evet, dediğiniz gibi düşünüyordum bu konuyu açmadan önce eğer bir şikayet durumu olursa dediğiniz gibi olur. sözleşmede asgari ücret net tutarın %30 kısmı yazıyordu..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
ermaneray konuştum ama hiç bilgileri yok, bir yer arıyorum ama bulamadım..
kehribar : aynen hocam ama bölüm hocama sorduğumda net bilgi veremiyor. okul müdürüyle konuştum o'da aynı şekilde. hiçbir bilgileri yok.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Stajını yakamazlar. Stajın yanması için devamsızlığın 30u aşması lazım. Şimdi giremez staj yerin devamsızlığı. Dönem ortasında değiştir birşey olmaz. Nerde hangi ay daha fazla staj yaptıysan notu o verir. Kaldı ki diğer yer 0 bile Verde 2. Dönemki yer 100 verirse birşey olmaz. Ki staj yerleri genelde 100 verir. Naylon yapabiliyorsan naylon yap uğraşma. Lise stajını 3 kez degistirmistim son 3 ay kala naylon yaptım kurtuldum.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Naylon bulamadım hocam, arıyorum ama bulamıyorum nasıl bulmam gerektiğini de bilmiyorum. Escalous p.tesi günü konuşacağım tekrardan bakalım olmazsa sonuç belli.

wBatuhan wBatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster, Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bu yaz stajı devlet kurumunda yaptım. Maaşlar gecikmeli olarak da olsa yattı. Bilgisayarcıda yapan bazı arkadaşlarım hiç para alamadı. İlk görüşmeye gittiğinizde maaş konusunu konuşmuşmuydunuz?

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
sözleşmede ve hocalarımın dediğine istinaden maaş konusunda hiçbir şey konuşmadım. sonuçta sözleşme imzalandı işveren ve benim tarafımdan o yüzden konuşmadım hocam bilseydim hocaların sonradan döneklik edeceğini en başta konuşurdum. (benim hatam az da olsa var zaten maaş konusunu konuşmadığımdan dolayı..) wBatuhan

wBatuhan wBatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster, Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
rainsquad Staj yerinizi değiştirmeyi deneyin bence doğru düzgün bir devlet kurumuna veya fabrika gibi bir yere gidin derim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al