wmaraci reklam
lidertakipci

Siteye eklenen haritada API Key hatası

6 Mesajlar 1.951 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

radyoaktif radyoaktif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar/Elektronik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
İyi günler arkadaşlar. Fazla bir wordpress bilgim olmasa da kendi imkanlarım ile yesildunyapeyzaj.com adında ufak bir site kurdum ve Elementor, Orbit Fox, Smush gibi eklentiler sayesinde elimden geldiğince düzenlemeye çalışıyorum.

Sorunuma gelecek olursak, siteye WP Google Maps eklentisini kurdum ve Maps JavaScript API Key oluşturarak sitedeki bu uygulamaya kodu girdim. Başta haritayı gösteriyordu ama bir süre sonra hata vermeye başladı. Oluşturduğum API Key'in "Uygulama kısıtlamaları - HTTP yönlendirenleri (internet siteleri)" kısmına sitemi ekleyerek de denedim ama bir şey değişmedi.

Internet Explorer veya Mozilla Firefox tarayıcıları ile sayfayı görüntülemeye çalıştığımda ise aşağıdaki şekilde hata veriyor

Lakin bu sorun hakkında dikkatimi çeken bir nokta var, aldığım API Key hata uyarısındaki "WP Google Maps Documentation" linkine tıkladığımda dikkatimi çeken kırmızı çerçeve içine aldığım uyarıyı gördüm ve oradaki hata görseli de benim bir üstte paylaştığım görsel ile aynı. Yani ben, API Key oluştururken faturalandırma için herhangi bir kart bilgisi tanımlamadım. Bu gereklimi zira Google, dünyadaki herkesin kredi kartı kullandığını varsayarak iş yapıyor olamaz herhalde. Sizce sorunun nedeni bu mu? Eğer bu ise kredi kartı girmeden Google Haritalar'ı sitelerde kullanmak artık mümkün değil mi diyeceğiz?

wmaraci
reklam

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Konu hakkında bir fikri olan yok mu arkadaşlar?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Google haritalar belirli bir requeste kadar paralı, ama ondan öncesinde de faturalandırma hesabının aktif edilmesini ister yüksek ihtimal ondan dolayı

openstreetmap kullanın derim

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Yandex Haritalar lullanmayı deneyin, sorun ortadan kalkacaktır.

wmaraci
wmaraci

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Google haritalar saçma bir şekilde fatura hesabı istiyor. Belli bir sayfa görüntülemesine kadar (15.000 di galiba) ücretsiz, eğer geçerseniz belirlediğiniz banka hesabından ödeme çekiyor. Hata büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyor.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Cevaplar için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Siz de söyledikten sonra, google haritalar hesabını faturalandırmadığım için bu sorunu yaşadığıma artık emin oldum.

WP Google Haritalar eklentisinde harita motoru olarak Google Maps kullanmak yerine OpenLayers'i seçince harita, Google'ın haritası kadar güzel ve işlevsel durmasa da idare eder bir haritaya dönüşüyor. Sizce bu güzel duruyor mu yoksa daha görsel ve işlevsel bir harita eklentisi önerir misiniz?

Ayrıca arkadaşlar, yeni bir konu açmak yerine aynı konu üzerinden sizlere, hiç bir kod bilgim olmasına rağmen wordpress'in kolaylığı sayesinde yönettiğim yesildunyapeyzaj.com sitesi ile alakalı bir kaç soru sormak istiyorum, affınıza sığınarak ve kod bilgimin olmadığını belirterek, eğer bir yere bir kod yazmam gerekiyor ise bu kodu direkt benim ile paylaşıp nereye eklemem gerektiğini göstermek sureti ile yardımcı olmaya çalışırsanız minnettar kalırım.

yesildunyapeyzaj.com sitesi ile alakalı sorularım:

1-) Orfeo temasını kullanmaktayım. Tema özelleştirme sayfasında "Ön sayfa bölümleri, Büyük başlık içeriği" kısmında Büyük başlık arka planı olarak seçtiğim fotoğrafı, sitede tam ekran göremiyorum. Oysa ki bu fotoğrafı seçerken sol taraftaki küçük görselde tam ekran, sağ taraftaki büyük görselde sayfaya tam sığmış bir şekilde gözüküyor. Ama siteye girdiğimde taşmış gözüküyor. Bu görseli, siteye giren her cihazda tam ekran modunda gözükmesini sağlayabilir miyim ve nasıl?

Düzenlerken:

Sitede gözüken:

2-) Sitedeki yazıların biçimlerini (büyüklük, küçüklük, yazı karakteri, gölgeli özel biçimler vs) nasıl değiştirebilirim?

3-) Sayfanın en alt sağ köşesindeki Hestia | Geliştirici: ThemeIsle yazısını kaldırıp başka bir şey yazmam mümkün mü? Zira biraz araştırdıktan sonra footer.php dosyasını kurcalamam gerektiğini öğrendim ama Orfeo temasının footer.php dosyasını bulamadım.

4-) Her ne kadar ana menüye "İLETİŞİM" adında bir menü ekleyip o sayfaya harita paylaşsam da, daha görsel olması açısında acaba bu haritanın aynısını, ana sayfanın en altıdaki kırmızı çerçeve içine aldığım yere sığdırmak sureti ile koymam mümkün mü?

5-) Ana sayfayı aşağıya doğru indirdiğimde sayfa ile birlikte aşağıya inen menü hattının arkasındaki beyazlığa arka plan eklemem mümkün mü?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar arkadaşlar, bir kaç gündür temayı kurcalıyorum ama sanırım kod bilgisi olmadan işin içinden çıkamayacağım, yardımcı olursanız minnettar olurum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al