wmaraci reklam
lidertakipci

Akor Sitesi

9 Mesajlar 1.344 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

burakmehel burakmehel Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 15 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba, 10 yıldır gitar çalmaktayım ve gitar akor sitesi kurmayı planlıyorum ama şarkı sözlerinin değiştirilemeyeceğinden dolayı aynı zamanda diğer akor sitelerinde bu şarkı sözlerininde bulunması beni özgünlük konusunda tedirgin ediyor. Sizce kopya içerikten sıkıntı olurmu?

wmaraci
reklam

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Kalıplaşmış içerikleri sadece eklemeler yaparak özgünleştirebilirsiniz. Tamamen sallıyorum o şarkı hakkında bilgiler, çalarken hissettikleriniz vs. vs.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Adsense başvurusu yaptığınızda kabul edileceğini sanmıyorum.

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
2 sene boyunca akor yayınladım tamamen yanlıs yoldasın su anda 3 4 site bu pastayı kapmıs durumda senin yayınladıgın akorların ozgunlugu olmayacak.

şu şekilde soyleyeyim.
şarkıcı adı sarkı adı sozler hepsi mecburen aynı olacagı için direk kopya içerik muamelesi goruyorsun sıralamada ilk 500e bile giremez.
ben js kodlarıyla transpose eklentisi kurmustum akorlar otomatik olarak transpose ediliyordu.
su anda ilk sıradaki sitelerde oldugu sistem.
daha sonra baktım olmuyor eklediklerim kopya içerik oluyor
albüm kategorılerı yaptım içerisine youtube da videolarını ve o sarkıcının ozetini girdim. gene yemedi.
rekabet muzik sisteminde asırı oldugunda asla basedemezsin.

burada ve birçok yerde kimden destek istediysem akor kelimesinde ve kopya içerik muamelesinden kurtarmak için bişey yapamadılar.
yapanlarsa asırı ücret istiyorlar ki garantisi yok.

ufak ufak yazdgm makale sistemine dondum su anda da oyle gidiyorum ancak sitenin datasında 10bin guitar pro 4 bine yakın akor kayıtlı temayı degistirdigm an aktif olurlar yine de saklıyorum.

ancak sakın bulasma :D

benim 14bin sayfamdan sadece 4 tanesi ilk sayfada 3 4 .sırada cıkıyordu o kadar :D
ücretli tema bile kurdum cok duzenlı super bir site oldu ancak yukarılara tırmanmak imkansız neredeyse.

Onun yerine gel bizim siteye editorluk yap. bilgilerini paylas valla daha iyi.

wmaraci
wmaraci

ugfe007 ugfe007 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Akor siteleri içerisinde başı çeken 5-6 siteyi inceledim her şeyleri aynı adamlar kopyala yapıştır mantığıyla bütün şarkıları yayınlamışlar. Hatta yazım yanlışları bile aynı :laugh: Buna rağmen diğer akor siteleri neden kopya içerik muamelesi görmüyor ? Bu sitelerin hepsinde google reklamları da mevcut. Şarkı haricinde ekstra bir yazıda yok.

• Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
su sekilde aslında kopya içerik olmuyor ki zaten o siteler ve kendim dahil düz yazı olarak degil
 komutları arasında yazılıyor ve js ile transpose eklentisi kullanılıyor.
daha gelişmişler de var tabi.

%90 full backlink calısması yapılıyor hepsine zaten ilk sıraları aldılarmı hitler durmadan geliyor kendim müzik hocalıgı yapıyorum kendi ders verdigim kişiler benim sitemi degilde baska siteden akor bakması deli ederdi.
ama hocam ilk sırada olana giriyoruz diyolar :)

bende pes ettim.

hatta o ayarlara cıkmak için 5 6 ay durmadan calısma yapılmalı ki ayda2bin 2bin500 tl isteniliyor bu meblag karsılanabilecekse buyrun sizde girin bu sektore.

ben sahsen makale uzerıne yogunlastım tema degistirip birçok yukarıda yazdıgım kadar linki silmek zorunda kaldım.

reklşam konusunda da ben 6 saatte aldım daha 100 akor eklemeden ki sitede baska brsey yoktu :) google amcanın kafasını allah kimseye yasatmasın :D

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)

ugfe007 adlı üyeden alıntı

Akor siteleri içerisinde başı çeken 5-6 siteyi inceledim her şeyleri aynı adamlar kopyala yapıştır mantığıyla bütün şarkıları yayınlamışlar. Hatta yazım yanlışları bile aynı :laugh: Buna rağmen diğer akor siteleri neden kopya içerik muamelesi görmüyor ? Bu sitelerin hepsinde google reklamları da mevcut. Şarkı haricinde ekstra bir yazıda yok.

Çünkü o kelimelerde yeni bir rakip yok. Yanlış yoldasın falan diyenler yanılıyor. Onlardan daha kaliteli içerik üretir ve farkı koyarsanız kesinlikte geride kalacaklardır.

ugfe007 ugfe007 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. zaten konuyu açan kişi arkadaşım onunla beraber böyle bir düşünceye girdik. bu yolda ilerlerken fikirlerinizi almak bizim için önemliydi. biz bu projemizi denemek istiyoruz. ilerleyen zamanlarda ne tür ilerleme kaydettiğimizi sizinle paylaşacağız.

• Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)

ONE adlı üyeden alıntı

Çünkü o kelimelerde yeni bir rakip yok. Yanlış yoldasın falan diyenler yanılıyor. Onlardan daha kaliteli içerik üretir ve farkı koyarsanız kesinlikte geride kalacaklardır.

hocam zaten sıkıntı orda rakip yok ancak hersey kopya bundan mutevellit içerikler google gozunde aynı oldugundan diger siteler otoriter kalıyor.
onları gecebilmek içinde site üzerinde seo uzerıne yogun calısma gerekebiliyor.
benim sahsen seo konusunda asırı bilgim olmadıgından ve yaptıracak maddi imkansızlıktan arkada kaldım.

su anda 1. sırada ki sitenin aylık girdi cıktı oranı 900k hit
her sorguda birinci geliyor akor kelimesi olarak
bırak akoru sarkının adını yazsam o site cıkıyor

bunu gecmenin yolu kolay degil ayrıca o sitede yaklasık 14bin adet akor var bunların içerisinde sarkıcı isimleri ve album isimleri var bunların her birisi index alıyor .

geçilebilir tabii ki ama sahsen bi akor sitesi yapayım da hit alayım ile olmuyor malesef.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al