wmaraci reklam
lidertakipci

Görsel yüklenmeme sorunu

5 Mesajlar 529 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hububat hububat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar herkese.

Sitemi godaddy üzerinden tüm bilgileri silerek sıfırladım ve en baştan yüklemeye başladım. Konusu ve detayları farklı olduğu için.
Ancak ne zaman görsel atmaya çalışsam ( tema üzerinden logo değişimi, sayfa içi görseller, öne çıkarılan görseller vs.) hiç bir şekilde sonuç alamıyorum.
Görseller kütüphaneye yüklendi gözüküyor ancak siteye girip baktığımda bozuk jpg. görüntüsü alıyorum.

Daha önce bu temada böyle bir sorun hiç yaşamadım ancak yeniden kurarken ithemes security ayarlarından wp-content i değiştirdim ve kendi istediğim bir dosyayı yaptım güvenlik önlemi olarak.
Bu yüzden olmuştur diye düşündüğüm için etkisizleştirip kaldırdım fakat düzelme olmadı.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Htaccess dosyanızı silip yeniden oluşturun aynı zamanda wp-config.php üzerindeki ek tanımlamaları kaldırın Orjinal Wordpress kurulum paketi içerisindeki konfigurasyon dosyasını kendinize göre düzenleyip siteye atın düzelmez ize yakından inceleriz.

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

bu kodları ht.access içerisine girdim ancak varolan resimler de gitti :)
Sanırım hata başka bir şey ben de anlatamamış olabilirim.

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
wp-config içerisindeki kodlar değişmiş düzenleme yapamadım doğal olarak

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Konuyla ilgili olarak güncelleme yapayım;
ithemes security yükleyerek wp-content içeriğini başka yere yüklemeye kalktım. kendi belirlediğim bir ad ile, bunu öneren arkadaş sağolsun bütün sitenin altyapısı bozuldu.
Tema supporttan yardım istedim.
Gelen cevap:you'll see that the directory which contains your plugins and your themes is called orman-icerigi. That shouldn't be the case. You'll need to have a wp-content folder in order to have a normal WordPress file structure.

If you want to have a different file structure, you'll need to build up your htaccess file, and you'll need to have advanced knowledge in dealing with those things.
If all of those were not your intention, I would say that it is a bad installation and that you should export your posts, media files, theme options and etc, and repeat the installation. After that, you'll import your files, and everything should run smoothly if the installation was good.

If you changed the name of this folder, please try to rename it to wp-content again

wp-content i farklı ad yaptığımdan dolayı olduğundan bahsedilmiş.
ht.access dosyasının yeniden yapılandırılması gerektiği, ve değiştirdiğim content dosyasının adının tekrar wp-content olarak değiştirilmesi gerektiğini söylemiş ( ithemes i silip düzeltmeye çalıştım ancak olmadı)

Bununla ilgili düzeltme yönergelerini yazmış ancak bu beceriye sahip değilim açıkçası.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok sevinirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al