wmaraci reklam
lidertakipci

İlk Türk Grafik Tasarım Satış Sitesi - Beyin Fırtınası

23 Mesajlar 2.932 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tahakuzgun tahakuzgun Web Designer Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarım ve Web Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

uzman kirala vb sistemden farklı ne olabilir?
Uzmankirala kategori eklenmiş olsa sizin fikir ile aynı

Sadece Grafik Tasarım ve Yazılım üzerine oluşmuş bir platform düşün.
WM Aracı sadece wordpress üzerine olsa 1.numaralı wordpress forumu olurdu mesela.Arayan kişi wordpress kullanıcısı alıcısı olurdu.
Hitap edilen kitle sabit belli olacak ve onların istekleri üzerine sistem sürekli üstüne ekleyip gelişecek.

alperi adlı üyeden alıntı

Neden olmasın? fikir güzel. Sistem ve altyapı olarak ta yapanı, kullananı zorlayacağını zannetmiyorum ama yönetim kısmında (site yönetimi değil, alıcı ve satıcı yönetimi) çok zorlanacağınıza eminim.

Uzun yıllardır envatomarket kullanıcısıyım birçok tema, script, video vb. şeyler satın aldım. Özellikle Türk yazılımcılara ve tasarımcılara öncelik tanırım çünkü biri maddi bir değer kazanacaksa onun benimle aynı dilde konuşmasını ve aynı ülkede yaşıyor olmasını tercih ederim.

Ama bizim en büyük sorunumuz istikrarsızlık, başlıyoruz devamını getiremiyoruz. Ürününü alıpta sorun yaşamadığım Türk kullanıcı maalesef olmadı. Çoğunun satışı 2 haneli rakamları geçemedi 5-6 ay içinde de ürünlerini kaldırdılar. En büyük sorunları destek konusunda ve sattıkları şeyi geliştirememelerinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
İranlı, endonezyalı, malezyalı, ingiliz, polanyalı v.b. bu satıcılarla sorun yaşamıyorum ya da yaşadığım sorunları kolayca aşabiliyorum ama maalesef benim tecrübelerim de bizden olanlarla ilgili hep sorun yaşadım tabi herkesi aynı kefeye koyup genelleme yapmak yanlış ama bunlar benim edindiğim can sıkıcı tecrübeler.

- Böyle bir proje için hem alıcıyı hemde satıcıyı koruyacak sağlam hukuki temeli olan sözleşmeler yapılmalı ki kimse sonradan mağdur olmasın.
- Lisanslama ve satış sonrası teknik destek için gereken özeni verecek çalışmalar yapılmalı.
- İlk hedef ülkemizdeki insanlar olabilir ama katma değeri olan bir hizmeti aynı profesyonellikte yabancıya satmak gibi bir amacınız da olmalı.

Haklısınız.Sözleşmelerle önlemimizi alacağız.Çoğu işin desteğini ekibim ve ben vereceğim. Yani mesela grafiker o an müsait olmayabilir müşteriye cevap vermeyebilir.O yüzden yönlendirmeleri ve aracılığı güvenilir ve hızlı olması amacıyla biz yapacağız. Teklif mi verecek önce talep ettiği kişi online sa onunla bağlantı sağlayacağız eğer online değilse Aktif iş alanlar ile alternatif sunup onlar ile bağlantı kuracağız. Hızlı iletişim ve Anlaşılırlık söz konusu olacak. Yok cevap vermesini bekleyeyim devri bitecek.

iMonster adlı üyeden alıntı

Hocam bu platform hayata geçerse ilk takipçilerinden biri ben olurum hem alış hem satış için.

Adımları attım. Bir arkadaşla birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Wmaracına sunacağımız indirimden yararlanan ilk sen olursun umarım :confused:

--Yorumlarınız için teşekkür ederim.Hepinizin yorumları ayrı ayrı değerlidir.İsim önerilerine açığım.Fikir önerilerine de açığım tabi ki.

HeroTurk

kişi bu mesajı beğendi.

https://themeforest.net/user/oceanthemes
https://www.templatemonster.com/authors/tahakuzgun/
wmaraci
reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Hintliler piyasayı iyice düşürdü. 15 TL'ye akla hayale sığmayacak tasarımlar yapılıyor (Fiverr, Seoclerk vb. sitelerde). Düşünce güzel ama Türkiye'de tutturmak zor!
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

iMonster iMonster Old Kid 🔥 Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz hocam :D
tahakuzgun

kişi bu mesajı beğendi.

www.mustafaozturk.kim

• Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
Yaratıcı Bir İsim Önerisi Olan Var mı ?
Eğer kayda değer bir isim olur ve domaini alırsak.
Bizden hediye olarak İhtiyacınız isteğiniz olan Domain,Host,Web - Grafik Tasarım alanlarından birinden vereceğiz.
İstediğiniz kadar önerebilirsiniz.

PM'den gönderin lütfen.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
Yenileme bilgi:

Özel siparişleri Canlı destek telefon mail üstünden bize ulaşabilecek anlık hizmet alabilecekler.
Paramı vermedi, para yı aldı kaçtı , parayı aldı kalitesi iş yaptı gibi dertler ortadan kalkacak.
Bekleme sürenizde olmayacak. İstediğiniz işi bizle paylaştıktan sonra o an online olan tasarımcı yazılımcı arkadaşlara bildirerek Fiyat/Zaman bilgisi alacağız. Bunları müşteriye sunacağız. İş bitmeden tasarımcıya para yatmayacak Parası verilmeden iş başlanmayacaktır. Bu sayede iki tarafında maduriyeti giderilmiş olacaktır.
Ek olarak şöyle bir servisimiz daha olacak. Vip gibi Özel aylık destek paketleri alabilecek müşteriler. Destek paketini alıp 1 ay boyunca bütün problemlerini ekibimizle çözeceğiz. Tabi gelen problemlerin bazılarını üyelerimize dağıtıp onlarada para kazandıracağız. Şöyle düşünün ki sürekli farklı işlere para vermek yerine Destek paketini satın alırsın ucuz fiyata başın ve cebin ağrımaz.
WM Aracı ailesine özel %30 indirim düşünüyoruz.
Siz değerli arkadaşlarımızın büyümemize yardımcı olacağını düşünüyoruz.
Bvardal

kişi bu mesajı beğendi.

OmerYaksi OmerYaksi HDbirfilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 30 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam projeye ortak arıyorsan yardımcı olabilirim, böyle bir projeye destek çıkmak ilerletmek isterim. Benimde kafamda vardı böyle birşey E-ticaret sitesi tarzında olmalı alıcılar satıcı ile değil site ile iletişime geçip satış öncesi veya satış sonrası desteği site ile kurup site satıcı ile irtibata geçmeli özel bir alan olarakta alıcıların satıcıya soru sor gibi bir alan bırakmamız yeterli. Satıcı ile aranda sağlam bir sözleşme kurulmalı, ödemeler direk satıcının hesabına değil sitenin online ödemeye tanımlı olan hesabına yatmalı, satıcı işi teslim ettikten sonra ödemeyi sen satıcıya geçmelisin. Bunlar yapılamaz değil, tutar ve sağlamda ilerlenir, türkiyenin ilk ve tek grafik tasarım, kodlama, wp, vbulletin, vb platform tasarımları satış sitesi olma yolunda ilerlenir.

• Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)

SeoEditör adlı üyeden alıntı

Hocam projeye ortak arıyorsan yardımcı olabilirim, böyle bir projeye destek çıkmak ilerletmek isterim. Benimde kafamda vardı böyle birşey E-ticaret sitesi tarzında olmalı alıcılar satıcı ile değil site ile iletişime geçip satış öncesi veya satış sonrası desteği site ile kurup site satıcı ile irtibata geçmeli özel bir alan olarakta alıcıların satıcıya soru sor gibi bir alan bırakmamız yeterli. Satıcı ile aranda sağlam bir sözleşme kurulmalı, ödemeler direk satıcının hesabına değil sitenin online ödemeye tanımlı olan hesabına yatmalı, satıcı işi teslim ettikten sonra ödemeyi sen satıcıya geçmelisin. Bunlar yapılamaz değil, tutar ve sağlamda ilerlenir, türkiyenin ilk ve tek grafik tasarım, kodlama, wp, vbulletin, vb platform tasarımları satış sitesi olma yolunda ilerlenir.

Teklifin için teşekkür ederim şuan ortaklık düşünmüyorum.Hali hazırda bir dostumla birlikte yapıyorum.Önerilerin için teşekkürler. Bahsettiğin ödeme sistemini kullanacağım varsayılan olarak. Yazıda belirttim ödeme sisteminin. Umarım dediğiniz gibi tek ve en iyi olabiliriz. Ortaklık olarak değilde sitemizi kullanarak bize destek olabilirsiniz. Veya her hangi bir fikriniz varsa paylaşmak isteyebilirsiniz.

OmerYaksi OmerYaksi HDbirfilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 30 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam ilerleme var mı bu projenizde konunun üzerinden 14 gün geçmişte, sabırsızlıkla sizi takip edeceğim.

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
Lokal olarak düşünüyorsanız böyle bir web sitesini doldurabilecek kadar büyük bir kitlenin Türkiye içerisinde bulunduğunu düşünmüyorum. Global olarak düşünüldüğünde de zaten bir çok alternatifi bulunmakta.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

canfidelity canfidelity WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 85 / 22
  • Ticaret 6, (%100)
idemama.com

tasarlatasarlat.com

zaten böyle bir şey var

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al