wmaraci reklam

Winter is coming.. 2019'da amp, pwa geliyor

13 Mesajlar 1.643 Okunma
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
2018'de ssl olmayan siteleri silkeleyen google amca, 2019'da da amp/pwa olmayan siteleri silkeleyecek; yeniden hit ve kazanç kayıplarına hazır olun derim.

Zaten amp gelirleri sıfıra yaklaştırdı, pwa ile tam sıfırlayacağız.

PWA, youtube go gibi bir şey, kullanıcılar sitenizi ister masaüstünde isterse mobilde indirip offline olarak belli süre kullanabilecek ve bu süreçte reklam gösterimi olmayacak. korkunç.

https://developers.google.com/web/progressive-web-apps/

Benim önerim; Bu saatten sonra aklı olan youtube kasar, maliyet sıfır. İlerleyen yıllarda webde yapılan her şeyi google yapacak gibi görünüyor, site sahiplerinin kazançlarını da düşürdükçe düşürecek. bugün internet speed test yazdım google artık kendi aracıyla ölçüyor, bu demek oluyor ki o siteler öldü artık. Kullanıcıların anasayfada işlerini halletmesi ve hızlanması demek anasayfadaki reklamların daha çok tıklanması haliyle reklam gelirinin %100'ünü kendisine kalması demektir, bunu websitelerini ezerek ama kaçırmadan yapacaklar, yapıyorlar.

erken kalkan yol alır, bu saatten sonra web'e zaman harcamayın, alın bi mikrofon yazııları seslendirin, slayt olarak youtube'a atın, o zaman ne amp derdi ne ssl derdi kalır, hem youtube kazançları daha yüksek, google web'i artık eşantiyon olarak kullanıyor, daha da abartacak. uyanın.

https://www.google.com/search?q=internet+speed+test&oq=internet+&aqs=chrome.1.69i57j0j69i60l3j0.3700j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Eeee, amp şöyle kötü, amp böyle zararlı, amp pişmanlıktır, amp kullanmayın, amp ile gelirlerim düştü diyenlere her seferinde sabredin dedim. Bu haber çokta güzel oldu. Şimdi ben yiyeceğim kaymağını...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Eeee, amp şöyle kötü, amp böyle zararlı, amp pişmanlıktır, amp kullanmayın, amp ile gelirlerim düştü diyenlere her seferinde sabredin dedim. Bu haber çokta güzel oldu. Şimdi ben yiyeceğim kaymağını...

Amp kurmak 10 saniyelik bir işlem aninda kurabilirler niye kaybetsinler)
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

BEAR BEAR SEO Siteden Başlar Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO - Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 8, (%100)
Boşuna konuştuğumu duyan gören bir şahsiyet var mı? Nerede o SEO Expert arkadaşlar.

wmaraci
wmaraci

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
AMP'nin sadece haber ve benzeri blog sitelerine kurulması gerektiğini düşünüyorum. AMP tamamen gereksizdir demiyorum fakat bu görüşe yakın birisi haline geldim.

Sayfa boyutunuz ortalama 1,5mb - 2mb ise, kullanıcılarınız sürekli mobilden geliyorsa elbette AMP faydalı olacaktır. Fakat "her türden siteye AMP" diye diretenlerin yanıldığını düşünüyorum. Ayrıntılı olarak tartışmaya da hazırım :)

[*]Örneğin AMP olmadan dünya genelinden 300-500 milisaniyede açılan sitem, AMP ile 1 saniyede açılacak. Niçin yükleyeyim ki?

[*]O zaman niçin 50-60 dolar vererek responsive temalar satın alıyoruz? Hatta hiç tema falan satın almayalım, direk tüm ziyaretçileri (masaüstü dahil) doğrudan AMP'ye yönlendirelim.

[*]Siteye ekleyeceğimiz bazı görsel olarak göze hoş gelen bileşenler ne olacak? Kullanıcı çekmek için yapılan ince ayarlamalar ne olacak?

[*]Peki neden WordPress kullanıyoruz. Direk Blogger AMP teması yükleyerek bir ton sunucu, CDN, güvenlik masrafından ve zamandan tasarruf edelim?

[*]Google niçin birçok sitesinde hala AMP kullanmıyor?

AMP ile ilgili henüz yanıtsız kalan çok fazla soru var...
AdaletinSesi ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

AMP'nin sadece haber ve benzeri blog sitelerine kurulması gerektiğini düşünüyorum. AMP tamamen gereksizdir demiyorum fakat bu görüşe yakın birisi haline geldim.

Sayfa boyutunuz ortalama 1,5mb - 2mb ise, kullanıcılarınız sürekli mobilden geliyorsa elbette AMP faydalı olacaktır. Fakat "her türden siteye AMP" diye diretenlerin yanıldığını düşünüyorum. Ayrıntılı olarak tartışmaya da hazırım :)

• Örneğin AMP olmadan dünya genelinden 300-500 milisaniyede açılan sitem, AMP ile 1 saniyede açılacak. Niçin yükleyeyim ki?

• O zaman niçin 50-60 dolar vererek responsive temalar satın alıyoruz? Hatta hiç tema falan satın almayalım, direk tüm ziyaretçileri (masaüstü dahil) doğrudan AMP'ye yönlendirelim.

• Siteye ekleyeceğimiz bazı görsel olarak göze hoş gelen bileşenler ne olacak? Kullanıcı çekmek için yapılan ince ayarlamalar ne olacak?

• Peki neden WordPress kullanıyoruz. Direk Blogger AMP teması yükleyerek bir ton sunucu, CDN, güvenlik masrafından ve zamandan tasarruf edelim?

• Google niçin birçok sitesinde hala AMP kullanmıyor?

şiir olmuş akmışsın...
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

BEAR BEAR SEO Siteden Başlar Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO - Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 8, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

• Örneğin AMP olmadan dünya genelinden 300-500 milisaniyede açılan sitem, AMP ile 1 saniyede açılacak. Niçin yükleyeyim ki?

• O zaman niçin 50-60 dolar vererek responsive temalar satın alıyoruz? Hatta hiç tema falan satın almayalım, direk tüm ziyaretçileri (masaüstü dahil) doğrudan AMP'ye yönlendirelim.

• Siteye ekleyeceğimiz bazı görsel olarak göze hoş gelen bileşenler ne olacak? Kullanıcı çekmek için yapılan ince ayarlamalar ne olacak?

• Peki neden WordPress kullanıyoruz. Direk Blogger AMP teması yükleyerek bir ton sunucu, CDN, güvenlik masrafından ve zamandan tasarruf edelim?

• Google niçin birçok sitesinde hala AMP kullanmıyor?

Hazır yazılımlara bağlı kaldığınız için AMP görünümleri yetersiz buluyorsunuz.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Google amp siteye mobilde daha öncelik veriyor kullanmasan amp kullananlara göre seni aşağılara atıyor nasıl olacak bu iş

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

Google amp siteye mobilde daha öncelik veriyor kullanmasan amp kullananlara göre seni aşağılara atıyor nasıl olacak bu iş

Google bu su üzerinde kalan kısmın tek adam rejimi. o ne derse o :(

İmza!!! Get Closer!

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

BEAR adlı üyeden alıntı

Hazır yazılımlara bağlı kaldığınız için AMP görünümleri yetersiz buluyorsunuz.

Fakat zaten CMS ve AMP'ler bunun için var. Her şeyi daha da kolaylaştırmak için... AMP illa kurulacaksa, sadece içeriğin olduğu sayfalara kurmayı tercih ediyorum. Kendi haber sitemde aynen o şekilde sadece içeriklerde çalışacak şekilde yaptım.

alemburda adlı üyeden alıntı

Öyle bir kesinlik yok. Google'dan da o şekilde açıklama gelmedi diye biliyorum. Tek bilinen şey "AMP katkı sağlar çünkü siteniz mobilde daha hızlı açılabilir..."

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al