freelance iş ilanları

Tarihhocasi.net Nasıl Sizce?

19 Mesajlar 2.056 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ozlemege ozlemege WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Bu işin hocasıysanız bişey demek haddime düşmez ama bu konuları çok araştırdım ve dergiler satın alıp konu çıkartıyorum. Kirli bilgi çok var piyasa da. Mesela en basit örnek pompei şehri. insanlar taşlaşmış mıdır ? yoksa toprak altında kalan insanlar kireçleme yöntemiyle mi çıkartılmıştır :) Bu örnekle Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Est. Evet şuan tarih öğretmenliği öğrencisiyim. Fakat sizin örnek verdiğiniz konu arkeolojiye giriyor. Bildiğiniz üzere, Arkeoloji tarihin alt bilim dalı. Benim sitedeki asıl amacım blog sitesi, yani öğrencilere yardımcı olacak konularda özgün içerik yazmak. Evet maalesef ki piyasada kirli bilgi çok.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Genelde site açacaklar için "bildiğiniz ve sevdiğiniz şeyler ile ilgili siteler yapın" derler. Sanırım Tarih sitesi en güzel Tarih hocasından takip edilir :) Allah utandırmasın, başarılar.
ozlemege

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Benim kanaatim arkeolojinin tarihe büyük yön vermesiyle ilgili zaten. Bugün doğru dediğimiz bir bilgi yarın yeni bir kalıntının bulunmasıyla yarın değişebilir. Tarihte kalıcı bir bilgi olmadığı görüşündeyim.
Ozaman site hakkında bir yorum yapayım. Bunu kullanıcı gözüyle söylüyorum. Bu işin uzmanları var zaten burada bende öğrenmek için buradayım :) resimlerinizin boyutlandırmasında sıkıntı var gibi duruyor. Bir site ikonu oluşturmanızda fayda olacaktır ve beslendiğiniz kaynakları belirtmeniz önemli bilginin doğrulunu kanıtlar yönde olacaktır.
ozlemege

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Genelde site açacaklar için "bildiğiniz ve sevdiğiniz şeyler ile ilgili siteler yapın" derler. Sanırım Tarih sitesi en güzel Tarih hocasından takip edilir :) Allah utandırmasın, başarılar.

Katılıyorum. Teşekkür ederim hocam :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)

Benim kanaatim arkeolojinin tarihe büyük yön vermesiyle ilgili zaten. Bugün doğru dediğimiz bir bilgi yarın yeni bir kalıntının bulunmasıyla yarın değişebilir. Tarihte kalıcı bir bilgi olmadığı görüşündeyim.
Ozaman site hakkında bir yorum yapayım. Bunu kullanıcı gözüyle söylüyorum. Bu işin uzmanları var zaten burada bende öğrenmek için buradayım :) resimlerinizin boyutlandırmasında sıkıntı var gibi duruyor. Bir site ikonu oluşturmanızda fayda olacaktır ve beslendiğiniz kaynakları belirtmeniz önemli bilginin doğrulunu kanıtlar yönde olacaktır.

Elbette Arkeolojinin tarihe katkısı çok büyüktür.
Sitemin hostingini daha bugün değiştiğim için logosu yarın ayarlanacak. Resim boyutlarına gelince onlar hakkında çalışma yaparım. Yararlandığım kaynaklar ise okuduğum kitaplar, hocalarımın makaleleri :)

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Kitabı ve makaleyi belirtebilirsiniz bence daha hoş olacaktır diye düşünüyorum. Ve şunu söyleyeyim sitenizi takibe aldım.
Ayrıca güzel bir yerden aldığım bilgiyi de size söyleyeyim. Konu hazırlarken belirli bir saate yaymayın. Gerekirse konularınızı taslağa çekip günün belirli saatlerinde paylaşımlar yapın. Bu botları sürekli sitenize çekmek için güzel bir yöntem. Ben bu konuyu sitede iki kişi olduğumuz için gece kuzen gündüz ben olarak ilerliyoruz.
ozlemege

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)

Kitabı ve makaleyi belirtebilirsiniz bence daha hoş olacaktır diye düşünüyorum. Ve şunu söyleyeyim sitenizi takibe aldım.
Ayrıca güzel bir yerden aldığım bilgiyi de size söyleyeyim. Konu hazırlarken belirli bir saate yaymayın. Gerekirse konularınızı taslağa çekip günün belirli saatlerinde paylaşımlar yapın. Bu botları sürekli sitenize çekmek için güzel bir yöntem. Ben bu konuyu sitede iki kişi olduğumuz için gece kuzen gündüz ben olarak ilerliyoruz.

Kaynak belirtme konusunda biraz problem olabilir de yazııları yayma önerinizi dikkate alacağım hocam teşekkür ederim :)

GkhnBlut GkhnBlut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 26 / 34
  • Ticaret 3, (%100)
ben konu dışı olacak belki ama görsel bir öneride bulunabilirim. siteniz çok güzel olmuş yanlız mavi renk yerine daha tarihsel kahverengi gibi renkler desenler yada resimli bir arka plan desenli bir resim yada olursa daha da hoş olacağını düşünüyorum. ayrıca kendiniz yazıyorsanız bunları çok özgün olacağını düşünüyorum ve iyi yerlere gelecektir umarım başarılar.
ozlemege

kişi bu mesajı beğendi.

Cizre.Net
Cizre.org

• Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 73 / 67
  • Ticaret 45, (%98)

GkhnBlut adlı üyeden alıntı

ben konu dışı olacak belki ama görsel bir öneride bulunabilirim. siteniz çok güzel olmuş yanlız mavi renk yerine daha tarihsel kahverengi gibi renkler desenler yada resimli bir arka plan desenli bir resim yada olursa daha da hoş olacağını düşünüyorum. ayrıca kendiniz yazıyorsanız bunları çok özgün olacağını düşünüyorum ve iyi yerlere gelecektir umarım başarılar.

teşekkür ederim hocam. önerinizi dikkate alacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al