wmaraci reklam
lidertakipci

All in One Seo ve Etiketler

12 Mesajlar 1.352 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kepler Kepler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
İyi akşamlar arkadaşlar seo için all in one kullanıyorum ve anahtar kelime giriyorum. Etiketler için bir de wordpress arayüzünde sağda etiketler bölümü var. Buraya da etiket girmek gerekir mi? Zaten all in one a giriyorum.

Kimisi etiketlerin gereksiz olduğunu söylüyor. Bu ayrı bir konu. Yazı ekle dediğimizde wordpress arayüzündeki etiketler bölümünü diyorum. Varsayılan olarak sağda yer alıyor.

wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Bence site içinde etikette önemli diye düşünüyorum. Ben de kullanmıyordum ama artık kullanıyorum. Hep google bootlarının ne yapacağını tam kestiremediğim için o etiketle ilgili diğer konuları da indexler mantığıyla kaybedeceğim bişey olmayacağı için kullanıyorum. Bence sende kullan

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Bence site içinde etikette önemli diye düşünüyorum. Ben de kullanmıyordum ama artık kullanıyorum. Hep google bootlarının ne yapacağını tam kestiremediğim için o etiketle ilgili diğer konuları da indexler mantığıyla kaybedeceğim bişey olmayacağı için kullanıyorum. Bence sende kullan
All in one ile bir yazıya açıklama, etiket girdiğimde bunu F12 ile chrome ile görebiliyorum. Diğer wordpress arayüzündeki etiket bölümü site içinde etiket bulutu mu oluşturuyor? Tam burayı anlamadım. Yoksa herhangi bir yazıya ilişkin seo eklentisi ile etiket giriyoruz.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen öyle etiket bulutu oluşturuyor site içinde ve bunu şu şekilde kullanabilirsin. Mesela biz galatasaray adı altında bir kategorin var etiket bulutuyla da galatasarayın golleri adı altında bir olmayan kategori oluşturabilirsin. Bence bu kullanıcı deneyimi adı altında çok önemli. konu içinde attığın site içi link varsa burada belirtebilirsin mesela. Buda birbiriyle bağlantı kurmalarına yarayacaktır. Google elbette bu konuyla ilgilide bir çalışma yapıyordur diye düşünüyorum.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen öyle etiket bulutu oluşturuyor site içinde ve bunu şu şekilde kullanabilirsin. Mesela biz galatasaray adı altında bir kategorin var etiket bulutuyla da galatasarayın golleri adı altında bir olmayan kategori oluşturabilirsin. Bence bu kullanıcı deneyimi adı altında çok önemli. konu içinde attığın site içi link varsa burada belirtebilirsin mesela. Buda birbiriyle bağlantı kurmalarına yarayacaktır. Google elbette bu konuyla ilgilide bir çalışma yapıyordur diye düşünüyorum.
Teşekkürler hocam.

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler hocam.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
All in one seo yu bende kullanıyorum. O eklentide etiket girme ile ilgili herhangi bir yer bulunmaz. Sanırım anahtar kelime ile etiketi karıştırıyorsunuz.
Wordpresste yazı yazarken sağda bulunan panelden etiket yazabilirsiniz. Bu etiketleri bileşen olarak gösterebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Ben sitelerimde etiket kullanmıyorum ve bunları indexletmiyorum. Siteden siteye göre değişir.
Kepler

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
All in one seo yu bende kullanıyorum. O eklentide etiket girme ile ilgili herhangi bir yer bulunmaz. Sanırım anahtar kelime ile etiketi karıştırıyorsunuz.
Wordpresste yazı yazarken sağda bulunan panelden etiket yazabilirsiniz. Bu etiketleri bileşen olarak gösterebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Ben sitelerimde etiket kullanmıyorum ve bunları indexletmiyorum. Siteden siteye göre değişir.

Konu aydınlandı:)
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Kepler adlı üyeden alıntı

Bilgisi test ettim hocam. Etiket bulutu bileşeni ile girmiş olduğumuz etiketleri gösterebiliyoruz. Bazı yazılara etiket girip bunları gösterebiliriz. Bütün yazılar için etiket girmek gerekir mi bilmiyorum. Bu koruda çok fazla bilgili değilim:)
Not: Konumuzda yanlışlık varsa düzeltin arkadaşlar.

Etiket bulutu benim gözümde site içinde görüntü kirliliği oluşturuyor. Ama konu altı etiketler kalabilir kanımca. Çok saçma olmadıkça etiketler bence iyi işler yapar ve hoş durur. Sonuşta attığınız 3-4 etiket konunun kısa özeti gibi birşey olacak. Bence abartmayacak şekilde bütün yazılara etiket girebilirsin

Edit: Bu arada banada etiket atarsan cevap yazdığını görebilirim :)
Kepler

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
ctnbckci Konumuz artık etiketler gerekli mi gereksiz mi konusuna doğru gidiyor. Bu konuda net bir bilgim yok. Bunun için diğer siteleri incelemek lazım. Bence en sağlıklı yöntem bu olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al