wmaraci reklam
lidertakipci

Mobil yavaşlığı temaların ortak sorunu mu ?

6 Mesajlar 719 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zaferisst zaferisst WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bir sürü ücretsiz tema denedim google pagespeed insights testinde mobilde 76 yı geçemedim, masaüstü sürümü 98-100 civarı onda sorun yok ama mobil için ne yapabiliriz. Yaptıklarım; php 7.3 e geçtim, cache eklentileri kurdum işe yaramayınca kaldırdım, cloudflare’a geçtim tüm bunlara rağmen 72 den 76 ya çıkabildi mobil test sonucu, wordpress default temasıyla denediğimde 95 civarı sonuç verdi demekki asıl büyük etken tema ama default temayla kullanacak halimizde yok, şu anda kullandığım tema ücretsiz ionmag çok memnunum, sırf bunun içinde ücretli tema almak istemiyorum sonuçta ne hız vereceğini bilemiyorum, sunucu ingiltere lokasyonlu apache kurulu litespeed olmamasıda etkilidir tabi ama reseller ı da yeni aldım başka hosting e de geçmek istemiyorum sizce başka neler yapmalıyım ?

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Gerekli araştırmakarı yaparak bir takım düzenlemeler ile düşük puan almanıza neden olan sorunları çözebilirsiniz. Mesela size hız testi nelerin yanlış olduğunu söylüyorsa, o sorunları Google üzerinde arayın ve çözmeye çalışın. Wordpress kolay bir sistem sadece biraz araştırma,dikkat ve sabırla her türlü işlemi yapabilirsiniz. En çok bilgi kaynağına sahip bir sistem, işiniz zor değil.

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Site adresinizi iletirmisiniz inceleyelim.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle php 7.3 kullanmak için erken olduğunu düşünüyorum. 7.2 sürümü bile her sunucuda istenilen performansı vermeyebiliyor.

Temaları denedim derken nasıl deniyorsunuz? Orjinal demoları yükleyerek bakıyorsanız biraz aceleci davranıyor olabilirsiniz. En basiti resimler optimize edilmemiştir, optimize ederek deneyin.

Nasıl bir sunucuda barındıyorsunuz siteyi? Cache eklentisi denediniz mi? gibi unsurlar da önemlidir.

Analiz konusunda ilk olarak Gtmetrix rehber alınmalıdır. Gtmetrix üzerinde çıkan önerileri uyguladıktan sonra pagespeed analizi yapmak daha sağlıklıdır.

Ayrıca şunu belirtmek isterim; pagespeed mobil analizi 3g üzerinde test edilmektedir. Yani size her zaman doğru sonucu vermeyecektir. Webpagetest üzerinde İstanbul veya Ankara lokasyon seçerek açılış hızına bakın daima. Pingdom üzerinde Avrupa lokasyon seçerek site açılış hızı 1 sn altında ise zaten iyi durumda demektir.

Kısacası pagespeed bizleri yanıltabilir. Mesela pagespeed üzerinde sitelerin genelini masaüstü puanı 100 olarak yansıtır. Halbuki diğer analiz sitelerinde baktığınız zaman durumun öyle olmadığını görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

Hatar Hatar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 34 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Yavaş ise CDN Kullanmalısın

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Benim site de wp, bende de kaplumbağa hızıyla açılıyor sayfalar mobilde. Masaüstü gayet iyi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al