wmaraci reklam
lidertakipci

Temeli nasıl oluşturmalıyım ?

3 Mesajlar 508 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tetro tetro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 62 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Bilgisayar programcılığı öğrencisiyim. Sevdiğim için web tasarım ve programlama ile uğraşmak istiyorum fakat uğraşlarım sonunda her şey yalan oluyor ve moral bozukluğuna sebep oluyor.

Web tasarım ve programlama ile uğraşmak istiyorum gerek youtube ve gerek udemy üzerinden dersler ile ilgileniyorum hem web tasarım hem de programlama için. Mesela web tasarım dersleri alıyorum html yeni bitti ama sanki boşuna videolara bakmışım boşuna kodları tekrarlamışım gibi boşuna öyle göz gezdirmiştim sanki dersin sonunda hiçbir şey anlamamış gibiydim ve öyle mal mal bakıyordum ekrana aynı şey programlama içinde geçerli. Kodun nerede nasıl kullanılacağını ayırt edemiyorum nerede ne zaman lazım olur ayırt edemiyorum bi hayli canımı sıkıyor derslerden soğutuyor moral bozuyor keyfimi kaçırıyor. Bu derslerin temelini nasıl oluşturacağım ? o kodu yazarken nasıl nerede işe yaradığını aa bu burada işe yarar diyip sonra kullanırım aşamasına nasıl geleceğim ? Ders çalışmaktan o dersten uzaklaştırıyor resmen bu halim..

Bunu sıkılmadan üşenmeden okuyup bana bir şekilde öneride bulunacak arkadaşlar içinde şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

wmaraci
reklam

ozanalatli ozanalatli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili kardeşim ; senin yazdığın bu sıkıntıları tüm tasarımcı ve yazılımcı arkadaşlar olarak zamanında yaşadık. Dert etmene veya pes etmene gerek yok.

Burda anladığım kadarıyla okuduğun veya izlediğin bilgileri uygulamaya geçince yaşanan zorluk.Bu zorluğu atlatabileceğin tek şey yazarak veya çizerek çalışmak. Deniyeceksin, deniyeceksin olana kadar deniyeceksin.Takıldığın yerde google gibi büyük bir hocadan yardım isteyeceksin. Ve izlerken üstün körü değil anında yazıp özümsemen gerekecek. Anlaman gerekecek. Bir kodu en basitini bile anlayana kadar yaz derim.

izlediğin videolarda uygulamalı örnekli olanları daha iyi izle.Kodların bi kısmını sil öyle çalıştırmayı dene.Eksik yanlarını, kodların ne işe yaradığını öğren.

Kısacası güzel kardeşim bu işi yaza yaza çize çize öğrenmek gerekicek.Senin şuanki durumunu emin ol herkes yaşadı .. o yüzden moralini bozmana gerek yok. Zamanla emin ol çalışırsan ve araştırmaya devam edersen profesyonel bir tasarımcı ve yazılımcı olarak karşımıza çıkacaksın.

Başarılar diledim.
HuseyinKN

kişi bu mesajı beğendi.

People die, codes live.  

Hatar Hatar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 34 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
hocam uygulamalı yaparsan daha iyi anlarsın.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al