freelance iş ilanları

PHP'ye Nasıl Çalışılmalıdır?

41 Mesajlar 10.135 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertozsoyy Mertozsoyy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Devamlı soru soracağın birinci elden biri olmalı devamlı sormalısın diyorum.

wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
En yakın bu forum var sorabileceğim şu anlık kimse yok. Eğitim videoları ile ilerliyorum.Takıldığım yerlerde ya da unuttuğum yerlerde tekrar videoya dönüyorum tek çarem orası :(

quartin quartin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
konu biraz hort olacak ama konu sahibi arkadaşın şuan ki durumunu merak ediyorum.
Pes mi etti yoksa php uzman adayı olma yolunda mı ilerliyor?

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

quartin adlı üyeden alıntı

konu biraz hort olacak ama konu sahibi arkadaşın şuan ki durumunu merak ediyorum.
Pes mi etti yoksa php uzman adayı olma yolunda mı ilerliyor?

Merhaba;

Çok iyi yapmışsınız hocam aslında konuyu canlandırmakla...

Şu an başlangıç setini bitirdim ve üyeliğimde bitti vidobu.com daki. Bir ara C# geçmiştim.Sonra baktım daldan dala olmayacak. Başka bir setten temel üzerinden hızlıca 1 ay boyunca geçeceğim sonra CSS öğrendikten sonra proje düşünüyorum.Yani sağlam bir kaynak lazım şu anda 1-2 haftadır doğru düzgün çalışamadım unutmaya başlıyorum aslında biraz :(

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
sizin adınıza gerçekten sevindim. azim ve hırs sayesinde yapılamayacak birşey yoktur.
temel kaynak bulduğunuz da benide bilgilendirirseniz sevinirim.Ben de sizin konuyu açtığınız zaman ki gibiyim. php ile ilgili neredeyse hiçbir bilgim yok:)

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

quartin adlı üyeden alıntı

sizin adınıza gerçekten sevindim. azim ve hırs sayesinde yapılamayacak birşey yoktur.
temel kaynak bulduğunuz da benide bilgilendirirseniz sevinirim.Ben de sizin konuyu açtığınız zaman ki gibiyim. php ile ilgili neredeyse hiçbir bilgim yok:)

Merhaba;

Tabi ki.Paylaşacağım hocam.Birlik olalım sonuçta biz bir aileyiz :)

okngny okngny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer & Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Kaynak konusunda size yardımcı olabilirim esasında kendinizi geliştirmek için aday olduğunuzdan dolayı, sabır ve azim sizinle olsun.

Kitap okumayı severim diyorsanız size iyi bir alternatif kitap ve googlede aradığınızda hakkında çok olumlu yazılar okuyabilirsiniz, Kitabı satın aldıktan sonra illa PC başında olmanıza da gerek yok otobüslerde vb.. yerlerde okuyabilirsiniz.

Kitap : A'dan Z'ye PHP - Rıza Çelik

Diğer bir kaynak ise turkekip.com videolu eğitim setleri.

Fonksiyonlardan, Terimlerden sonra direk olarak Proje'ye başlaması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Direk olarak video değil yanında kaynak kodlarını da veriyor videoda takılıp ileri geri yapmanıza'da gerek yok direk php dosyasını açıp içerisinden çalışabilirsiniz.

Bunların yanında daha iyi kaynaklar olabilir onları'da diğer arkadaşların size tavsiyelerde bulunacağına eminim.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

okngny adlı üyeden alıntı

Kaynak konusunda size yardımcı olabilirim esasında kendinizi geliştirmek için aday olduğunuzdan dolayı, sabır ve azim sizinle olsun.

Kitap okumayı severim diyorsanız size iyi bir alternatif kitap ve googlede aradığınızda hakkında çok olumlu yazılar okuyabilirsiniz, Kitabı satın aldıktan sonra illa PC başında olmanıza da gerek yok otobüslerde vb.. yerlerde okuyabilirsiniz.

Kitap : A'dan Z'ye PHP - Rıza Çelik

Diğer bir kaynak ise turkekip.com videolu eğitim setleri.

Fonksiyonlardan, Terimlerden sonra direk olarak Proje'ye başlaması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Direk olarak video değil yanında kaynak kodlarını da veriyor videoda takılıp ileri geri yapmanıza'da gerek yok direk php dosyasını açıp içerisinden çalışabilirsiniz.

Bunların yanında daha iyi kaynaklar olabilir onları'da diğer arkadaşların size tavsiyelerde bulunacağına eminim.

Türkekip.com bende düşünüyorum aslında videolu setlerle daha iyi anlıyorum hocam.Ancak bilmiyorum ki PHP ileride bizi doyurur mu?

okngny okngny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer & Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

siyahh adlı üyeden alıntı

Türkekip.com bende düşünüyorum aslında videolu setlerle daha iyi anlıyorum hocam.Ancak bilmiyorum ki PHP ileride bizi doyurur mu?

Doyurmasına doyurur sen doyar mısın onu bilemiyorum :)

Yani şu anlamda söylemem gerekirse insanlar okuldan mezun oldum şimdi 2000 Tl 3000 TL ile maaşla bir yerde çalışırım diye düşünüyorlar ama umduklarını bulamıyorlar 700 TL ile işe başlıyorlar.

700 TL yeter diyorsan doyurur neden doyurmasın, ama tabiki 10 yılda 700 TL alacaksın diye bir kaide yok geliştikçe kıdeminde yükselecek.

• Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
bana kalırsa bu iş ev geçindirmek amaçlı değil de ek iş olarak yapılmalıdır. o yüzden beklenti yüksek tutulmadığı sürece hiçbir sorun olmaz.
Aramızda illa ki bu yollardan geçmiş arkadaşlar vardır onlar da tavsiyelerini açıklarlarsa memnun kalırız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al